Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    684

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Интересно уз муабет со еден поранешен припадник на нашите безбедносни служби што служеше рамо до рамо со амите во Афганистан и Ирак па поради тоа бескрајната љубов кон семпр фи. И од таа љубов, бела мачка во црна темница не гледа. Слични муабети за Русија веак, Нато стронк беше муабетот.
Вика во рок од една недела до Москва ќе се стигне, секако доколку се исклучи употребата на оружјето за масивно уништување.


Ми звучеше многу познато на еден член тука.
Тоа е фактичката ситуација.
Автоматски споено мислење:


Тоа се тие клапа безрбетници што ја изгубија сопствената држава, робуват и плаќат данок на непријатлот што им ја одзеде државата, чистеа вциња и лупеа компир и кромид во Авганистан, ама никако да пораснат муда и да тргнат накај Москва покрај цела таа сила и моќ оставаат еден путко да ги дупи. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

️Spain has sharply increased its imports of Russian gas.

Reuters reports this.

In July 2023, Spain received 65% more gas from Russia than in the same period last year, although the country’s total imports of “blue fuel” fell by 14%.

After July, the share of Russian gas in Spanish imports increased to 28%, compared to 14.5% a year earlier.

Russia has become Spain's second largest supplier after Algeria, which supplies gas to Spain via a pipeline across the Mediterranean Sea. Imports from major exporting countries such as Nigeria, Norway, Qatar and the United States fell in July.

In the first seven months of the year, imports of Russian gas increased by 70% and amounted to 21% of total imports.

Харам :icon_lol:
Таквите се од другата школа на квислинзи, после холанѓанската каде што политичко и велепредавничко образование имаат стекнато овие сегашните ѓубриња од луѓе наречени политичари.

Имав прилика да запознаам таков безкичмењак пред одржувањето на претседателските и парламентарните избори во 2014 година, велеше дека моли Бога да му одобрат нов ангажман во Авганистан пред да се одржат изборите бидејќи иако е сигурен дека ќе победат пвеводбениците, сепак не сака да ризикува и затоа се надева дека пред одржувањето на изборите ќе му го одобрат новиот ангажман.

Убаво си поминувал таму, далеку од бојното поле, претежно се шлаел низ базата, а на крајот од месецот го плаќаат буквално за ништо, клати врата-земај плата, само во странство и во воена униформа, поубаво - здравје.

И да, славеше пред одржувањето на изборите кога му го одобрија новиот ангажман во Авганистан и од тогаш па наваму не го имам видено.

Токму таквите се повеќе од доволни за одржување на нови државни удари и одржување на власт на секакви домашни кодоши и велепредавници, а ако хипотетички некогаш стигнат до Москва, ќе испразнат и црева и бешика во гаќи веднаш откако ќе ја погледнат, а не па да дочекаат да влезат во неа.
Многу ми е ќеиф да ве читам и да дознавам нови работи за мене особено што многу добро ме познавате.
Топ сте, кис4е, позз
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.699
Поени од реакции
11.951
Многу ми е ќеиф да ве читам и да дознавам нови работи за мене особено што многу добро ме познавате.
Топ сте, кис4е, позз
Хехе, ако ти си таква продадена душа - воопшто не те ни спомнав во коментарот, појма немам како се препозна себеси во истиот - тогаш толку од понатамошна дискусија со тебе.

Имај си убав живот.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Хехе, ако ти си таква продадена душа - воопшто не те ни спомнав во коментарот, појма немам како се препозна себеси во истиот - тогаш толку од понатамошна дискусија со тебе.

Имај си убав живот.
poznato e ponashanjeto na zrtva i site se protiv mene odnesuvanjeto ali mislev deka toa e karakteristichno samo za zeni
Автоматски споено мислење:


Толку од Сана Марин. Некогаш најомилената премиерка во историјата на Финска и најмлада во светот која ја обавува таа функција реши да се повлече од политиката. Млада, убава и прогресивна, беше ѕвезда меѓу западните квази-левичари кои го обожаваат НАТО и храбро му се силеше на Путин, споредувајќи го со Хитлер. Знаете кај отиде?

Кај Тони Блер.

:icon_lol: :icon_lol:
=============
nagrada za vnes vo nato, sovetnik vo institutot na Bler :icon_lol::icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.199
Поени од реакции
12.784
Прегледај го приврзокот 390227

,,Украина победува". Сега кога ќе види Русија... :icon_lol:
Вака да не почнат да идат писма и кај нас коа ќе снема украинци.

Може да сменат некој збор, као на пример во име на нато алијансата и вредностите на европската унија....

А комуњарите ако останат на власт ќе викаат, ако ја победиме русија, ќе влеземе во еу, уште тој услов ни остана.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.029
Поени од реакции
7.405
Знаете кај отиде?

Кај Тони Блер
А онаа (оној) од Нов Зеланд што ги затвори ко глувци, отиде кај:

Britain's Prince William has named Jacinda Ardern, the former prime minister of New Zealand, as a new trustee for his multi-million pound environmental award, the Earthshot Prize.

@Strenght кажи им бе да не идат кај неспособните енглези.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
6.775
poznato e ponashanjeto na zrtva i site se protiv mene odnesuvanjeto ali mislev deka toa e karakteristichno samo za zeni
Автоматски споено мислење:


Толку од Сана Марин. Некогаш најомилената премиерка во историјата на Финска и најмлада во светот која ја обавува таа функција реши да се повлече од политиката. Млада, убава и прогресивна, беше ѕвезда меѓу западните квази-левичари кои го обожаваат НАТО и храбро му се силеше на Путин, споредувајќи го со Хитлер. Знаете кај отиде?

Кај Тони Блер.

:icon_lol: :icon_lol:
=============
nagrada za vnes vo nato, sovetnik vo institutot na Bler :icon_lol::icon_lol:
тие истите го поставија и зеленски да ја запали русија, но ја запали украина и со неа европа да гори до темел
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.699
Поени од реакции
11.951
Прегледај го приврзокот 390227

,,Украина победува". Сега кога ќе види Русија... :icon_lol:
Ееех кутар Украинец, побарал засолниште во Лимерик, родниот град на покојната Долорес О'Риордан и на Брусниците (The Cranberries), кои целиот музички животен век го посветија пеејќи за љубов и мир, а нивниот роден град фрла бегалец на бојно буниште за да биде сомелен како топовско месо.

Туку ме интересира дали северенфиромистан има ваков договор за екстрадиција со Русија и доколку има, дали би екстрадирале Руси кои побарале засолниште во овој балкански дел од пеколот за да избегнат служење војска во Русија, а кои Русија би побарала да бидат екстрадирани за воени потреби ?

poznato e ponashanjeto na zrtva i site se protiv mene odnesuvanjeto ali mislev deka toa e karakteristichno samo za zeni


Толку од Сана Марин. Некогаш најомилената премиерка во историјата на Финска и најмлада во светот која ја обавува таа функција реши да се повлече од политиката. Млада, убава и прогресивна, беше ѕвезда меѓу западните квази-левичари кои го обожаваат НАТО и храбро му се силеше на Путин, споредувајќи го со Хитлер. Знаете кај отиде?

Кај Тони Блер.

:icon_lol: :icon_lol:
=============
nagrada za vnes vo nato, sovetnik vo institutot na Bler :icon_lol::icon_lol:
тие истите го поставија и зеленски да ја запали русија, но ја запали украина и со неа европа да гори до темел
Тоа е веќе познат шаблон, секој(а) политичар(ка) или јавна личност која медиумите ја величат како претставник на младата генерација, личност со нови идеи кои само младите би ги разбрале, борец за современа, мирна и здрава околина и иднина, е само уште еден параван за истите ѓубриња од луѓе кои го играат човештвото како играчка од поодамна.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
А онаа (оној) од Нов Зеланд што ги затвори ко глувци, отиде кај:

Britain's Prince William has named Jacinda Ardern, the former prime minister of New Zealand, as a new trustee for his multi-million pound environmental award, the Earthshot Prize.

@Strenght кажи им бе да не идат кај неспособните енглези.
Им кажувам
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Вака да не почнат да идат писма и кај нас коа ќе снема украинци.

Може да сменат некој збор, као на пример во име на нато алијансата и вредностите на европската унија....

А комуњарите ако останат на власт ќе викаат, ако ја победиме русија, ќе влеземе во еу, уште тој услов ни остана.
Ќе им го пратиме павле богоевски, ќе шмркаат заедно со зеленски
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.344
Поени од реакции
5.521
Докторот на Путин бил фатен во обид да ја напушти Русија, се работи за врвен научник, ќе се лизне на банана за некое време.

Русија се соочува големо бегство на "мозокот".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom