Хорор филмови

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.521
Јас колку што читав, Paranormal Activity 2 бил многу подобар од првиот а бил и еден од најдобрите хорори некогаш направени т.е. многу добро доловен момент на страв (а тоа се бара од хорор, а не крвови колење и убиства).
Рече човекот со Пила аватар :) Шала :smir:
Тоа што бил прво место ништо не значи. Кои све просечни и подпросечни филмови биле прво место у Америка досега, ехе...

Нормално дека тоа се бара тоа никој не го оспори, a дека бил еден од најдборите хорори да видам да не верувам :)
Така де, еднаш се излажавме и потрошивме 700 мб за џабе :pos2:

--- надополнето ---

penkaloto,
Night of the Comet го иам глеадно само од тие што ги наведе, вреди да се гледа, како што рече Psyside, еден од оние ''изгубени дијаманти'', непознати а добри филмови. Ја случајно го открив кога на IMDB форумот еден тип набројуваше добри хорори од 80-тите, го изгубив постот сега ме мрзи да го барам... :) Ако го најдам ќе ја ставам листата тука.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
The Others-Одличен хорор филм, каква тензија е доловена во филмот па тоа е фантазија. Од овие постариве филмови уште како дете во памет ми остана The Omen оној од 1976 година. И пак да го гледам пак ќе ме стресе. Порано поголема уметност имало во хорор филмовите очигледно, сега се оди на нож, крв, убиец кој сите се трудат да го одгатнат...Речиси и да нема инвентивни сценарија.
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
По редослед на квалитет од оние што сум ги гледал.

Тhe other,Pin,Deranged,Night Of Creeps,Lemora,Night of The Comet.

Сите се своевидни класици на некој начин, во категоријата на средно познати стари филмови, или поточно таканаречените изгубени дијамнти. Одличен избор си направила ама тоа не ме чуди одамна веќе секоја чест. Од поноивите филмови во оваа категорија (не толку познати а одлични) ако не си го гледала Feast обавезно да го!
Фала ти, добиваат зелено светло за симнување:), Feast и Stir of Echoes (те следам многу внимателно) исто чекаат брз нет:)
Vlatko_Gjorce, ако ја најдеш листата стави ја на темава, Халовин е за два дена мора да се плашиме:ija:
 
T

Tetro

Гостин
Кога сме кај плашењето, одамна се немам уплашено од филм. Најверојатно со текот на времето овие поновите срања од филмови што се прават, не заслужуваат да се гледаат за Халовин.
Ќе даде некој листа, каде ќе ги има по година на снимање? Фала унапред. :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.891
Некој добар хорор филм (ама да е многу страшен:ija:) за вечерва :smir:
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
вечерва е премиерата, ќе одам деновиве. ќе ви кажам како е (ако се вратам :vozbud: ). ах колку само го сакам филмов.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Кога сме кај плашењето, одамна се немам уплашено од филм. Најверојатно со текот на времето овие поновите срања од филмови што се прават, не заслужуваат да се гледаат за Халовин.
Ќе даде некој листа, каде ќе ги има по година на снимање? Фала унапред. :)
1. Black Christmas 1974, epic.

Tagaline, If this dosen't make your skin crawle, then its on to tight :vozbud:

2. The Changeling

George C. Scot, во хорор= епик.

3. Burnt Offerings

Екстремно језив и морбиден.

4. Tourist Trap

Oва ги поминава границите на морбидност, веруј на моменти неможев да гледам!

5. Wolf Creek

Eден од ретките добри нови хорор филмови.

Повели :)

--- надополнето ---

Фала ти, добиваат зелено светло за симнување:), Feast и Stir of Echoes (те следам многу внимателно) исто чекаат брз нет:)
Feast & Stir Of Echoes, феноменални филмови првиот е малце по забавен додека во вториот преовладува по сериозна тематика, иде накај психолошки трилер/хорор, Кевен Бејкон at his best!! :cuc:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Рече човекот со Пила аватар :) Шала :smir:
Тоа што бил прво место ништо не значи. Кои све просечни и подпросечни филмови биле прво место у Америка досега, ехе...



Така де, еднаш се излажавме и потрошивме 700 мб за џабе :pos2:

--- надополнето ---

penkaloto,
Night of the Comet го иам глеадно само од тие што ги наведе, вреди да се гледа, како што рече Psyside, еден од оние ''изгубени дијаманти'', непознати а добри филмови. Ја случајно го открив кога на IMDB форумот еден тип набројуваше добри хорори од 80-тите, го изгубив постот сега ме мрзи да го барам... :) Ако го најдам ќе ја ставам листата тука.
Го очекував ова, па да преминеме со мојот спремен говор :)

Пила го сакам зашто е претерано многу добро смислен и реализиран, со претерано добра содржина/приказна, заплети, расплети..... крвојте и убиствата се додатен шмек :)
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9
The Omen оној од 1976 година. И пак да го гледам пак ќе ме стресе. Порано поголема уметност имало во хорор филмовите очигледно, сега се оди на нож, крв, убиец кој сите се трудат да го одгатнат...Речиси и да нема инвентивни сценарија.
Ќе го давват The Omen на МТВ1, видов на реклама за филмови во ноември. Меѓу другите, сега на 3ти ноември у 23,30h ќе го даваат и The Last House on the Left - римејкот, али вреди да се погледне. Тој е повеќе хорор на психа, одличен е.
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9
на 3ти ноември у 23,30h ќе го даваат и The Last House on the Left - римејкот
Мала поправка - терминот е точен, само мислам дека не сум сигурен за филмот дали беше тој горе ^ или The hills have eyes. Некако ми се помешаа тие 2 наслова :raz:

Да не има вечер нешто интересно??? Ипак... Halloween е:devil1:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Мала поправка - терминот е точен, само мислам дека не сум сигурен за филмот дали беше тој горе ^ или The hills have eyes. Некако ми се помешаа тие 2 наслова :raz:

Да не има вечер нешто интересно??? Ипак... Halloween е:devil1:
The Hils Have Eyes, e многу подобар филм од оној што го посочи, така да подобро да го даваат тој :)

Единствена незгодна страна му е што е брутален и тежок за стомак.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.926
Поени од реакции
839
Може ли да ми кажете кои се најдобрите хорор филмови со онака грпуа млади луѓе се собираат и еден по еден ги снемува знате веќе што во тој стил...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Може ли да ми кажете кои се најдобрите хорор филмови со онака грпуа млади луѓе се собираат и еден по еден ги снемува знате веќе што во тој стил...
Дај малце повеќе детали, вака ептен опширно е :)

Нови, стари? популарни, непознати? страшни, напнати? спори, психолошки. Дај малце повеќе инфромации па ќе добиеш препораки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom