Silence!! .. I kill you!
29 август 2008
10.847
8.694
Штета нема да биде долу Мурињо со Алегри да договорат директно една умрена 90 минутна утакмица, на која само они двајца ќе се радуваат.

Иако 3-4 заврши лани :icon_lol:
Ќе биде бе, изгледа му ја тргнале казната

15 март 2010
5.863
6.370
Фали уште Милик да ни се врати у состав, и Киеза да влезе пак у полна минутажа и ќе биде топ. Дибала ќе ни плесне голче вечерва.. белким и нашиве ќе плеснат нешто.. ако не Шики да ја плесне ќерка му на Макс .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
6 април 2010
19.102
16.317
И сеа ? Значи каков гол примат на онаква доминација.

Scirea

ZARDOZ
4 август 2010
26.650
81.700
Немаме доминација, имаме само некоја млака напаѓачка игра, ништо повеќе. Доминација е она прееска што му се задеси на Јунајтед. ОК и среќата не не послужи, три стативи имаа, ама не треба тоа да е некое оправдување... Ги имаш напред Влаховиќ, Ди Марија, Костиќ, Киеза, и пак делуваат безопасно, сите напади им одат во неповрат.

Види го коњов што направи, ПУ да ти ебам црнечката празна глава, оди врати се кај Пирс Броснан и продолжи да го глумиш Петко, и гледај да те стрелаат три пати на крај не еднаш. А и ѓубрено Алегри да го ебам што ти дава толку шанси, да бог да тракторите од татко му што никад не ги добил да го прегазат. Еееееј многу мразам вакви коњи без мозок, минута не беше на терен. После ова се надевам дека ќе го продадат на лето, и нема веќе да му зема минутажа на Милик сезонава.

Mr.47

Juve Fan
29 јули 2008
10.010
6.040
Никогаш не треба да стапне на терен, никогаш. Макар сите офанзивци и напаѓачи да се повредени. Класичен.....

Bianconero vero

Il Capitano
10 ноември 2008
9.207
7.997
Им треба топка во шеснаесетник и пувежите од 7 минути продолжение трошат 3-4 на комбинирање позади :facepalm: :facepalm: :facepalm:

DeviAngel

19.102
16.317

Алегри денес не е за ништо апсолутно крив. Се си беше одиграно како шо треба. Влахович има забораено гол да дај, Данило на голам ја подај. Не беше за нас