Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Мене ми е доста лоша српскава песна. Што знам, едноставно не сум фан на ваков тип на музика. А и типчево како појава делува доста антипатично.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Мене ми е доста лоша српскава песна. Што знам, едноставно не сум фан на ваков тип на музика. А и типчево како појава делува доста антипатично.
Како појава е екстремно антипатичен. Уште па кога дознав дека има 30 години а се понаша ко да има 15... Ама е едно од најоригиналните створења што се појавиле во Србија последниве години. Во 2016 кога РТС без избор интерно ја избраа Сања Вучиќ и тогаш за прв пат отиде на Евросонг, се збореше дека битката во РТС при интерниот избор се водела баш помеѓу Сања и Лук Блек. Наводно Лук бил пријавен со ова: https://www.youtube.com/watch?v=Lyu-VzB6tZ8 исто, одлична, оригинална песна која мене повеќе ми се допаѓа од Shelter. Подоцна извади уште пет-шест песнички кои исто ми беа супер, ама „Само ми се спава“ ми е перфектна. Освен Србија и Хрватска, немам слушнато ништо друго годинава, ама ако 90% од песните се тралалајки ко обично, мислам дека „Само ми се спава“ може и да победи. Јас секако ќе стискам палци!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Како појава е екстремно антипатичен. Уште па кога дознав дека има 30 години а се понаша ко да има 15... Ама е едно од најоригиналните створења што се појавиле во Србија последниве години. Во 2016 кога РТС без избор интерно ја избраа Сања Вучиќ и тогаш за прв пат отиде на Евросонг, се збореше дека битката во РТС при интерниот избор се водела баш помеѓу Сања и Лук Блек. Наводно Лук бил пријавен со ова: https://www.youtube.com/watch?v=Lyu-VzB6tZ8 исто, одлична, оригинална песна која мене повеќе ми се допаѓа од Shelter. Подоцна извади уште пет-шест песнички кои исто ми беа супер, ама „Само ми се спава“ ми е перфектна. Освен Србија и Хрватска, немам слушнато ништо друго годинава, ама ако 90% од песните се тралалајки ко обично, мислам дека „Само ми се спава“ може и да победи. Јас секако ќе стискам палци!
Ќе има добар пласман, тоа е сигурно. Ова поминува добро на Евровизија, и мене нема да ме чуди дури и да победи. Ама сепак мене лично ова не ми се допаѓа. Не е стил на музика кој би го слушал. Освен Хрватска и Србија немам и јас уште слушнато друга песна. Се надевам ќе има нешто вредно за што да се навива.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Смешно е што еве, веќе почнаа да зборат дека ширел сатанистички пораки, к** се тресе во ладна вода... А човекот пее за тоа како сака да избега од се лошо што се случува во светот и за видео игрици. :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Песната на србиве е несекојдневна за овој регион. Уметничко, за некој и несфатливо нешто што денес е тренд на интернет. Ова ми беше фаворит како чудна песна а таквите песни за жал и поубаво проаѓаат денешно време на Евровизија. Можеби нема да биде песна која ќе се слуша долго после евровизијата ама можеби ќе има подобар пласман.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Песнава ме подсети на Мајкл Џексон....му украле некои детали за во кореографијата, ама сепак, не е лоша, далеку од добра.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.947
Германците ќе идат со некои сеоски Рамштајн. Исто сатанисти како сите изведувачи до сега. :icon_mrgr:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Германците ќе идат со некои сеоски Рамштајн. Исто сатанисти како сите изведувачи до сега. :icon_mrgr:
What? o_O

Лани ги гледав и слушав во живо овие. Беа предгрупа на Iron Maiden во Белград. Не звучеа лошо, свират gothic metal. Само не знам што мајка бараат на Евровизија...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
И порај тоа што Украина е до гуша во проблеми со војната и што не можат да се организатори сепак они не се откажуваат од годинешното учество. Чудно ми е како им се пее кога во нивната држава се војува.
Автоматски споено мислење:

What? o_O

Лани ги гледав и слушав во живо овие. Беа предгрупа на Iron Maiden во Белград. Не звучеа лошо, свират gothic metal. Само не знам што мајка бараат на Евровизија...
На Евровизија нема одамна тоа што викаат луѓето овие се тешки металци и не им е местото на Евровизија да се појавуваат.
Ништо чудно некоја година Iron Maiden да ги видиме на Евровизија.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom