Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.564
Поени од реакции
48.129
За мене е вистинско изненадување e како така се појавил на прослава на каурски празник.
Колку Shvercerat ќе го пцујат за ова и ќе го наречат предавник што отишол на годишнина од раѓањето кај еден од идолите на ривалската група Комити ?
Хах. Детски работи се тоа.
Тоа што стои исправен пред гробот е момент кој ќе биде спинуван и продаван пред дагестанците на начин на кој, он ќе биде херојот после ова.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.702
Поени од реакции
36.666
Нели Ахмети кажуваше како Гоце зборел пред Албанците со кече :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.137
Поени од реакции
25.112
Хах. Детски работи се тоа.
Тоа што стои исправен пред гробот е момент кој ќе биде спинуван и продаван пред дагестанците на начин на кој, он ќе биде херојот после ова.
Ама вака на прва ќе јаде хејт од неговите. Еднаш (не еднаш сто и еднаш) ако памтиш со такви скринштотови Пуно ни продаваше дека и во нивниот табор имало што критички размислувале за рандом настан кога ги критикувале своите.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.630
... на границата се чекало повеќе од еден час да поминат возилата, зошто ,,паднал царинскиот систем"! :D

...невидени смешки, кое ниско ниво на снаоѓање во ситуацијата да не влезат бугарски државјани од Бугарија.(морам да потенцирам,,од Бугарија,, оти има и бугарски држјавани од Македонија) денес на чествување на роденденот на Гоце Делчев.
„Системот паѓа„ по нарачка и токму во вистинскиот момент, небитно дали се работи за шалтер од ПИОМ или за граничен премин.

А бе...алал да им е на тоа информатичките инжинери/програмери...ш‘о систем имаат склепано...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Јас како што гледам, еден од премиерите не се поклонува, а таман мислев дека американската амбасадорка ќе ги ставеше во ред.
Нашиот премиер не се поклонува дека е харам да се поклонува на каурски гроб. Ќе го искључат од алкаида или како да им се вика тоа.

Американската амбасадорка и нејзината борба против корупција не важи за Груби и Османи. Највише важи за оние ретроградни сили кои стојат на европскиот пат. Тоа се оние сили кои нема да сакаат да гласаат за уставните измени со кои на Албанците ќе им се пишат нови повластици, а на Бугарите тоа што сакаат од нас.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.001
Поени од реакции
22.322
Јас мислев којзнае што се спрема, полиција, кучиња, специјалци, хелихоптери а-у, ќе има тепачки, крвови, фрлање бомби... Се тресеше шумата, се роди глушец работава. Кретени.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
не пратам...

Што се деси со оноа - падна системот на граница?
Само мала задршка или...?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.253
Поени од реакции
8.884
Прегледај го приврзокот 365753

спомен куќата
спомен куќата
спомен куќата
спомен куќата
спомен куќата
спомен куќата
спомен куќата
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.630
Нашиот премиер не се поклонува дека е харам да се поклонува на каурски гроб. Ќе го искључат од алкаида или како да им се вика тоа.

Американската амбасадорка и нејзината борба против корупција не важи за Груби и Османи. Највише важи за оние ретроградни сили кои стојат на европскиот пат. Тоа се оние сили кои нема да сакаат да гласаат за уставните измени со кои на Албанците ќе им се пишат нови повластици, а на Бугарите тоа што сакаат од нас.
Секако дека не важи за нивните потрчковци, кои во Американската надворешна политика се опишуваат со начелото: „...Да, тие се лоши луѓе, ама се наши лошковци...„.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.630
Член од
12 март 2009
Мислења
20.066
Поени од реакции
16.182
Абе јас да бев на местото на прОливер ќе ги затворев сите премини кон Блгаристан а блгарите ќе ги упатев да дојдат во Скопје Транзитно :cool: преку Мала Преспа, ПРВО коските на цар Самуил да ги видат, па после од Ресен дали сакат Скопје или Охрид прво ( св.Климент мислам има коски таму?)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom