Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.238
Поени од реакции
37.010
... на границата се чекало повеќе од еден час да поминат возилата, зошто ,,паднал царинскиот систем"! :D

...невидени смешки, кое ниско ниво на снаоѓање во ситуацијата да не влезат бугарски државјани од Бугарија.(морам да потенцирам,,од Бугарија,, оти има и бугарски држјавани од Македонија) денес на чествување на роденденот на Гоце Делчев.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Само да не се префрлат колегите русофили од фронтот на донбас на фронтот на деве баир во испомош на новото угнетено малцинство бугари.
тотално си ги помешал лончињата
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.157
Поени од реакции
18.069
E сега дури ќе го кркат квалитетно комуњарите :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:,колку се само глупи нашиве џандари, мајко моја мила.
Не глеам како на нас ни смета тоа. Комуњариве им се најдобра шанса да остварат нешто тука.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.464
Поени од реакции
4.298
ВИстина е ова дека со фора "дечко падна системот, утре пак дојди на студентски прашања " успеа владата на Нашата Земја културно да ги одебе Бугариве ? :icon_mrgr:
Прегледај го приврзокот 365660
Можда е самоиницијативно. Некој во среден менаџмент.
Ама не. Не е доволно
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.564
Поени од реакции
48.129
E сега дури ќе го кркат квалитетно комуњарите :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:,колку се само глупи нашиве џандари, мајко моја мила.
Нема зошто да го кркаат. Никој нема да ги кара и ништо нема да се случи што не би се случило и без ова.

Него со ова што праиме ти кажи ми.
FB_IMG_1675522717542.jpg


Јас како што гледам, еден од премиерите не се поклонува, а таман мислев дека американската амбасадорка ќе ги ставеше во ред.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.137
Поени од реакции
25.112
Нема зошто да го кркаат. Никој нема да ги кара и ништо нема да се случи што не би се случило и без ова.

Него со ова што праиме ти кажи ми.
Прегледај го приврзокот 365661


Јас како што гледам, еден од премиерите не се поклонува, а таман мислев дека американската амбасадорка ќе ги ставеше во ред.
За мене е вистинско изненадување e како така се појавил на прослава на каурски празник.
Колку Shvercerat ќе го пцујат за ова и ќе го наречат предавник што отишол на годишнина од раѓањето кај еден од идолите на ривалската група Комити ?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Нема зошто да го кркаат. Никој нема да ги кара и ништо нема да се случи што не би се случило и без ова.

Него со ова што праиме ти кажи ми.
Прегледај го приврзокот 365661


Јас како што гледам, еден од премиерите не се поклонува, а таман мислев дека американската амбасадорка ќе ги ставеше во ред.
Најлошото нешто што можеше да и се случи на Македонија и се случува токму сега. Талат честита празници, Али зборува македонски, кучево оди на гробот на Гоце, доволна маска за простата маса да се одржува лажниот соживот и оваа проклета влада. Ако има нешто полошо од УЧК за Македонија е ова денешно и модифицирано ДУИ е баш тоа. Се надевам што поскоро ќе заврши ова ера и ќе се вратиме таму каде што застанавме пред 22 години.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
832
Поени од реакции
1.303
Најлошото нешто што можеше да и се случи на Македонија и се случува токму сега. Талат честита празници, Али зборува македонски, кучево оди на гробот на Гоце, доволна маска за простата маса да се одржува лажниот соживот и оваа проклета влада. Ако има нешто полошо од УЧК за Македонија е ова денешно и модифицирано ДУИ е баш тоа. Се надевам што поскоро ќе заврши ова ера и ќе се вратиме таму каде што застанавме пред 22 години.
Нема да заврши заради Американското влијание на Балканов, сè додека нема геополитички промени, нема менување. Само ако Русија почни да ги повторува постапките на СССР, тогаш можи да има промена. Трета сила нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom