Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Нај трофеен клуб. Клуб со историја. Клуб со реноме. Клуб со класа.
1 минута не помина, навивачите + цел форум го враќаат Гринвуд во прв состав (секоја чест за исклучоците).
Бро, како толку лесно го враќате Гринвуд кој што го гледавте на слики и го слушавте како ја силува девојката?
Чукнете ја малку таа глава полна сено.
Не сте саглам.

Кога ќе се сетам, дури и пред да престанат со истрагата од полиција, навивачи се молеа да се врати.
Дно.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.199
Тие што сакаат Гринвуд да оди у затвор слободно пишете поплака до врховниот суд у Англија.
За нас навивачите на јунајтед доволно е што е законски слободен.
Иначе што не ја покажавте вие големината кога Тери ја скокаше жената на својот соиграч?
:rolleyes:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Нај трофеен клуб. Клуб со историја. Клуб со реноме. Клуб со класа.
1 минута не помина, навивачите + цел форум го враќаат Гринвуд во прв состав (секоја чест за исклучоците).
Бро, како толку лесно го враќате Гринвуд кој што го гледавте на слики и го слушавте како ја силува девојката?
Чукнете ја малку таа глава полна сено.
Не сте саглам.

Кога ќе се сетам, дури и пред да престанат со истрагата од полиција, навивачи се молеа да се врати.
Дно.
Нас фановите не интересира каков фудбал игра, пошто нели е фудбалер, а рака на срце си газеше додека не го притворија, не нѐ
интересира кого и како клецкал. Штом е ослободен од судот, значи е невин.
Ама ај штом судијата Вујко од Кајгана форум вели дека треба да се банира отсега натаму и јас се придружувам кон протестите против Гринвуд, маму му јебем клецаторска и силувачка.

#BANGREENWOOD4LIFE
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Нај трофеен клуб. Клуб со историја. Клуб со реноме. Клуб со класа.
1 минута не помина, навивачите + цел форум го враќаат Гринвуд во прв состав (секоја чест за исклучоците).
Бро, како толку лесно го враќате Гринвуд кој што го гледавте на слики и го слушавте како ја силува девојката?
Чукнете ја малку таа глава полна сено.
Не сте саглам.

Кога ќе се сетам, дури и пред да престанат со истрагата од полиција, навивачи се молеа да се врати.
Дно.
E dobro de poznat si e nasiot a bogami i vasiot klub po toa da ima legendarni klecaci u klubot, so ova maliot samo si gi podobri sansite da bide legenda (ok malku sarkazam)

Del od navivacite sto se potepaa da go vratat toa si e nivno, dali ke se vrati ili ne ke si odluci klubot (ili moze trenerot od kaj da znaes), na kraj moze da zavrsi kako Giggs/Terry a moze i kako onoj Morison ili kako i da bese sto imase i nozete ama nemase u glavata.
Kako se zgolemuvaat cenite na igracite i nivnite plati, se pocesto slusame za vakvi ispadi a realno me siluvase e najlesno da kazes i dosta lesno da te dobie na sud. Dali likot e kriv ili prav vo ovaa situacija ne e moe da sudam nit pa da ja sudam devojkata (si ima policija {naravno korumpirana} koja treba da si go istrazi toa i sud da proceni) moe e da gledam fudbal :)


Malku nadvor od temava dali toa internetot vo Mkd e konecno sloboden i nema veke cenzura kako vo drugata Severna drzava (da da na Korea mislam), gledam nekoj pak dobil pristap do internet

HINT: 1675420157913.png
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Тие што сакаат Гринвуд да оди у затвор слободно пишете поплака до врховниот суд у Англија.
За нас навивачите на јунајтед доволно е што е законски слободен.
Иначе што не ја покажавте вие големината кога Тери ја скокаше жената на својот соиграч?
:rolleyes:
Не е дека сакам да оди во затвор. Според доказите, треба да оди. Еве и да прекинале со истрагата, ок, нема да оди во затвор, неправедно, ама ок.
Не ги слушнавте аудио снимките? Или не ве интересира? Те боли.
И сега да се молам да се врати и да игра во клуб што го поддржувам, нема никакви шанси.
Тери ја скокал жената на соиграч и сега не смееме ние од Челзи да зборуваме за Гринвуд. Каков whataboutism.
Тери ја скокаше жената на Бриџ. Не ја силува.
И пред да правите овакви девици, ќе ве потсетам на една 8 годишна случка.
Гигс и снаата. СНАА БРАТ, СНАА!

Нас фановите не интересира каков фудбал игра, пошто нели е фудбалер, а рака на срце си газеше додека не го притворија, не нѐ
интересира кого и како клецкал. Штом е ослободен од судот, значи е невин.
Ама ај штом судијата Вујко од Кајгана форум вели дека треба да се банира отсега натаму и јас се придружувам кон протестите против Гринвуд, маму му јебем клецаторска и силувачка.

#BANGREENWOOD4LIFE
Абе брат, нека силува колку сака се дур знае да дрибла и игра за Јунајтед.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.199
Не е дека сакам да оди во затвор. Според доказите, треба да оди. Еве и да прекинале со истрагата, ок, нема да оди во затвор, неправедно, ама ок.
Не ги слушнавте аудио снимките? Или не ве интересира? Те боли.
И сега да се молам да се врати и да игра во клуб што го поддржувам, нема никакви шанси.
Тери ја скокал жената на соиграч и сега не смееме ние од Челзи да зборуваме за Гринвуд. Каков whataboutism.
Тери ја скокаше жената на Бриџ. Не ја силува.
И пред да правите овакви девици, ќе ве потсетам на една 8 годишна случка.
Гигс и снаата. СНАА БРАТ, СНАА!


Абе брат, нека силува колку сака се дур знае да дрибла и игра за Јунајтед.
Никој неможе да ти забрани да коментираш ниту па јас асоцирам на тоа секој може да си го изкаже своето мислење.
Што се однесува до Гринвуд ако е ослободен од законот тука ставам точка на тоа, што јас мислам за тоа е друга работа. Момчето имаше надешна кариера и треба да си ја продолжи штом е ослободен.
За Тери и Гигс е иста ситуацијата да е во денешно време ќе беа сакнционирани и двсјцата.
Автоматски споено мислење:

Му пуштија интернет после 5 месеци. Ама вечер би можело пак да му снема. Од невремето.
Че го снема пак ке се појави следната сезона. :D
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Никој неможе да ти забрани да коментираш ниту па јас асоцирам на тоа секој може да си го изкаже своето мислење.
Што се однесува до Гринвуд ако е ослободен од законот тука ставам точка на тоа, што јас мислам за тоа е друга работа. Момчето имаше надешна кариера и треба да си ја продолжи штом е ослободен.
За Тери и Гигс е иста ситуацијата да е во денешно време ќе беа сакнционирани и двсјцата.
Автоматски споено мислење:


Че го снема пак ке се појави следната сезона. :D
Значи ти мислиш дека, иако ја силувал, ако е ослободен од законот, не треба да има последици?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Значи ти мислиш дека, иако ја силувал, ако е ослободен од законот, не треба да има последици?
Дечки, темата за морал и етика е втора врата лево.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.625
Поени од реакции
7.199
Значи ти мислиш дека, иако ја силувал, ако е ослободен од законот, не треба да има последици?
Ако е ослободен од законот не нетреба инаку нешто што не си прочитал е дека цуцата одбила да сведочи против Гринвуд.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Никој неможе да ти забрани да коментираш ниту па јас асоцирам на тоа секој може да си го изкаже своето мислење.
Што се однесува до Гринвуд ако е ослободен од законот тука ставам точка на тоа, што јас мислам за тоа е друга работа. Момчето имаше надешна кариера и треба да си ја продолжи штом е ослободен.
За Тери и Гигс е иста ситуацијата да е во денешно време ќе беа сакнционирани и двсјцата.
Автоматски споено мислење:


Че го снема пак ке се појави следната сезона. :D

Што лупеташ глупости, жити Бога? Исто било. :pos:

Тери не ја тепал и силувал жената на Бриџ. Ја изневерил својата со тогашната на соиграчот, по пишувањата барем.

Гринвуд тепал и силувал жена. Има фото и аудио материјал од настанот. Тоа што судот во Англија ги отфрлил, друга е приказна. Не значи дека не се случило.
Селебрити третманот е чудо нешто, дотолку повеќе ако се работи за некој премиерлигаш. Репутацијата на лигата виси. Ниту Менди, ниту Парти, ниту Гринвуд, а којзнае што се случи и со Сигурдсон, добија казна затвор.

Срамота би било да продолжи со Манчестер Јунајтед. И мислам дека Јунајтед е голем клуб и ќе го раскине договорот со него. Сета среќа не размислуваат како тебе и уште два-тројца осакатени од фанклуб.

Факт е дека тепал жена, малтретирал жена, најверојатно и силувал жена. Тоа што е легално исправно, не значи и дека е морално и етички.

Уште оној гревот битолски бара некој отштета на клубот да му плател, сега кога се докажало дека е невин. Не ме ни чуди, болен човек, болни луѓе.
Голд дигер била, да, тоа пропуштив, намерно му се пикнала на Гринвуд за да извлече пари од него. Го провоцирала.
Какво дно.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
За Тери и Гигс е иста ситуацијата да е во денешно време ќе беа сакнционирани и двсјцата.
Правиш споредба меѓу три сосема различни случаи кои немаат меѓусебна поврзаност. За тоа што се гонеше Гринвуд е противправно и е предвидена и затворска казна. Тоа што го направи Тери можеше да биде сведено само на дисциплинска комисија во клубот односно во репрезентацијата, каде мислам дека му беше одземена капитенската лента. Може и не мора да подлежи на некаква внатреклупска одговорност. Тоа што го направи Гигс нема ама баш никаква допирна точка со светот на фудбалот, ниту е противправно, ниту може да подлежи на некаква одговорност изречена од дисциплинска комисија затоа што немаше инволвирана страна во клубот. Врз база на што ќе го санкционираш? Најблиску до случајот на Гринвуд е овој на Менди или тој на Алвес.

Манчестер постапи правилно што го исклучи од тимот и ја чекаше судската разрешница. Аудиото и сликите долго циркулираа низ медиумскиот простор, стигмата за Гринвуд ќе остане, секогаш е така независно од исходот на судската разрешница. Прашање е дали сака да ја продолжи кариерата, и ако да, каде сака да ја продолжи.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Разликата е што него го фатиле на снимка,а милијарда други не. Не ми глумете поштени, плус цел свет знаеше дека нема да го осудат на тие пари што ги земаат.
Дали била Англија или Македонија, реалноста е ако имаш да си платиш секогаш ќе се најде дупка. Водачи на картели со милијарда докази паѓаат у вода на суд ако дојдат.


Искрено од моја страна ми било гајле и за Гигс и за сите вакви случаеви, ова е фудбал и фудбалот го играат луѓе што имаат во нозете.Првиот мој коментар вчера беше дека конечно имаме некој десно што ќе игра. Ме здоболе за некоја калаштура од свирипичино како фан на клубот.


Да додадам во државава никој не лежи па не ве глеам да протестирате и расправате ко за Гринвуд и жена му. Се понашате ко класични мршници.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom