Сакам да знам!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
barav vo internet podforum i probav na search ama ne dava rezultati za "vpn" samo.

top 3 opcii so mi gi dade na google search nord, express i proton vpn gi dava od 3 do 10 evra / dolari mesecno,
zavisi od traenje na pretplata.

1. ima nekoja poeftina opcija od ovie a da vrsi rabota dobro?

2. ako nekoj ima iskustvo so koristenje na navedenite da spodeli?
Јас користам Касперски ВПН и презадоволен сум.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
86
Поени од реакции
51
Каков силикон се работи? Пробај со оцет ако не успее имаш остранувач на силикон по меркур,бриколаж и слични подобро снабдени продавници.
Незнам каков. Ќе пробам со ова што кажа, фала.
 
Член од
27 април 2013
Мислења
94
Поени од реакции
97
Купив пред нова година telefunken tdw d12 машина за садови.Ме интересира дали некој знае дали има капаче на местото каде што се става сол.Бидејки оваа нема.
Ако има а бидејки јас немам дали некој знае од каде може да се купи?
Фала уште еднаш
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.330
Поени од реакции
29.799
Дечки некој искуство со gjirafa50 да сподели? Сакам да купам некоја ствар од таму па скептик сум дали е леџит.
Имам неколку работи нарачувано, од mause до телевизор.
Зимај слободно, само пази дека цените обично им се добри кога ќе начекаш производ на акциска цена. Инаку често се и поскапи од овдешниве понуди.
Автоматски споено мислење:

Ве молам за совет, силикон јако залепен за плочки со што да го извадам ? Пробав со повеќе средства безуспешно, последно со Разреџивач ама ни со тоа не се извади. Чаре ?!
Aлатов е добар и за куп други намени, ако можеш да си го дозволиш (а не е нешто прескап, рачунај како солидна бормашина).



 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.691
Поени од реакции
5.731
Купив пред нова година telefunken tdw d12 машина за садови.Ме интересира дали некој знае дали има капаче на местото каде што се става сол.Бидејки оваа нема.
Ако има а бидејки јас немам дали некој знае од каде може да се купи?
Фала уште еднаш
Ne mi e poznata Maschine ama po pravilo solta mora da ima kapace.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
43
Поени од реакции
4
Здраво, дали некој може да препорача добра ски школа (за сноуборд) за возрасни во Македонија, Србија или Бугарија и која е отприлика цената?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
ДК
Што народ ќе бевме, идиоти, волови, дибеци, овци....Дишеме отровен воздух, болниците се полнат со дечиња кои едвај дишат, а ние не мрдаме со прст:yid:
А, ти мрдна ли со прст, или чекаш на други?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.757
Поени од реакции
9.558
А, ти мрдна ли со прст, или чекаш на други?
Неколку писма и пишав на Данела гуската, вртев на телефон и оставав пораки...но нема резултат.
Сакав да се собереме една поголема група на родители и да протестираме пред град Скопје, но се по некој се откажуваше, нејќеле камери, па де не им било арно.....катастрофа...затоа сум револтирана, двајца без тројца не бива протест.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Неколку писма и пишав на Данела гуската, вртев на телефон и оставав пораки...но нема резултат.
Сакав да се собереме една поголема група на родители и да протестираме пред град Скопје, но се по некој се откажуваше, нејќеле камери, па де не им било арно.....катастрофа...затоа сум револтирана, двајца без тројца не бива протест.
Чисто информативно...бидејќи воведниот пост за загадување ти почнуваше со „ДК“, го префрлив во соодветна тема ;)
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Spremam slika za tetovaza. Imam slika, sakam da stavam tekst nad i pod slikata kako kruzen lak, i da gi proveram varijaciite na font, agol i drugi parametri
kako bi izgledale. Vo Power Point ne najdov opcija da go podesuvam kruzniot lak, ni vo Paint 3D.

Nekoja sugestija za ednostaven graficki softwer vo koj bi mozel da go sredam ova bez premnogu zamaranje? Nemam raboteno photoshop.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Spremam slika za tetovaza. Imam slika, sakam da stavam tekst nad i pod slikata kako kruzen lak, i da gi proveram varijaciite na font, agol i drugi parametri
kako bi izgledale. Vo Power Point ne najdov opcija da go podesuvam kruzniot lak, ni vo Paint 3D.

Nekoja sugestija za ednostaven graficki softwer vo koj bi mozel da go sredam ova bez premnogu zamaranje? Nemam raboteno photoshop.
www.canva.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom