Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.446
Поени од реакции
40.308
Абе супер ќе ти беше мемето ако Русија победуваше, наместо да губи како што е случај во моментов :D
120 ракети испукале сабајлево, изгледа бомбардерите на Енгелс преживеале.

 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Абе супер ќе ти беше мемето ако Русија победуваше, наместо да губи како што е случај во моментов :D
Ne e meme, nekoj izgleda belezel koj sto i koga izjavuval :toe:.
Ete nekoj tuka da nema popametna rabota i da mu e stvarno dosadno pa da zemi da gi sporedva datumite tamu so tvoite tuka kako gordo ne izvestuvas deka gotovo, tolku nema povekje nisto od raketi, moze da se dojde do eden interesen zaklucok :cautious:.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.192
Поени од реакции
81.276
Му се заканиле ако употреби Русија тактичко нуклеарно оружје, дека ќе биде ликвидиран цел руски врв. Затоа квичи Лавров сега.
Да не постоиш, треба да те измислат.
:lolzz:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.336
Поени од реакции
31.201
Па штом демокративе можеа да лажат 5 години дека Русија им ги наместила изборите, може и Лавров да си дозволи да го рече тоа.
Зарем сметаш дека Лавров би го рекол она без навистина да има конкретна закана? Дека еден Лавров би се симнал толку долу да ја игра нивната игра на безочно лажење и јадење гомна без основа?


Кога зборуваш со ботови, ништо што ќе кажат не зимај здраво за готово. Обичен брз фактчекинг без проблем покажува дека како и обично појма немаат за реалноста.
Ова Линдзи Грахам, сенатор на САД:



Пази она го кажува сенатор, не кој ојле-дојле васкоевтов лик некаде на телевизија.
Еве и од Њусвик:

Цитат: Details about what "decisively" means have not been publicly revealed. The military sources tell Newsweek that there are subtle moves being made with regard to nuclear threats, including moving submarines and aircraft and drilling B-52 bombers. But they stress that non-nuclear military options—the use of conventional weapons and special operations, as well as cyber and space attack—are front and center, to include a decapitation strike to kill Putin in the heart of the Kremlin.


Како што кажав САД и западниве се пред пораз, очајни се и сешто прават и можат да направат. Повеќево од луѓето (вклучувајќи ги и овде присутните кои би рекол човек дека се понформирани) појма немаат дека живееме во време во кое сме поблиску од било кога до нуклеарна војна. Јебено интересно време за да бидеш жив (интересно како онаа кинеската клетва), ако преживее човештвото за овој период од историјата долго време ќе се дискутира и пишува.


Од руска страна постојано има предупредувања, ама на другата страна се тешки психопати.

 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Pa neka pustat nuke-ce. Da vidime dali se seriozni.
Незнам кое е поидиотско, ваквите пишувања како твојто што доаѓа и од официјални лица или пак овие од Кремаљ што крекаат само дека нуклеарки ќе пуштат кога гледаат дека нешто ги дупат. Ако пуштаат нека пуштат таму по Германија, Британија за да се сериозни, еве нуклеарка на Балкан и Источна Европа не ми личи сериозно. Само нуклеарка во Германија, Британија, Франција би ги сфатил сериозно, вака ако пуштат во Украина или на НАТО моќните земји од Балканот што седат на маса со најмоќните ми е несериозно. Берлин, Лондон, Париз за да ги сфатат сериозно.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.400
Поени од реакции
36.334
Не гледам како Русија може да ја сврти војнава во своја полза без користење нуклеарно или хемиско оружје. Може ќе исценираат некој напад на Кремлин или обид за атентат над Путин, Лавров, Шојгу и тоа ќе им даде повод.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
vazi ama u berlin... moze taka?

najlesno e da jades gomna a si daleku od kiev.
Moze.
Автоматски споено мислење:

Незнам кое е поидиотско, ваквите пишувања како твојто што доаѓа и од официјални лица или пак овие од Кремаљ што крекаат само дека нуклеарки ќе пуштат кога гледаат дека нешто ги дупат. Ако пуштаат нека пуштат таму по Германија, Британија за да се сериозни, еве нуклеарка на Балкан и Источна Европа не ми личи сериозно. Само нуклеарка во Германија, Британија, Франција би ги сфатил сериозно, вака ако пуштат во Украина или на НАТО моќните земји од Балканот што седат на маса со најмоќните ми е несериозно. Берлин, Лондон, Париз за да ги сфатат сериозно.
Ne se vozbuduvaj, mislis nekoj saka vistina da pustat. Blefiraat Rusite vekje ne se interesni.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Не гледам како Русија може да ја сврти војнава во своја полза без користење нуклеарно или хемиско оружје. Може ќе исценираат некој напад на Кремлин или обид за атентат над Путин, Лавров, Шојгу и тоа ќе им даде повод.
fino... ti do koga mislis so kamenja deka ke se tepaat? i vaka im ocigledno ok, ama ko sto rece ko ke im pukne film i stapovi i mecevi ke izvadat...
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
fino... ti do koga mislis so kamenja deka ke se tepaat? i vaka im ocigledno ok, ama ko sto rece ko ke im pukne film i stapovi i mecevi ke izvadat...
Ke im pukne filmot oti dojde poinaku od sto mislele. Ok. Moze da priznat i da nosat zaklucoci od toa ili od inaet da pustat nuke-ce. Posto na site im se zivejt nema da go vidime toa.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: y2k

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Moze.
Автоматски споено мислење:


Ne se vozbuduvaj, mislis nekoj saka vistina da pustat. Blefiraat Rusite vekje ne se interesni.
stom si takov junak sto ne se spakuvas i ides dobrovolec za ukraincite...

taman ke ni bides kajgana voen korespondent. ajde ti bugarot i siptarot plus klinton i use 2-3ca taman eden platun ke napravite.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
stom si takov junak sto ne se spakuvas i ides dobrovolec za ukraincite...

taman ke ni bides kajgana voen korespondent. ajde ti bugarot i siptarot plus klinton i use 2-3ca taman eden platun ke napravite.
Oti be, sledis dovolno telegram kanali za sto ti se sega moj informacii. Bez beza muabet. Mislam stvarno posakuvas da pustat nuke-ce sekoj vtor post ti e za toa. Koga ke pustat vaka i taka ke bide. Zatoa ti vikam, neka pustat pa da vidime sto ke se desi. A posto nema da pustat smesno deluva od nivna ama i od tvoja strana.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom