Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Ни јавиваш вест за малфункција на еден проектил?
Епа после епскиот успех кај Харков, малце им зариба офанзивава последниве денови..
Од тоа што гледаме и читаме троа повеќе зарибала…
Се троши ентузијазмот, па мора вака да се радуваме на еден паднат Кинжал, или на епскиот феил во 106-та моторизирана козачка бригада каде готвачот заборавил да стави сол во гравот!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.287
Поени од реакции
18.112
Ни јавуваш вест за малфункција на еден проектил?
X-101 missile costs $13 million, a Kalibr missile costs $6.5 million, an Iskander missile costs $3 million, an Oniks missile costs $1.25 million, an X- 22 missile costs $1 million, and a Tochka-U missile costs $0.3 million.

Kинжалот е сигурно преку $20 милиони долари, не можев да најдам точна цена.

Не е лошо што ги троши Русија вака парите, сега ќе бара донации за војската од учителите во Русија.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Замисли која беда е тоа. Твојата држава не ти пружа услови да живееш како нормален човек, одиш во странска држава, не им го знаеш ни јазикот, ти даваат работа, ти даваат здравство, ти даваат нормални услови да живееш и да ги школуваш децата. Често дури и да се збогатиш и покрај тоа што си 'странец'. Ги уживаш сите привилегии и права кои ги уживаат 'домородците'. Ако немаш работа ти даваат социјална помош и додаток за децата иако не си им ни граѓанин. Се пушташ на фб/форум сереш какви говна од општества се, фрлаш клетви и секојдневно им посакуваш да се распаднат.
Сега брзо седев во кафана со пријатели, еден дечко ни објаснуваше дека требало на европскиве држави путин да им ја тресне нуклеарката, немало што да се преговара со педерана, живее во Берлин - ЦАР! :kruna:
Нема што да се преговара нека фрли и накај нас една за фотоволтаици да има место

Тетками во диктатурата во Австрија стиска копче на железничка за 2500 евра месечно, ни завидва на слободата што ја имаме надвор од еу
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.857
Поени од реакции
6.003
И девилко и он у англија мислам кажа фека е , греота за човекот
Која црна Англија, ја таму едино би одел за пиво и фудбал, за друго не стапнува моја нога на островот.

Во Македонија сум. Тука сакам да е арно.
На прво место ми се нашите интереси, не странските. ;)
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
А вие тука неспособни чмаете и сањате.
Ние што останавме у македонија сме најголеми предавници и непатриоти

Ти кај кажа дека беше, у германија?
Автоматски споено мислење:

Која црна Англија, ја таму едино би одел за пиво и фудбал, за друго не стапнува моја нога на островот.

Во Македонија сум. Тука сакам да е арно.
На прво место ми се нашите интереси, не странските. ;)
Мило ми е сум те смешал со некој
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
Авал та ви е како ги склопивте Шешељ и Груби во темава. Гејц фали уште проверете дали има акции во некоја од компаниите од воената индустрија.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Ние што останавме у македонија сме најголеми предавници и непатриоти

Ти кај кажа дека беше, у германија?
Не е муабетот кај сум јас, јас сум таму кај што ми е арно. Ти зошто си таму кај што не ти е убаво? Не си способен да отидеш да стискаш дугме у Австрија?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Авал та ви е како ги склопивте Шешељ и Груби во темава. Гејц фали уште проверете дали има акции во некоја од компаниите од воената индустрија.
Мене најјако ми беше од последниве страни на темата дека шипурките работеле и плаќале даноци и придонеси и дек се поим за патриоти. :pos: :pos:
Тука заврши темата за мене веќе и се понатаму не вреди да се чита.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Не е муабетот кај сум јас, јас сум таму кај што ми е арно. Ти зошто си таму кај што не ти е убаво? Не си способен да отидеш да стискаш дугме у Австрија?
Се гледа дека си во некој западен режим, оти ти е срам да кажеш кај си? Америка? Сигурно.

Мене ми е убаво тука, незнам од кај импресии декка не ми е.
Не знаев дека сум предавник, другото океј е.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Се гледа дека си во некој западен режим, оти ти е срам да кажеш кај си? Америка? Сигурно.

Мене ми е убаво тука, незнам од кај импресии декка не ми е.
Не знаев дека сум предавник, другото океј е.
А како тоа се гледа каде сум? Чисто ме интересира да знам од каде ги вадиш предрасудите...
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
757
Поени од реакции
933
Mu se izgasnale elektronskite lambi. Koj im e kriv ko neznaat edno integralno kolo da sklopat.
Najubo ko germancite vo WWII, navrti gi kaj sto treba, navi go brojcanikot i pali.
Ne bea nesto precizni ali za London brkaja rabota.
pa so elektronika od masina za perenje sto sakas...
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Оф леле ако дојде дискусијава руси и техника гасете форумов
Автоматски споено мислење:

Не е муабетот кај сум јас, јас сум таму кај што ми е арно. Ти зошто си таму кај што не ти е убаво? Не си способен да отидеш да стискаш дугме у Австрија?
еј немој да ми речеш брату дека не си во Македонија скроз ќе се разочарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom