V O L K S W A G E N

Член од
5 февруари 2019
Мислења
68
Поени од реакции
160
Остај ја колата еден ден да ја испитуваат,плати си 150€ од саат и утредента ке видиш како сите кварови ке ти ги решат.Тие 20 мајстори ти земаа пари? Не.Епа тоа е бе другар.Знаат дека не можат да ти наплатат да испитуваст цел ден и затоа најлесно им е да исклучат егр,дпф или да извадат катализатор.А тоа дека колата ке ти се препороди со исклучен дпф и егр биди сугерен.Ке видиш понатаму колку ке те кошта
Ne na mene tuku na nikogo tuka nemozat da mu naplatat so kola od 7-8 iljadi evra takva rabota i dokolku sakaat da naplakjaat taka ne treba da primaat takvi musterii a ne da gi sakatat kolite, ti ako otides na vulkanizer posto ti disi gumata so treba vulkanizerot ako misli deka nemoze da ti naplati ili povekje verojatno nemoze da ja zalepi da ti rece da ja izvadi gumata da vozis na bandaz? I tebe ti e normalno da naplatat po 150e od saat za da resat problem sto se resava so menuvanje senzor od 1400 den? Ili poradi istiot problem da izvadat i dpf i egr so ne se za vadenje?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Ne na mene tuku na nikogo tuka nemozat da mu naplatat so kola od 7-8 iljadi evra takva rabota i dokolku sakaat da naplakjaat taka ne treba da primaat takvi musterii a ne da gi sakatat kolite, ti ako otides na vulkanizer posto ti disi gumata so treba vulkanizerot ako misli deka nemoze da ti naplati ili povekje verojatno nemoze da ja zalepi da ti rece da ja izvadi gumata da vozis na bandaz? I tebe ti e normalno da naplatat po 150e od saat za da resat problem sto se resava so menuvanje senzor od 1400 den? Ili poradi istiot problem da izvadat i dpf i egr so ne se za vadenje?
Бато,тој сензор од 1400 ден да го најдат дека е расипан може и цел ден да се ебаваат со твојата кола.Ти мислиш така е тоа
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
68
Поени од реакции
160
Бато,тој сензор од 1400 ден да го најдат дека е расипан може и цел ден да се ебаваат со твојата кола.Ти мислиш така е тоа
Togas neznam kako majstorov sto mi ja sredi za nepolni 15 minuti go otkri senzorov.. Ne mislam jas nisto samo edno znam kaj nas site se stardzii so cest na isklucoci, nema kjar on nisto ako ti ja oprai kolata so menjanje senzor dodeka gasenje dpf ti naplakja 130-180e :)
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
349
Поени од реакции
133
Togas neznam kako majstorov sto mi ja sredi za nepolni 15 minuti go otkri senzorov.. Ne mislam jas nisto samo edno znam kaj nas site se stardzii so cest na isklucoci, nema kjar on nisto ako ti ja oprai kolata so menjanje senzor dodeka gasenje dpf ti naplakja 130-180e :)
Незнам каде си гасел дпф егр ама реално бидејќи 90% возиме градска вожња пожелно е да ги одстраниш дпфот и егрот, а за сензор тоа треба мајсторот да ги знае сите маани на една кола дизел-бенз. Јас пред неколку дена го чистев мафот цел црн беше и проблемот го средив со 230 ден спреј :)
 
Член од
7 јануари 2019
Мислења
33
Поени од реакции
6
Zdravo
Edno prasanje ako znae nekoj
Golf 5 1.9 tdi klimatronic
Klimata ladi odlicno i duva odlicno
Megutoa koga ke ja startuvam prvo duva topol vozduh a potoa posle minuta do dve pocnuva da ladi i na mala brzina na duvanje na klimata se slusa kako krkorenje na tecnost kaj volanot
Dali e toa normalno ili e nekoj defekt ako znae nekoj
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.364
Zdravo
Edno prasanje ako znae nekoj
Golf 5 1.9 tdi klimatronic
Klimata ladi odlicno i duva odlicno
Megutoa koga ke ja startuvam prvo duva topol vozduh a potoa posle minuta do dve pocnuva da ladi i na mala brzina na duvanje na klimata se slusa kako krkorenje na tecnost kaj volanot
Dali e toa normalno ili e nekoj defekt ako znae nekoj
Normalno e posle nekoe vreme da pocni da duva ladno. Duri da ukluci kompresorot, go duva prvo toplio vozduh. A to so go slusas kako klokotenje toe vozduh. Inace proveri dali imas dovolno freon oti ako nema dovolno se slusa kako seustenje odprvin.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.441
Здраво,

Некој да сподели информација за просечна потрошувачка за Голф 5 1.9 тди?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Сервис за аутоматик мењач? 2 најдов во Скопје гледам ретко кој поправа.
Некој совет од каде да се купи половен?
Фала
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Член од
8 октомври 2010
Мислења
144
Поени од реакции
103
Ми треба некој со дијагностика за VW mk6 во Битола шо ќе знае да активира Bluetooth на RNS 310м мултимедија, модол има под седиште.
Препорака плс..
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.364
Ми треба некој со дијагностика за VW mk6 во Битола шо ќе знае да активира Bluetooth на RNS 310м мултимедија, модол има под седиште.
Препорака плс..
kaj emil.
078399607 se naojga gore nad kliment fakticki odkarsi tehnickiot za registracia na koli. Ako ne ti zavrsi rabota,pisi ke pobaram nekoj od kolegite na rabota. Isto taka vidi i kaj nojko.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom