V O L K S W A G E N

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
звонам повеќе пати во сервис Митревски/Припор,
дали некој знае дали работи или веќе не?
Јас бев таму пред месец и кусур, работи со полна пареа. Ти предлагам да му ѕвониш на Влатко после ручек, обично тогаш му си одат работници/муштерии, а тој седи во сервисот до кај 7-8, сигурно ќе ти крене. Ова сам ми го има кажано, вика подобро барај ме од 4 натаму.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Јас бев таму пред месец и кусур, работи со полна пареа. Ти предлагам да му ѕвониш на Влатко после ручек, обично тогаш му си одат работници/муштерии, а тој седи во сервисот до кај 7-8, сигурно ќе ти крене. Ова сам ми го има кажано, вика подобро барај ме од 4 натаму.
Му пишав и порака на вибер, а ќе го побарам кај 16 30 , може ќе ми се јави,
Благодарам
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
33
Поени од реакции
1
Zdravo. Imam Golf 4, 1.9 TDI, AHF, 1999 godina. Koga kolata e ladna, vlece mnogu dobro, ama koga ke pominam na primer 100-200 km, motorot go menja zvukot i kako da zaviva, a i slabo vlece. Sto moze da bide problem?
 
Член од
23 април 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo, pred 2 nedeli mi se pojavi ova, prednite parking senzori ne rabotat, dodeka zadnite super si funkcioniraat, osiguracot definitivno ne e, se somnevam vo parking modulot ili eventualno da pregorel nekoj senzor(kolku sto uspeav nesto da procitam od net)… Ako ima nekoj iskustvo so ova neka pise kako da go resam.. Fala vi odnapred 319DE9FB-5636-485F-9691-4094CC020424.jpeg
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Не може ништо без дијагностика. Најверојатно е прегорен сензорот. Не е ништо страшно. Пример во Скопје знам Dog Security продаваат сензори.
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
viber_image_2021-10-20_19-57-02-3581.jpg

Се работи за голф 5, 1.9 идникаторите на инструмент таблата не светат, а исто не работат ниту обртометри, километри, температура или количина на резервоарот. Се појавува 2 секунди кога ќе ја запалам колата и веднаш потоа се губат. Решение што може да е ако некој имал ист или сличен проблем. Убава вечер
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.163
Поени од реакции
3.125
Golf 5 e vejke stara generacia na koli. Golf 6 ti e vejke ponov model, poudoben, ponova godina, polesen za odrzuvanje, pomalku defeci. Passat ti e golema kola, teska kola a i tie 2.0tdi dosta se problematicni so maslenata pumpa. Se desava da nepravi dovolno pritisok na maslo na prvo palenje taka so motoro ostanva nekolku sekundi bez maslo i so tek na vreme ke procukat kariki, ventili...Izbegavaj 2.0tdi do 2007. Moja preporaka golf 6 i krckajsi. Inace od golf 6 imas i 2.0tdi 110ks so noviot motor.
Друже Passat 1.9 дали го има истиот проблем како 2.0? Сакам баш 1.9 да земем, па ако може совет плус.. Благодарам..
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.910
Поени од реакции
1.377
Друже Passat 1.9 дали го има истиот проблем како 2.0? Сакам баш 1.9 да земем, па ако може совет плус.. Благодарам..
1.9 nemat problem so malsena pumpa kako 2.0tdi. Sepak sekoja kola mozi da pojavi defek na maslena pumpa. 2.0tdi ne javuva greska a fakticki ima slab pritisok na maslo. Kaj 1.9nemas takov problem. Slobodno zemaj. Samo gledaj da e zacuvana, da Nema korozia, zamaec da netropka.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.887
Друже Passat 1.9 дали го има истиот проблем како 2.0? Сакам баш 1.9 да земем, па ако може совет плус.. Благодарам..
Немаат проблем 1.9 како 2.0 со "маслената пумпа" :facepalm: ама затоа ги јадат брегастите за доручек и кршат мењачи тие со 6 брзини за ручек.Седи бе оди купи си некоја нормална кола бегај од тоа ѓубре извозено подалеку.Тие коли нови не чинат,па камоли со пола милион километри поминати
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
349
Поени од реакции
133
Немаат проблем 1.9 како 2.0 со "маслената пумпа" :facepalm: ама затоа ги јадат брегастите за доручек и кршат мењачи тие со 6 брзини за ручек.Седи бе оди купи си некоја нормална кола бегај од тоа ѓубре извозено подалеку.Тие коли нови не чинат,па камоли со пола милион километри поминати
Za tie pari japonsko imas auris dizel kako moeto...jaka prednica dobri motori.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Добри гумици за балштангла каде да се најде? Некој искуство? Две години по ред на лето менувам а сега на минус температури крцка мислиш ќе се распадне цела кола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom