Elden Ring

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Паднаа гаргојловитие. Овој блек блејд уште малце надградби ми требаат...
Автоматски споено мислење:

Падна и regal ancestor sprit. Ќе пробам со magma wyrm да го комбинирам bloohounds fang, ама ми треба 93 carry load. Oва има да потрае...
Автоматски споено мислење:

1650822572018.png
Да тоа не изгледа во опште опасно. исто мислам дека ги нерфнале basilisk-овите..
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.345
Не паметам да имало област во франшизава која повеќе ме исфрустрирала од Subterranean Shunning fucking Grounds.
До даска!
Прво - непријателите се пеин ин д ес. Значи мразам кучиња во играва, стаорци, curse жабишта а и тоа гоблините (или што и да се) баш во оваа област. ГИ МРАЗАМ!
Од ништо не сум умрел повеќе како од овие врсти на непријатели.

А второ башка од непријателите - Ме фрустрира што пред мене глеам ајтем, али не можам да го зеам пошо е во некаква ќелија на која вратата не ѝ се отвора (офкорс Мијазаки!), а гледам од горе има некаква дупка од која треба да влезам. Два саата трчам по тоа канализациите, дезориентиран ес фак. Глаа ми прсна обидуваќи се да се сетам како да дојдам до дадено место и дали сум поминал на истото место двапати (десет) или не (офкорс Мијазаки!).
Знам, има ајтем кој можам да го користам во вакви ситуации али јбг ме мрзи тоа да го правам.

Значи брате овој Мијазаки мора да имал апла трауматично детство, исполнето со хорор сцени. Баш вакви... на дезориентација и фрустрација, недостиг на светлина и љубов, баш како во ова канализацииве.

Раскрсници и лавиринти, стаорци полускапани и гучиња со беснило кои кога замавнуваш... фор ватевер ризн успеваат да бекстепат на 3метри од тебе (за да ги промаршиш бе), а милисекунда откако ќе ти заврши анимацијата успеваат да ти се фрлат в лице со нивните long-ass комба од по 10-12 удари, без да имаш можност да реагираш (офкорс Мијазаки ноу проблем!) :boksix:

А бе имам уште еден куп ствари да ти изнакажам али ај доста е.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.377
Поени од реакции
28.479
Не паметам да имало област во франшизава која повеќе ме исфрустрирала од Subterranean Shunning fucking Grounds.
До даска!
Прво - непријателите се пеин ин д ес. Значи мразам кучиња во играва, стаорци, curse жабишта а и тоа гоблините (или што и да се) баш во оваа област. ГИ МРАЗАМ!
Од ништо не сум умрел повеќе како од овие врсти на непријатели.

А второ башка од непријателите - Ме фрустрира што пред мене глеам ајтем, али не можам да го зеам пошо е во некаква ќелија на која вратата не ѝ се отвора (офкорс Мијазаки!), а гледам од горе има некаква дупка од која треба да влезам. Два саата трчам по тоа канализациите, дезориентиран ес фак. Глаа ми прсна обидуваќи се да се сетам како да дојдам до дадено место и дали сум поминал на истото место двапати (десет) или не (офкорс Мијазаки!).
Знам, има ајтем кој можам да го користам во вакви ситуации али јбг ме мрзи тоа да го правам.

Значи брате овој Мијазаки мора да имал апла трауматично детство, исполнето со хорор сцени. Баш вакви... на дезориентација и фрустрација, недостиг на светлина и љубов, баш како во ова канализацииве.

Раскрсници и лавиринти, стаорци полускапани и гучиња со беснило кои кога замавнуваш... фор ватевер ризн успеваат да бекстепат на 3метри од тебе (за да ги промаршиш бе), а милисекунда откако ќе ти заврши анимацијата успеваат да ти се фрлат в лице со нивните long-ass комба од по 10-12 удари, без да имаш можност да реагираш (офкорс Мијазаки ноу проблем!) :boksix:

А бе имам уште еден куп ствари да ти изнакажам али ај доста е.
1650866677208.png
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.345

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.894
Поени од реакции
7.453
Знам, ете тој е ајтемот али не е едно место за обележување...
Ќе си речиш ај ќе се рас'трчам ќе потражам и ќе најдам али два-три саата брзо су прошли :tapp:
Изгледаш ко некој што првпат игра соулс игри. :pos:
Инаку можеп да го користиш и каменот што ти го потенцира дарлинг можеш да провериш дали ќе го преживееш падот. :anco::rolleyes:
Автоматски споено мислење:

ПС имаш и glow stone го користиш во темни места ако немаш фенер или торч.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.345
Изгледаш ко некој што првпат игра соулс игри. :pos:
Инаку можеп да го користиш и каменот што ти го потенцира дарлинг можеш да провериш дали ќе го преживееш падот. :anco::rolleyes:
Автоматски споено мислење:

ПС имаш и glow stone го користиш во темни места ако немаш фенер или торч.
Се зезам море.
Знам дека звучам како аматер ал таков ми е стилот, намерно драматизирам напати зар не приметуваш? :cool: (Карен, драго ми е).


Обележувањата на патеките ок, има некакво решение, ама скриените прелази, улази и излази мораш сам да ги бараш, нема ајтем за тоа.
Локацијата е зезната и покрај сѐ. :)
Автоматски споено мислење:

ПС имаш и glow stone го користиш во темни места ако немаш фенер
Имам, све имам, ал нерве неам :unsure:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.894
Поени од реакции
7.453
Се зезам море.
Знам дека звучам како аматер ал таков ми е стилот, намерно драматизирам напати зар не приметуваш? :cool: (Карен, драго ми е).


Обележувањата на патеките ок, има некакво решение, ама скриените прелази, улази и излази мораш сам да ги бараш, нема ајтем за тоа.
Локацијата е зезната и покрај сѐ. :)
Автоматски споено мислење:


Имам, све имам, ал нерве неам :unsure:
Да ти продаду! :pos:

Незнам за вас али јас уживам во истражувањето во играва скоро секое каменче го имам чачнато.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.377
Поени од реакции
28.479
Знам, ете тој е ајтемот али не е едно место за обележување...
Ќе си речиш ај ќе се рас'трчам ќе потражам и ќе најдам али два-три саата брзо су прошли :tapp:
Sekogas mozes da mi napravis summon da ti go pokazam patot :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.345
Незнам за вас али јас уживам во истражувањето во играва скоро секое каменче го имам чачнато.
И јас уживам, биг тајм!
Не можи да не уживам во игра од (ок)Мијазаки.
Но искрено, најискрено, преискрено...
Уживањето во ДС2 поготово во DLC-њата беше дивајн левел. Без рчкање и ова-она ;)
И ДС3 беше тука, и тоа неколкупати, Секиро сите ендинзи, а еве сеа и оваа, но ДС2... :toe:

Многу се трудев повторно да го достигнам тој левел али нити приближно.
Не зборувам за тоа колку добра игра беше од аспект на функционалност. Зборувам од аспект на лично доживување.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.894
Поени од реакции
7.453
И јас уживам, биг тајм!
Не можи да не уживам во игра од (ок)Мијазаки.
Но искрено, најискрено, преискрено...
Уживањето во ДС2 поготово во DLC-њата беше дивајн левел. Без рчкање и ова-она ;)
И ДС3 беше тука, и тоа неколкупати, Секиро сите ендинзи, а еве сеа и оваа, но ДС2... :toe:

Многу се трудев повторно да го достигнам тој левел али нити приближно.
Не зборувам за тоа колку добра игра беше од аспект на функционалност. Зборувам од аспект на лично доживување.
You are just moaning like a little brat. :D
Убо те изгоре дарлинг, каде ти треба помош ќе дојдеме и јас и дарлинг заедно ќе ги решиме. :pos:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.345
You are just moaning like a little brat. :D
Убо те изгоре дарлинг, каде ти треба помош ќе дојдеме и јас и дарлинг заедно ќе ги решиме. :pos:
Помош не ми треба апсолутно за никаде.
А кога сме кај „доаѓање„ можете да дојдите пиво ако сакате да пиеме, лајк ноу проблем.
(а дамата има опција да си замени пивото за нешто друго што таа преферира, ракија инклудид)

А како за информација- нити еден бос не сум убил со самн.
Иц ол лов :ojeaa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom