Бодибилдинг суплементи

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.546
Другари не знам кој протеин да го земам па ке пишам овде спецификации на истите, редуцирани за 908гр (колку што е најмалиот пример). Не е во МК затоа ке пишувам, без линкови.
Спецификациите се редуцирани за 30гр.

Perfect Whey New Zealand (оригинална паковка 908гр)
1300ден.
protein 24
fat 0,86
carb 2,14
Cal 112
surovatacen-protein-perfect-whey-new-zealand-perfect-sport-2275-grama-copy-image_60a7e625d6386...png
BioTech USA Protein Power (оригинална паковка 1000гр)
1250ден.
protein 24
fat 0,9
carb 2,00
Cal 115

15902_pm_new.jpg

ActiveLab 100% Whey Premium (оригинална паковка 2000гр)
1000ден.
protein 23
fat 0,9
carb 2,9
Cal 118

activlab-whey-premium-2000-grams-448x448.png
ActiveLab MuscleUp Protein (оригинална паковка 2000гр) + Taurin + Creatine
900ден.
protein 21
fat 1,60
carb 5,76
Cal 121
Taur 1,8
Creatine 1,8

activlab-muscleup-2000gr-448x448.jpg
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Ако не ти е битна фирмата и другиот дел од составот, односно ти е битно само тоа што си го постирал јас би одел со најефтиниот...дека сите ти се слични по состав...
Инаку тука во мк за цената и тоа што го нуди My protein ти се најдобри...ем добар бренд ем добра цена....
П.С.Пoследниот можда е и без засладувачи ...пишува aspartame free ..
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
30
Поени од реакции
9
Ова никој не може да ти го потврди, кој знае од каде ги увезуваат, и каква е таа пратка.
Пред неколку години паднаа на тестовите компании кои своевремено беа прикажани како висок квалитет (Gaspari ти е една од нив), така да не верувај на никој.

Labdoor не знам колку е релевантен, можеби и таму да му платиле за реклама, али еве што вика на листата.


Дајматајз се добра компанија:




Овде исто вика Мајпротеин дека е добар, овој го имаш во полео, брутал и ред други продавници.



Трета опција да одиш да си земеш пак ОН, еве ти го на акција во полео:
Вечито е на акција
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Некој за 2000ки да не го сака ова подолу?

IMG-6c4b7cafe51e48c6d4cb3f49ae74ece8-V.jpg

Btw, бидејќи работам пон-петок до 16 часот а вежбам претежно навечер, а после вежбањето спијам во рок од час-два - дали е попаметно после вежбање т.е навечер да пијам една доза казеин а втора доза whey isolat денски меѓу оброци или подобро е и двете дози да бидат whey isolat, без казеин?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Некој за 2000ки да не го сака ова подолу?

Прегледај го приврзокот 327843

Btw, бидејќи работам пон-петок до 16 часот а вежбам претежно навечер, а после вежбањето спијам во рок од час-два - дали е попаметно после вежбање т.е навечер да пијам една доза казеин а втора доза whey isolat денски меѓу оброци или подобро е и двете дози да бидат whey isolat, без казеин?
Odma posle trening jas bi odel so EAA, kreatin i dekstroza.
Vo tvojot slucaj podobro ti e izolat odma posle trening a navecer na primer ako legnuvas kaj 11 sato, togas mozis kazein.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
А зашто немаш одма после тренинг нормален оброк, протеини и хидрати. Незнам како после тренинг немате апетит, ја едвај го дочекувам оброкот после тренинг. Ако неможеш да јадеш пр. ориз+стек, можеш доза whey+cornflakes, whey+овошје, whey+rice cakes. Протеин и некој брз извор на хидрати, одма чим завршиш со тренинг, па додека стигнеш дома и легнеш ќе помине малце време да се свари храната.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Некој за 2000ки да не го сака ова подолу?

Прегледај го приврзокот 327843

Btw, бидејќи работам пон-петок до 16 часот а вежбам претежно навечер, а после вежбањето спијам во рок од час-два - дали е попаметно после вежбање т.е навечер да пијам една доза казеин а втора доза whey isolat денски меѓу оброци или подобро е и двете дози да бидат whey isolat, без казеин?
Казеинот е една од најизвиканите работи, и можеби едни од најпромашените пари од бодибилдинг суплементација.
Касни нешто ситно, и терај со изолатот.
 
Член од
22 август 2017
Мислења
34
Поени од реакции
55
zdravo. visok sum 186 i imam 77kg
vezbam aktivno i bi sakal da zemam serious mass 5.5kg
Mi treba vase mislenje za procesot vo nekolku meseci da kacam barem use 10kg
dali da zemam celo vreme kako dodatok vo ishranata gejner. Kolku e dobro? ili eden mesec da koristam gejner a eden mesec nekoj protein so bcaa i kreatin vo nego ? na kolku vreme da pauziram so vakvite suplementi ?
blagodaram momci :)
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
Се е џабе, само gear.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
zdravo. visok sum 186 i imam 77kg
vezbam aktivno i bi sakal da zemam serious mass 5.5kg
Mi treba vase mislenje za procesot vo nekolku meseci da kacam barem use 10kg
dali da zemam celo vreme kako dodatok vo ishranata gejner. Kolku e dobro? ili eden mesec da koristam gejner a eden mesec nekoj protein so bcaa i kreatin vo nego ? na kolku vreme da pauziram so vakvite suplementi ?
blagodaram momci :)
Nemozime da znajme dali da zemis i so da zemis od strana na suplementi. Zavisi so ti nedostiga vo ishranata.
Ako imas solidni rezultati so sredena ishrana togas nemas potreba od suplementi. Ako nestigas so ishrana, togas se dodava suplements.
Zapomni deka tie se samo 'dodatoci' VO ishranata. Vo gejnerot imas i proteini ali gejnerite ti se polni maltodextrin, deztroza, fruktoza, ovez.
Protein vnatre so mnogu slab kvalitet.
Dali znaes za sto sluzi BCAA, kako se koristi, zosto se koristi, zosto imas potreba od BCAA i slicno. Ne e stvarta da zemes suplementi i cekas da imas rezultati a ishranata e popara. Najcesto tuka e najgolemoto ocekuvanje koe idi so razocaruvanje i otkazuvanje. Ako sakas da zemis suplementi, zemisi samo whey protein, kreatin monohidrat i nekoj multiviramini. Inace gejnerot sodrzi 1250kalorii vo doza a dozerkata ti e 330Gr. Se rastvora vo 600mll mleko. Se pie vo tekot na denot pomejgu obroci.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
zdravo. visok sum 186 i imam 77kg
vezbam aktivno i bi sakal da zemam serious mass 5.5kg
Mi treba vase mislenje za procesot vo nekolku meseci da kacam barem use 10kg
dali da zemam celo vreme kako dodatok vo ishranata gejner. Kolku e dobro? ili eden mesec da koristam gejner a eden mesec nekoj protein so bcaa i kreatin vo nego ? na kolku vreme da pauziram so vakvite suplementi ?
blagodaram momci :)
Може, зошто да не, ако ти е целта 10 кила за неколку месеци (претпоставувам 2-3 месеци), земи го Serious Mass, по 2 дози на ден во блендер, ама ќе додадеш и млеко, путер од кикирики и мед, плус ќе појачаш на храна, многу ориз, компир, овес, тестенини и тука-таму по некој бургер. Прај го тоа и ќе ги качиш тие 10 кила, ама во исто време ќе си и среќен добитник на голема количина на масно ткиво и стомак.

btw, пиши ја сегашната исхрана. (не овде, во темата за исхрана, нормално :icon_mrgr: )
 
Член од
22 август 2017
Мислења
34
Поени од реакции
55
Може, зошто да не, ако ти е целта 10 кила за неколку месеци (претпоставувам 2-3 месеци), земи го Serious Mass, по 2 дози на ден во блендер, ама ќе додадеш и млеко, путер од кикирики и мед, плус ќе појачаш на храна, многу ориз, компир, овес, тестенини и тука-таму по некој бургер. Прај го тоа и ќе ги качиш тие 10 кила, ама во исто време ќе си и среќен добитник на голема количина на масно ткиво и стомак.

btw, пиши ја сегашната исхрана. (не овде, во темата за исхрана, нормално :icon_mrgr: )
Ok poveke sum na meso oriz mlecni proizvodi. Sega za da ne kacam masno tkivo i slicno dajte mi alternativa. Ete ne mora gejner i ne mora 10kg za 2 meseci dosta mi e 5 ali kvalitetni. Togas znaci whey i kreatin kombo?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
zdravo. visok sum 186 i imam 77kg
vezbam aktivno i bi sakal da zemam serious mass 5.5kg
Mi treba vase mislenje za procesot vo nekolku meseci da kacam barem use 10kg
dali da zemam celo vreme kako dodatok vo ishranata gejner. Kolku e dobro? ili eden mesec da koristam gejner a eden mesec nekoj protein so bcaa i kreatin vo nego ? na kolku vreme da pauziram so vakvite suplementi ?
blagodaram momci :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom