Брука во КАМ маркетите

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Затворени се Кам маркетите од управа за јавни приходи, 84 маркети под истрага.
Пред два дена на телевизија прв пат во животов мој видов реклама за Кам маркет.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.257
Затворени се Кам маркетите од управа за јавни приходи, 84 маркети под истрага.
Некој не платил рекет, да видам не верувам дека некој ги затворил поради масло :)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.205
Некој не платил рекет, да видам не верувам дека некој ги затворил поради масло :)
Така функционира овде, утре ќе ги пуштат да работат.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Некој не платил рекет, да видам не верувам дека некој ги затворил поради масло :)
Преска бев до ГТЦ во подрум што им е тоа маркетот,на вратата пишуваше дека прават попис.Иако ми падна малце сомнително што некако не ми делува ни датум ни слично за попис.Сега читам на форумот дека се под истрага.Интересно :)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.205
Преска бев до ГТЦ во подрум што им е тоа маркетот,на вратата пишуваше дека прават попис.Иако ми падна малце сомнително што некако не ми делува ни датум ни слично за попис.Сега читам на форумот дека се под истрага.Интересно :)
Имаат пломба и жолта трака затворено пд управа за јавни приходи и прават попис. Не сликав да постирам.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.239
Поени од реакции
21.551
Taka e pravilno. Da ne primeti narodot deka vlasta e nesposobna udira po drugi, vo slucajov KAM. Amateri. Cisto populisticki merki, kako i zamrznuvanje na ceni, sto pravat dopolnitelna steta. Aj kaznija sto kaznija a sega ova so zatvaranjevo e apsurdno.
 
Последно уредено:

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.556
Поени од реакции
34.902
Најофицијалната верзија е тоа што не е “подмачкано“ таму горе :свиркам:
 
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
241
Најофицијалната верзија е тоа што не е “подмачкано“ таму горе :свиркам:
..повеќе мириса на она што се вика "непријателско" преземање..тие од горе се само логистика..
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268

Зејтин низ нос ќе му потече на газдата на КАМ, го изеде стапот...ај белким ке биде за пример на останатите газди на продавници, да работат поштено.
Најде кој да збори за поштено работење :facepalm: . Вработени во државна администрација прво нека се изборат нивните институции поштено да работат, па после нека гледаат во туѓите дворови.

Нема шанси да дочекаме државна администрација да се позитивен пример, но има добри шанси да ги гледаме по улици, како бараат поголеми плати за зејтин и брашно.:anco:
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.094
Поени од реакции
2.150
Ќе му текне него, ама вие ќе го платите, тој нема да извади од џеб туку ќе ти дигне по 1-2 денари на е што може и за 1 месец ќе му ја платите таа казна од 16к евра.
Што се 16к за ланец од 80+ маркети.
Една смена.


Иначе ако, се затворени поради маржа, ова е чиста хајка, тие маркети имаат да речиме 30 денари помала набавна од помалите, и сега ако за КАМ набавна на масло е 95 денари, а за другите 125 денари, зошто да го продава за 95 а не за просекот во државата?

Кој ќе го спречи на тој што има поголема набавна да оди во КАМ да купува масло за 95 денари а да го продава за неговата одредена цена од 125 денари?

Така КАМ и без масло и без пари, другите полни, пошо во КАМ нема никакво масло, а не поевтино.

Ова е мислам правење простор за бугарите со ЛИДЛ.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Ова е мислам правење простор за бугарите со ЛИДЛ.
Мислеш за косоварите Кипер,Кит го (додај други ако има)
10метри растојание Кам-Кит го,кока кола 2l e 62 вс 82,исто и за милката.
Епа не може така прати му инспекции,затври,пломби..
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.094
Поени од реакции
2.150
Мислеш за косоварите Кипер,Кит го (додај други ако има)
10метри растојание Кам-Кит го,кока кола 2l e 62 вс 82,исто и за милката.
Епа не може така прати му инспекции,затври,пломби..
Кипер се веќе тука, и добро котираат со бројот на маркети според профит.

На ова пазар со КАМ нема место за ЛИДЛ.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.860
Поени од реакции
9.619
Најде кој да збори за поштено работење :facepalm: . Вработени во државна администрација прво нека се изборат нивните институции поштено да работат, па после нека гледаат во туѓите дворови.

Нема шанси да дочекаме државна администрација да се позитивен пример, но има добри шанси да ги гледаме по улици, како бараат поголеми плати за зејтин и брашно.:anco:
Аман бе Бафра, што го истураш гневот сега врз кутрата сиромашна администрација, голема навреда фрлаш ......не отварај друга тема овде, едино ако работиш во Кам маркет па те погодивме во болна точка.
Остај да видиме поради која причина ги затворија продавниците , па после ке критикуваме или отвори тема како администрацијата наша била лопов до лопов..само од каде и од што да краде, не ми е јасно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom