Serie A 2021/2023

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.510
Поени од реакции
17.205
И Скај истото го тврди, Дибала нема да продолжи со Јуве. Огромна грешка на менаџментот е ова.

Му понудија плата која ја бараше само во форма на бонус со изиграни натпревари. Одби агентот… Криво ми е, мислев ќе продолжи ама тоа е кога еден Дел Пиеро замина па за Дибала….

Нема поќе играчи како Дел Пиеро, Занети, Гатузо, Тоти кој би потпишале и бланко чек..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Му понудија плата која ја бараше само во форма на бонус со изиграни натпревари. Одби агентот… Криво ми е, мислев ќе продолжи ама тоа е кога еден Дел Пиеро замина па за Дибала….

Нема поќе играчи како Дел Пиеро, Занети, Гатузо, Тоти кој би потпишале и бланко чек..
Ne mesaj babi i zabi.. Na Del Piero ne mu ni ponudija nov dogovor, mu istece i go ostavija taka, a on si sakase da igra za Juve ..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.510
Поени од реакции
17.205
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Па повреден или не, најмалку 50 мил. можеа да заработат на него и на година дена пред истек на договорот. Кога и да е фит, или дава гол, или асистира.
Тешко, затоа и не успеа да се договори со Тотенхем.
Додека беше под договор ниеден не можеше да го купи и да ги договори тие имиџ права што ги има.
Сега на било кој ќе им се исплати на фри и плус да дадат пари за да ги откупат правата.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.510
Поени од реакции
17.205
Тешко, затоа и не успеа да се договори со Тотенхем.
Додека беше под договор ниеден не можеше да го купи и да ги договори тие имиџ права што ги има.
Сега на било кој ќе им се исплати на фри и плус да дадат пари за да ги откупат правата.
Не ги дава правата агентот. Му понудија договор како што кажав да стигни иста плата но преку бонуси поврзани со настапи и да намали 1-2м агентот за него.... Ама ете ти....

според последите гласини никој не бил блиску до потпис со Дибала нити спремен да му понуди плата која ја бара пособено без да е во форма на бонуси поврзани со настапи…
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.288
Поени од реакции
25.557
Мн си глуп ама стварно мн си глуп. Страшно нешто :pos:
@Stefan-kobe види како ти го вреѓаат другарчето :'(
Вие само му завидувате зошто не споделува вакви постови во вашиот фан клуб :
Moram da se pofalam deka i ja sum ja drapal taa cicka, koga bev sredno na ekskurzija niz Evropa :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.510
Поени од реакции
17.205
Овај Абрахам од Рома кој ќе го земи во тимот ќе добие мн добар напаѓач за не голема цена. Уште сите голови му се без пенали ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.849
Поени од реакции
44.586
Овај Абрахам од Рома кој ќе го земи во тимот ќе добие мн добар напаѓач за не голема цена. Уште сите голови му се без пенали ?
Не си ми јасен со муабетов, земен е он веќе, од Рома.
Не знам за која мала цена збориш кога само бај бек клаузулата со Челзи му е 80м евра и се активира во 2023, што секако не е баш така мала пара. Рома му ја одредува цената моментално, сигурно нема да му залепат цена од 40м, така да кој и да го купи, иако тоа е скоро и неизводливо следни година две, ќе треба да дава над 60м сигурно ако он игра ко што игра, односно, у никој случај нема да го купат за не голема цена ко што викаш.
Интер можда имаа опција да го вметнат у дилот за Лукаку, не ми текнуе кога он отиде во Рома а кога Лукаку во Челзи, ме мрзи да проверуем, али тоа е, ужасен менаџмент на Интер задњи година ипол, нешто што вродува со плод периодов ко што гледаш.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.510
Поени од реакции
17.205
Не си ми јасен со муабетов, земен е он веќе, од Рома.
Не знам за која мала цена збориш кога само бај бек клаузулата со Челзи му е 80м евра и се активира во 2023, што секако не е баш така мала пара. Рома му ја одредува цената моментално, сигурно нема да му залепат цена од 40м, така да кој и да го купи, иако тоа е скоро и неизводливо следни година две, ќе треба да дава над 60м сигурно ако он игра ко што игра, односно, у никој случај нема да го купат за не голема цена ко што викаш.
Интер можда имаа опција да го вметнат у дилот за Лукаку, не ми текнуе кога он отиде во Рома а кога Лукаку во Челзи, ме мрзи да проверуем, али тоа е, ужасен менаџмент на Интер задњи година ипол, нешто што вродува со плод периодов ко што гледаш.
Добро извини бе не ме тепај, не знаев дека Абрахам има клаузула за назад во Челзи. Одлична сезона дава Абрахам, знам дека головите до скоро му беа без пенал. Да не се лажиме и да немаше клаузула Абрахам уште долго нема да остане во Рома ако продолжи вака да игра
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.849
Поени од реакции
44.586
Добро извини бе не ме тепај, не знаев дека Абрахам има клаузула за назад во Челзи. Одлична сезона дава Абрахам, знам дека головите до скоро му беа без пенал. Да не се лажиме и да немаше клаузула Абрахам уште долго нема да остане во Рома ако продолжи вака да игра
Да ама зашто си убеден дека Рома би го дале за мала пара, би се опариле солидно од него сигурно, не викам дека цела кариера би останал таму. Може тоа да е случај ако е при крај на договор, клаузулата со Челзи нема врска, нема ни да ја платат како тргнале они.
Плус Мурињо дур е таму нонсенс е да се збори за негово заминување, плус ново раководство има рома не знаеме они како ќе се понашаат и какви амбиции ќе имаат на долг рок.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.634
Поени од реакции
5.628
Не знам што толку трагично го гледаат заминувањево на Дибала. Типот е повеќе во болница него ли на терен. Ништо тоа не помага на тимот кога неможе констатно да игра. И не вреди за таа плата што ја бара . До сега требаше ептен да е напреднат во играта и да има неверојатна статистика ама он ради повредите има огормна стагнација.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.510
Поени од реакции
17.205
Да ама зашто си убеден дека Рома би го дале за мала пара, би се опариле солидно од него сигурно, не викам дека цела кариера би останал таму. Може тоа да е случај ако е при крај на договор, клаузулата со Челзи нема врска, нема ни да ја платат како тргнале они.
Плус Мурињо дур е таму нонсенс е да се збори за негово заминување, плус ново раководство има рома не знаеме они како ќе се понашаат и какви амбиции ќе имаат на долг рок.
Пак тој се фати за мала пара. Реков во постот пред овај дека не знаев за клаузулата затоа и реков мала пара во смисла познавајќи ја рома 60мил
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom