Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Прашањето е овој со калашикот е бодигард или го мотивира да чита точно од идиотот?
Сепак е на сигурно место во американската амбасада во полска, дури и да е во некој бункер, од кого го штити, од камерманот?
Прегледај го приврзокот 324207
Претстава е, кај и да е треба да остави впечаток дека у секој момент може да упаднат руски специјалци, дури и Зеленски е спремен на акција со складните маслинасти бои. Тензично е и на инстаграм добива лајкови од разбудените.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
\
Претстава е, кај и да е треба да остави впечаток дека у секој момент може да упаднат руски специјалци, дури и Зеленски е спремен на акција со складните маслинасти бои. Тензично е и на инстаграм добива лајкови од разбудените.
Зеленски треба да се радува на руски специјалци, како очи ќе го чуваат, целта е на суд да заврши да пее таму - риалти шоу.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.384
Поени од реакции
21.920
Во меѓувреме Бундестагот одобрил на германското министерство за одбрана да потроши 100 билиони евра во производство на оружје.
https://www.dw.com/en/germanys-army-will-100-billion-make-it-strong/a-60996891
Da, 100 milijardi ke vlozat sega vo armijata na koja so godini se stedi. KE dojdat priblizno do toa nivo sto nalikuva na takva zemja i koja gi ispolnuva obvrskite kon NATO.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Наместо веднаш да ја запрат војната, ќе ја уништат европската економија, Украина ќе биде вратена во 19 век, а Русија осакатена. Тоа ќе бидат резултатите од оваа војна.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
\

Зеленски треба да се радува на руски специјалци, како очи ќе го чуваат, целта е на суд да заврши да пее таму - риалти шоу.
Ми делува дека е до таа мера наивен да почнал да верува во својата улога НО почнува и со кринџ ефект, знаеш кога глумиш и ју ар овердуинг ит.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Наместо веднаш да ја запрат војната, ќе ја уништат европската економија, Украина ќе биде вратена во 19 век, а Русија осакатена. Тоа ќе бидат резултатите од оваа војна.
Ни мене не ми е јасно зашто не го ЕУ притисне Зелински на решение и овој зашто уште не седнал на маса додека истокот му е бомбардиран без престан и илјадници умираат. Освен САД и Кина не гледам некој корист да има од војнава.
Народ умира овде се навива и се дрка на мапи до каде е стигнато.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Ни мене не ми е јасно зашто не го ЕУ притисне Зелински на решение и овој зашто уште не седнал на маса додека истокот му е бомбардиран без престан и илјадници умираат. Освен САД и Кина не гледам некој корист да има од војнава.
Народ умира овде се навива и се дрка на мапи до каде е стигнато.
Јас најмногу за тоа размислувам. Невозможно е да се лидерите на европските држави толку глупи. Разбирам зошто САД го тераат Зеленски да се јуначи, ама овие од Европа сигурно знаат повеќе и за Русија, и за санкциите од кои само Европа и Русија ќе го извлечат подебелиот крај.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
902
Поени од реакции
3.555
Јас најмногу за тоа размислувам. Невозможно е да се лидерите на европските држави толку глупи. Разбирам зошто САД го тераат Зеленски да се јуначи, ама овие од Европа сигурно знаат повеќе и за Русија, и за санкциите од кои само Европа и Русија ќе го извлечат подебелиот крај.
Затоа што се под америчка окупација, како ќе им кажат така играт, исто како нашиве политичари марионети.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.034
Поени од реакции
7.406
Клуб за комедија во Лос Анџелес со Лари Дејвид - иднината на украинската зеленика, а истовремено неутрален статус за Украина надвор од НАТО.

Добро предлог решение од американскиов радио водител со еврејско потекло токму од поранешната Руска Империја.

Настрана фактот дека е автор на бестселери на листата на Њујорк Тајмс, а од 2016 година е примен во американската Национална радио куќа на славните, туку истовремено забранет му е влез во Велика Британија, што значи дека очигледно знае што зборува.




Мапава е ажурирана заклучно со вчерашен датум ?

Значи како држава која блеска под НАТО сонцето уште не сме им се придружиле на нашите "пријатели" и "сојузници" во глобалните санкции против клетите Руси ?
(y) за видеото.

Што евреин ќе беше овој, па што вака јавно кажува дека многу едноставно би се завршила цела работа, додека неговите со години работат на планот :D
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.471
Поени од реакции
12.253
Голема грешка направи Медведев кога изјави дека ќе плаќаат европјани 2000 евра за гас. Ја утна проценката.
Чекам јас 3ет пакет санкции. Да ја турнат над 4000€.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Јас најмногу за тоа размислувам. Невозможно е да се лидерите на европските држави толку глупи. Разбирам зошто САД го тераат Зеленски да се јуначи, ама овие од Европа сигурно знаат повеќе и за Русија, и за санкциите од кои само Европа и Русија ќе го извлечат подебелиот крај.
Тоа е клучно, евидентно е дека сакаат ова да се случува, дури и да ескалира.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.384
Поени од реакции
21.920
Голема грешка направи Медведев кога изјави дека ќе плаќаат европјани 2000 евра за гас. Ја утна проценката.
Чекам јас 3ет пакет санкции. Да ја турнат над 4000€.
Ke platat tuku ti kola vozis? Kako e situacijata?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom