Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Кој рече дека русите се лошите???
Или па можеби мувата под капа ти е?
Види, не си лош човек....заземањето на страна е многу сложена работа, до сега и никој не се заложил да ги студира овие проблематики. Кога ќе видиш дека 95% биле за Хитлер у Германија каде и еден Хајдегер се наклонил натака ти станува јасно дека не е толку едноставно.
Можеби "личен" интерес во очувување на гени е во прашање, кој да знае.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.410
Поени од реакции
81.747
Патолошки ЛАЖОВ!
Промената на никот, не ти ги покри лошите особини!
Така ли?
Не ти е баш по мерак некој да ти фабрикува ставови?
Кој би рекол...

Епа исто така тие кои ги цитираш и им имплантираш дека гласале за Русија - никаде не гласале за Русија.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.120
Очигледно кризава во Украина ги зближи Европските држави и САД пак. Тоа што го пиша не ми изгледа многу реално.
toa e samo privremeno.... sega imaat ista cel ali u zima celta ke bide razlicna.

5te oci ke ostanat na ist stav posto ne zavisat od ruski gas a eu ke olabavi i ke pregovara.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.571
Поени од реакции
13.920
На тебе ти е мило дека сомалиjските пирати нападат трговски бродове?
Според твоите морални критериуми, тоа е во ред????
Ако да - зашто..????
Ако не - как да се реагира на ваква ситуациja???
На тебе ти е мило дека Донбас е бомбардиран 8 години и се убиени илјадници Руси од украинска страна?
Според твоите морални критериуми, тоа е во ред????
Ако да - зашто..????
Ако не - как да се реагира на ваква ситуациja???
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.410
Поени од реакции
81.747
Од каj ми го наjде ова? Не се секjвам да сум го пишал.
Извини. Нешто се измешало со цитатите.

Еве го каде е и чиво е:
Ова е трета светска војна, нема тука дебата. Ја почна Русија... Ама не е тоа битно, Русија треба да биде поразена, само на западот тоа уште не му е јасно изгледа...
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.068
Така ли?
Не ти е баш по мерак некој да ти фабрикува ставови?
Кој би рекол...

Епа исто така тие кои ги цитираш и им имплантираш дека гласале за Русија - никаде не гласале за Русија.
Ар ју шур?
Сигурно и ти знаеш, ама класичен преварант, што да се очекува од него :(!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Идејата дека Русија планира да ја освои Украина за една недела беше само дел од пропагандата на САД. Со комплетно внатрешнополитички цели, затоа што им е јасно дека руската интервенција го враќа трампизмот на власт во САД.

Во тие 40 милиони луѓе има добри третина Руси и русофили. Нешто ќе избркаш, нешто ќе репресираш, некој милион ќе преселиш кон Украина, се решава тоа, ако е тоа планот.
Калифатот само со 50к борци контролираше толку територија па не па русите во Украина со автохтоно население…. Да не смонувам за нашиот случај кај што со ветер во грбот не репресира УЧК 20 години…
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Очигледно кризава во Украина ги зближи Европските држави и САД пак. Тоа што го пиша не ми изгледа многу реално.
САД ги има присвоено европските држави, поимот приближување е навреда за САД. Еврапјаните се ороспии на САД, САД ги ебе у уста, им пере мозок...им прави што сака. Европа реално постои само на хартија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.410
Поени од реакции
81.747
Ар ју шур?
Сигурно и ти знаеш, ама класичен преварант, што да се очекува од него :(!
Остај ме ти ја каков сум. Можеме до утре да збориме за тоа кој каков е и да отиде мубатот на лична база, но од тоа нема фајде.

Ја конкретно те прашувам - зошто да не смее да се постуваат фабрикувани нешта за тебе, кога ти истовремено им го правиш тоа на други?
Ја можам да пишам дека си бил во ИСИС и дека секој ден фрлаш камења по тетовските цркви, иако некој друг го прави тоа. Но, дискредитирањето некого не ја доловува мојата поента во дискусијата и наведува на тоа дека аргументите можеби ми се слаби.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Калифатот само со 50к борци контролираше толку територија па не па русите во Украина со автохтоно население…. Да не смонувам за нашиот случај кај што со ветер во грбот не репресира УЧК 20 години…
Не е до војници, се прави глупава споредба со Ирак и Афганистан кога се влечат паралели. Американец во тие држави не би отишол ни на шетање, ако не мора. Од друга страна, добри 50% од руското население живеат во многу многу полоши географски и економски услови од тие што владеат во Киев, Одеса, Харкив, Лвив. Ако дојде до тоа, радо би се преселиле на поубаво.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
@Ali Pasha колку и да се смееш ти се осеќа батхртот. Мислам дека е време да се освестите што и правите на единствената држава која ја имаат Македонците!
Автоматски споено мислење:

Не е до војници, се прави глупава споредба со Ирак и Афганистан кога се влечат паралели. Американец во тие држави не би отишол ни на шетање, ако не мора. Од друга страна, добри 50% од руското население живеат во многу многу полоши географски и економски услови од тие што владеат во Киев, Одеса, Харкив, Лвив. Ако дојде до тоа, радо би се преселиле на поубаво.
Зборот ми е, не треба ниту еден Руски војник да седи во Украина, милонско проруско население е автохтоно таму. Башка малтретирано 8 години. Кој незнае нека побара како се тренираат кучиња за борба. Тоа им го правеа Украинците на Русите во Украина.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.068
Остај ме ти ја каков сум. Можеме до утре да збориме за тоа кој каков е и да отиде мубатот на лична база, но од тоа нема фајде.

Ја конкретно те прашувам - како тоа тебе ти сметаат фабрикувани нешта за тебе, истовремено правејќи им го тоа на други?
Доволно интелегентен си да сватиш дека кога некој вика дека полот треба да е Русите вс Нацистите, дека гласа за русите, нема тука фабрикувани нешта.
Доволно интелегентен си да ги бараш моите мислења во темата за убисвтата на децата во Велигден, и да го видиш мојот став, а не да фабрикуваш нешта!
Е тоа те прави ЛАЖОВ и не ми е проблем до сабајле да им кажам на другите за каква личност станува збор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom