Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Аха ,еве ги кадировците .
Тука пола форум се радуваше како ќе убиват и колат наред.......
Да де на тие мислев Кадировци Kadyrovtsi војската на лидерот Рамзан Кадиров синот на Ахмед Кадиров !
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.260
Поени од реакции
22.006
Значи затоа што НАТО ја бомбардираше Југославија сега сите можат да се пукаат едни со други без срам и перде посочувајќи ете они го направија тоа.

Одличен мајндсет
Pa taka idi nekako, ti se dopagjalo toa ili ne. Ednas koga ke se prekrsi praviloto, site drugi mozat da se povikaat na toa, a i so pravo.
Sega Kina, Rusija ili site onie koi mozat da si go dozvolat toa smeat sekade vo svetot da interveniraat voeno ili na nacin na koj tie go smetaat za prikladen i toa na osnov po nivna zelba. Demokratija, neprijatelski nastroena vlada, zagrozena nacionalna bezbednost ili ednostavno zastituvajki si gi nivnite interesi, koi i da se tie vo toj daden moment i se toa blagodarejki na SAD i nejzinata politika prvenstveno.
Konkretno sto sega ke ja spreci Kina da intervenira vo Tajvan na primer. Za izgovor ke najdi, a i ne mora. Sepak toa e spored niv del od nivnata teritorija koja ja vodat separatisti, vlada koja ne e megjunarodno priznata itn itn. Nesto kako Nagorno Karabah sto bese .
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.296
Поени од реакции
5.434
Најубав жанр, постапокалипса :love::love:
Она што во филмот го викаат dead hand system, Русите навистина го имаат, постои и целосно е автоматизиран што значи ако се појават одредени параметри во системот, се враќаме во камено доба за пола саат.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.453
Поени од реакции
4.289
Епа да, параноици ко тебе и Путин тоа би го сметале за закана... Сите нормални знаат дека тие се опциите и Бајден ја одбра "добрата". Или според тебе требало да има и трета опција каде што никој не превзема ништо, како за Америка кога војуваше насекаде низ светов?
Сакам па да потенцирам дека е ебаниот прецедател на САД, не љузми од арачиново. Кој е ненормалниот овдека?
 
Член од
31 август 2021
Мислења
405
Поени од реакции
2.194
Ne znam kaj sakash da me stavish vo Severdjanite ili Makedoncite? Ti koj si? So znamevo me kinish malku Mk-albanec si ili shto si? Dur se delime ko shto se delime a sekogash kje se delime dur ima takvi kako tebe. Ne ziveam u Mk odamna, ne ziveam ni vo Rusija( fala mu na gospod) . Edno sakam samo narodov kaj nas da zivee ubav zivot, so krenata glava i ne da sonuva da bega na zapad so svitkana kichma, ne izlazaa go dadovme imeto a toa shto sega sakaat da go napravat e uste polosho i sum strogo protiv toa ( so Bg ako dajme istorija). Site shto ne vodea dosega si gledaa za sebe i se zbogatija Branko, Ljubcho, Grujo ne sakam da go spomnam a narodot nash Severdzanski ili Makedonski kakov shto ti sakash da navedesh i nekoi zagubeni tuka pati. Taka da Severdzan sum
ili Makedonec spored tebe? Ne a si go sakam narodot i sakam da zivee ubavo bez razlika kakov pat izberi dali kon zapad ili istok, vishe po shto se e mogukje nakraj. Duri i za tebe ako si Mk sakam da zivejsh zivot najubav i zdrav, sakam da sme drzava za primer i da gledame potcenuvachki kon sosedive, shto ne maltretiraat od osamostojuvanje i da sme podobri od niv se razbira :toe:
Епа види сеа, ако успеале да те прелажат ко што викаш, лејки ко Зоки и Шекеринска, тогаш не си северџан туку ултра глуп северџан, нормално што сонува за утопија и благосостојба дрн дрн
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
468
Епа види сеа, ако успеале да те прелажат ко што викаш, лејки ко Зоки и Шекеринска, тогаш не си северџан туку ултра глуп северџан, нормално што сонува за утопија и благосостојба дрн дрн
Pishav produzetok na razgovor chitaj ne se objasnuvam vishe me mrzi off topic sme. Pred da se vmeshash chitaj istorija na razgovor, pred i posle.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305

Да им ги пуштат овие се со искуство во урбани тепачки :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.132
Поени од реакции
10.893
Кажаа што им означува буквата З или само нагаѓања?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Ова би било многу добро...да ги растргнат малку американциве, нека трошат пари додека им тоне економијата. Ако се освестат германциве и уште некоја држава по Европа толку ќе биде од америчката доминација.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.818
Поени од реакции
21.939
Луѓето и медиумите се фокусирани на Киев и на сликите на руската изгубена опрема (што е навистина лоша загуба а тоа е бидејќи Русите се воздржуваат максимално) мислејќи дека војната е завршена, не сфаќајќи дека е 4-ти ден и дека украинската армија се турка речиси насекаде.

Ситуацијата за денес, ова е се од украински извори, од тие руски што ги има, Русите имаат заземено повеќе места.

 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.453
Поени од реакции
4.289
....како нуклеарките на садам?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.248
Поени од реакции
16.836

Овие се на страната на модерниот, разумниот свет денес.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.142
Поени од реакции
6.802

русите не смеат да дозволат цивилни загуби, похрабрите украинци многу вешто го користат.... ќе мора да сменат нешто во тактиката русите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom