Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Имаше видеа на јутјуб како илјадници Чеченски борци во полна борбена опрема со Чеченски и Руски знамиња во рацете се спремаат за заминување кон Киев/Украина !
 
D

Deleted member 53418

Гостин
На телевизија на сателит на тв Сител го гледам тој билдерот од форумов Стеф па нешто крипто стана манијак. Дечкото извадил булгарски пасапорт па за Бугарски тв збори бугарски, еве ви чист пример за македонче како се продава.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Непотребно го вртиш муабетот. Поентата ми беше дека Германија да беше прва со нуклеарки, Хитлер сигурно ќе ги употребеше за да не дозволи да изгубат во војната. Тоа што САД беа првите што употребија нуклеарки не значи дека ќе беа единствените. Во неколку прилики и они и СССР биле блиску да употребат. А сега гледаме дека Путин прв се заканува со нуклеарки.
Постапува рефлексно како и било која држава до нуклеарно вооружување, кое малтене е фактор засигурност на државата.
Автоматски споено мислење:

Почна целосна инвазија на соседна земја, праќа свои војници да гинат непотребно, и се заканува со нуклеарно оружје. Да, лудак е. Хитлер 2.0.
А што ги прави тоа бушовци клинтон и обама?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.300
Поени од реакции
16.353
На телевизија на сателит на тв Сител го гледам тој билдерот од форумов Стеф па нешто крипто стана манијак. Дечкото извадил булгарски пасапорт па за Бугарски тв збори бугарски, еве ви чист пример за македонче како се продава.
Oзбилно?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
На телевизија на сателит на тв Сител го гледам тој билдерот од форумов Стеф па нешто крипто стана манијак. Дечкото извадил булгарски пасапорт па за Бугарски тв збори бугарски, еве ви чист пример за македонче како се продава.
Барајте снимка:D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
More glupav celo vreme pisham deka ne sum Severdjan ama ti si glupav i ne mozesh da razberesh megju redovi. Treba celo vreme ko na malo dete da se objasni, nemam BG pasosh GLUPAV choveku, odamna sum vo stranstvo. Celo vreme glupav Grujoidu velam deka ne treba da se delime, oti si nekoe vmrovsko piunche i drkash na Milenko i Grujo. Te molam vishe ne mi repliciraj GLUPAV CHOVEKU, ne vredi da gubam vreme od zivotov dur se objasnuvam so nekoj maloumen
Taka, taka, samo najdobri nameri imavte, ve prelazaja, vo podrum bevte i taka. Eheheeee kolku pati ovoj muabet go imam slusano i procitano , posebno vo poslednite godina dve duri i malce dosadnicki mi stanavte.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
Имаше видеа на јутјуб како илјадници Чеченски борци во полна борбена опрема со Чеченски и Руски знамиња во рацете се спремаат за заминување кон Киев/Украина !
Аха ,еве ги кадировците .
Тука пола форум се радуваше како ќе убиват и колат наред.......
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.286
Значи затоа што НАТО ја бомбардираше Југославија сега сите можат да се пукаат едни со други без срам и перде посочувајќи ете они го направија тоа.

Одличен мајндсет
Не значи тоа. Никако.

Ама па исто не значи дека треба да се преправаме дека овој напад е некаков преседан во однесувањето на Русија/СССР и САД.

До сега, не гледам ништо многу суштинска разлика од отцепувањето на територија на Србија и нападот врз неа, од советската и американската инвазија на Афганистан, Виетнам, Ирак, па ако сакате и Чешка 68-ма, или Унгарија 54-та, како и многу други.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.213
Поени од реакции
16.714
Мислам дека ова не е ни петтина од тоа што може и ќе направи Русија доколку сите обиди за преговори пропаднат. Многу од тука, фејсбук, пријатели - што читам и слушам, ги потценуваат Русите.
 
Член од
31 август 2021
Мислења
399
Поени од реакции
2.147

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Значи затоа што НАТО ја бомбардираше Југославија сега сите можат да се пукаат едни со други без срам и перде посочувајќи ете они го направија тоа.

Одличен мајндсет
Кога еднаш ќе се прекршат правилата, а прекршени се повеќепати, последиците се и допрва ќе бидат катастрофални по целата планета и човештво... Не сум јас про-руски ориентиран, едноставно само тврдам дека западната политика е срање и е тотално лицемерна и двојно-аршинска... Осум години натовците ги пумпаа Украинците и Украина со нивното оружје и ги с'скаа и натераа да се конфронтираат со Русија и сега на Русите им пукна филмот, а овие јадни остаени сами на себе, епа сега кој им е крив, ќе го јадат и нека го јадат стапот до крај тие националистички дегени Кличковци, Порошенковци, Тимошенковци, Јушченковци, Зеленковски и остала Кијеванска пропала елита !
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.286
Утре сабајле ќе почнат преговорите на граница.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
Последниве денови пред заспивање се ми поминуваат некои мисли дека ќе се разбудам во некој постапокалиптичен свет, да не биде работава како на филмов:
Најубав жанр, постапокалипса :love::love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom