Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Договор сигурен сум дека ќе продолжи ама меѓу него и Недвед е пукната тиквата веќе 2 години.

Тој нека е само мотивиран вака нека дава голој :)
Се гушкаше со Занети и со Лаутаро после Суперкупот

Флерта момакот :)

Ипак, мислам нема да ве шитне. А и Јуве не ми делува наивен ко Милан, најголемите ѕвезди да им отидат за кило семки.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Се гушкаше со Занети и со Лаутаро после Суперкупот

Флерта момакот :)

Ипак, мислам нема да ве шитне. А и Јуве не ми делува наивен ко Милан, најголемите ѕвезди да им отидат за кило семки.
И шо ако се гушкаше? Мислите вие играчите се колат после утакмици ? Нема врска ептен мие глуп тој муабет. Лаутаро се гушкаше и со Меси па не го гледам Меси во дрес од Интер итн :). Не дупи и ти со вакви муабети. Плус Аргентинци се :)

Дибала нема да оди во ривалски клуб ако вее си оди ќе е надвор од Италија :)
 
M

Macedon1um

Гостин
Се гушкаше со Занети и со Лаутаро после Суперкупот

Флерта момакот :)

Ипак, мислам нема да ве шитне. А и Јуве не ми делува наивен ко Милан, најголемите ѕвезди да им отидат за кило семки.
Да видиш како се изгушкаа сега Србите и Хрватите после натпреваров во ракомет, мислиш ќе обновуваат кралство СХС
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
И шо ако се гушкаше? Мислите вие играчите се колат после утакмици ? Нема врска ептен мие глуп тој муабет. Лаутаро се гушкаше и со Меси па не го гледам Меси во дрес од Интер итн :). Не дупи и ти со вакви муабети. Плус Аргентинци се :)

Дибала нема да оди во ривалски клуб ако вее си оди ќе е надвор од Италија :)
Друже се заебавав, полека.
Ама некако не ви е до заебанција темава денес, баш сте наоштрени...

Те тешев погоре веќе, да не го вртам муабетот пак, нема да дојде у Интер. Ќе остане во Јуве. Сите среќни. "Или ќе оди во странски клуб". Пак сите среќни

А која е поентата да ги водат преговорите у Фебруар кога после Јануари веќе секој клуб може да преговара за негов потпис е тотална енигма. Ама Јуве знае што прави...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Друже се заебавав, полека.
Ама некако не ви е до заебанција темава денес, баш сте наоштрени...

Те тешев погоре веќе, да не го вртам муабетот пак, нема да дојде у Интер. Ќе остане во Јуве. Сите среќни. "Или ќе оди во странски клуб". Пак сите среќни

А која е поентата да ги водат преговорите у Фебруар кога после Јануари веќе секој клуб може да преговара за негов потпис е тотална енигма. Ама Јуве знае што прави...
Не бре пати уживај оти да не ми е до заебанција кога на тој шо е главен во клубот не ја чука глата јас не му ја секирам, каква му гла таква му капа.

Затоа што има 2 сценарија на маса за кои се договорени (Романо, Ди Марцио, Агрести) доколку фати Јуве ЛШ повисока фиксна плата + бонуси, доколку не фати Јуве ЛШ помисла фиксна плата + повисоко бонуси. Февруари ќе почнат со обновата :)

На сите е стопирана обновата на договори (Куадрадо, Ругани, Бернардески).
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Не бре пати уживај оти да не ми е до заебанција кога на тој шо е главен во клубот не ја чука глата јас не му ја секирам, каква му гла таква му капа.

Затоа што има 2 сценарија на маса за кои се договорени (Романо, Ди Марцио, Агрести) доколку фати Јуве ЛШ повисока фиксна плата + бонуси, доколку не фати Јуве ЛШ помисла фиксна плата + повисоко бонуси. Февруари ќе почнат со обновата :)

На сите е стопирана обновата на договори (Куадрадо, Ругани, Бернардески).

Ама ќе дојде неки Јунајтед и ќе му даде 13м годишно без око да му трепне, а Јуве ќе фати ЛШ и ќе му понуди солидни 8 ипол, со бонус за освоена ЛШ 9

Ругани и Бернардески може ги лажат дека накај Мај ќе преговараат за нов договор и ќе ги избркаат ко кучиња. Ја така би напраил :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Ако е така како што јавуваат медиумите, и изборот е меѓу Тотенхем, Барселона и Интер, јас не би бил 100% сигурен дека нема шанси да оди во Интер само пошто се ривали.

Барса мислам дека нема шанси, не гледам зошто било кој докажан фудбалер со помалку од 30 години би отишол таму, а не сум ни убеден дека би отишол да плука крв под Конте во ПЛ, каде покрај другото е и прашање како и за колку време ќе се адаптира.

Од друга страна, во Интер ќе остане во истата лига, ќе игра во тим кој е компетитивен за титули, под атрактивен тренер кој дава слобода во игра, и ќе биде една од најголемите ѕвезди во тимот.

Јас искрено мислам дека на Интер пред сè му е потребен таргетмен моментално, кој ќе капитализира на 83638те прилики за гол кои ги создаваат, ама сè ми се чини дека ако има барем минимална шанса, Марота нема да одолее и ќе направи сè да го прибери Дибала.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
720
Поени од реакции
1.537
Ако е така како што јавуваат медиумите, и изборот е меѓу Тотенхем, Барселона и Интер, јас не би бил 100% сигурен дека нема шанси да оди во Интер само пошто се ривали.

Барса мислам дека нема шанси, не гледам зошто било кој докажан фудбалер со помалку од 30 години би отишол таму, а не сум ни убеден дека би отишол да плука крв под Конте во ПЛ, каде покрај другото е и прашање како и за колку време ќе се адаптира.

Од друга страна, во Интер ќе остане во истата лига, ќе игра во тим кој е компетитивен за титули, под атрактивен тренер кој дава слобода во игра, и ќе биде една од најголемите ѕвезди во тимот.

Јас искрено мислам дека на Интер пред сè му е потребен таргетмен моментално, кој ќе капитализира на 83638те прилики за гол кои ги создаваат, ама сè ми се чини дека ако има барем минимална шанса, Марота нема да одолее и ќе направи сè да го прибери Дибала.
Dibala, zosto? Djubreto od Juventus ke go sobirame?
Treba mladi, perspektivni igraci koj ke rokaat na intenzitet. Dibala stakloto ne e kadaren 2 natprevari da svrzi bez povreda. Neka odi bilo kade samo ne Inter. Najubo e da si ostane vo Juve, po moznost da mu dadat nov dogovor so povisoki primanja. Neka propadnat ala Barca, koj gi sisa.

P. S:

Inter, priberi si go detevo...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Dibala, zosto? Djubreto od Juventus ke go sobirame?
Treba mladi, perspektivni igraci koj ke rokaat na intenzitet. Dibala stakloto ne e kadaren 2 natprevari da svrzi bez povreda. Neka odi bilo kade samo ne Inter. Najubo e da si ostane vo Juve, po moznost da mu dadat nov dogovor so povisoki primanja. Neka propadnat ala Barca, koj gi sisa.
Дибала е можда последната „ѕвезда“ во прајмот од кариерата која е останата во Серие А, и мислам дека технички е најдобар играч во калчото, еден од оние кои со еден потег можат да решат натпревар. Лудост е да се смета Дибала за ѓубрето на Јувентус, особено земајќи предвид колку actual ѓубре имаат во клубот.

Со повреди мака има последнава сезона и пол, а тоа може да биде резултат на многу околности, се согласувам дека постои ризик, ама Санчез и Видал заедно земаат околу 14 милиони нет, и двата заедно имаат 30% помалце минути изиграно од Дибала сезонава, па никому ништо.

Како што реков и погоре, апсолутно порадо би да земеме таргетмен како Влаховиќ, пошто сметам дека тоа е профилот на играч кој фали моментално, ама далеку од тоа дека би имал против Дибала да дојде во Интер.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.498
Поени од реакции
4.786
Се гушкаше со Занети и со Лаутаро после Суперкупот

Флерта момакот :)

Ипак, мислам нема да ве шитне. А и Јуве не ми делува наивен ко Милан, најголемите ѕвезди да им отидат за кило семки.
Ебати ѕвездите ебати.. Ако се тие ѕвезди јас сум Бетмен.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.786
Поени од реакции
13.473
Ај што немаат проблеми со повреди, туку им се мести и подобрите клубови да имаат проблеми со повреди кога играат против нив. :D

Не сум проверувал, но имам впечаток дека во преку 90% од натпреварите, Интер имаше барем 10 од првотимците на располагање.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.807
Поени од реакции
8.963
Ај што немаат проблеми со повреди, туку им се мести и подобрите клубови да имаат проблеми со повреди кога играат против нив. :D

Не сум проверувал, но имам впечаток дека во преку 90% од натпреварите, Интер имаше барем 10 од првотимците на располагање.
Е ај ако не од сожалување за неспособниот медицински персонал на милан сите со втора постава да играат ако не.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom