Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Тоа е сето во ред, дека не треба да се очекуваат чуда од телефонов не е 1000 и кусур евра али сепак е средна класа телефон и би требало да си се задоволителни камерите, батерија итд, мене ме плаши тоа што се зборува за телефонов и општо за шаоми телефоните посебно за софтверот као има доста багови, сецкања, па тоа со рекламите шлаг на цела торта, генерално само заради тоа си поставувам прашања овде, апсолутно за ништо друго.. не сакам да ги фрлам 300евра и да ми сецка телефонот..
Пример сега имам Samsung J6 2018 и си е сосема океј телефончето софтверот му е супер не е супер брз, нема супер камери, ама има добра батерија на пример после 2 ипол години користење маста му ја извадив јас не очекував дека оваа класа на телефон можи да ти го овозможи баш ова да држи батерија 5-6 on screen некогаш 2 дена опуштено го користам а сум захтевен корисник можам да речам, сум немал никакви багови до сеа.. Сакам да го земам редмиво од причина што ме бендиса дизајнот онака доста, не ме привлече тоа 108MP камера итд него ете си има баш добар изглед телефонот, би го зел Samsung A52 али едноставно телефонот ми има многу лош дизајн ( ова е лично мое мислење, ако вас ви се бендисува телефонов, супер) и воедно сакам да сменам нешто, не е интересно од One UI пак на исто, како шо се дешава на iOS свака му част на iPhone кориснициве.. xd
друже не треба многу да се чита по нет пошто хејтериве пробуваат на секој начин да го оцрнат Шаоми. Поготово овие самсункџии, многу се исфрустрирани од шаоми како бренд што полека го гура самсунг од тронот број 1 мобилни во светот.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
66
Поени од реакции
26
друже не треба многу да се чита по нет пошто хејтериве пробуваат на секој начин да го оцрнат Шаоми. Поготово овие самсункџии, многу се исфрустрирани од шаоми како бренд што полека го гура самсунг од тронот број 1 мобилни во светот.
Во правоо си, не треба многу да се чита по нет, али и ако не читаш не ја бива xD... Затоа прашувам човек што има веќе користено таков модел, ваљда тој знае најдобро :)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.138
Поени од реакции
553
Што и да земеш од шаоми мислам дека ќе си задоволен, до скоро користев редми 4џ и не сецкаше како што викаш иако е стар модел и уште работи (моментално сум на ми11 лајт), рекламите се исклучуваат и излегуваат само на гугл плеј чим правиш апдејт на апликации. Камериоте се океј за таа класа на телефон
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
66
Поени од реакции
26
Што и да земеш од шаоми мислам дека ќе си задоволен, до скоро користев редми 4џ и не сецкаше како што викаш иако е стар модел и уште работи (моментално сум на ми11 лајт), рекламите се исклучуваат и излегуваат само на гугл плеј чим правиш апдејт на апликации. Камериоте се океј за таа класа на телефон
И тоа телефонче ми е скроз симпатично, сличен е во спецификации со рмн10про
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Имам Хонор 8x, почна сам да си работи, сами се пуштаат апликации, тачот сам си прицка.

Мора да се менува тачот? Колку пари е за овој телефон?


И колку е батерија за Sony Xperia модел f 3111?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам Хонор 8x, почна сам да си работи, сами се пуштаат апликации, тачот сам си прицка.

Мора да се менува тачот? Колку пари е за овој телефон?


И колку е батерија за Sony Xperia модел f 3111?
3200 орг екран
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
99
Поени од реакции
488
Здраво дечки..Имам едно прашање па ако може совет..Моментално користам Самсунг С9+..Искрено подобар телефон за мене лично нема, никаква мана топ топ..Треба неделава да го продолжам договорот и ми даваат 24к денари попуст ако земам нов телефон.Гледав за тие пари го даваат А52 без да доплатам..Дали имате некое мислење за тој телефон, дали би додале 26к за Самсунг С21 5г или би зеле нешто друго..Фала
 
Член од
4 јануари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
2
Здраво :) Ако може некој да ми помогне, земав ноут 10про и телефонот како за прв впечаток ми е стварно супер ама изгледа сјебав нешто во подесувањата. Ќе ставам слика за да го објаснам проблемот, се работи за звучникот при повик.
IMG_20211222_195446.jpg

Наместо да го слушам соговорникот на звучникот кај шо ставив 2, звукот излегува и одозгора (на трите едно подруго што се) (1) ... Не се разбирам баш најдобро па ако некој може да ми помогне да го средам би ви била благодарна...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.767
Здраво дечки..Имам едно прашање па ако може совет..Моментално користам Самсунг С9+..Искрено подобар телефон за мене лично нема, никаква мана топ топ..Треба неделава да го продолжам договорот и ми даваат 24к денари попуст ако земам нов телефон.Гледав за тие пари го даваат А52 без да доплатам..Дали имате некое мислење за тој телефон, дали би додале 26к за Самсунг С21 5г или би зеле нешто друго..Фала
A52 s
 
Член од
4 јануари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
2
Здраво :) Ако може некој да ми помогне.
...
Ќе се "самоцитирам" т.е да си дообјаснам маката, се јавив и во техничка поддршка, но ништо, човекот кога зборуваше се слушаше буквално како да е ставен на спикер. Чисто нов телефон, 5 саати стар :(
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Ќе се "самоцитирам" т.е да си дообјаснам маката, се јавив и во техничка поддршка, но ништо, човекот кога зборуваше се слушаше буквално како да е ставен на спикер. Чисто нов телефон, 5 саати стар :(
нормално е тоа и кај мене на покото е погласен звучникот. ќе го намалиш тонот само
 

Kajgana Shop

На врв Bottom