Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Фер плејот го коментирам после официјалното признавање на голот. Ете Смит Роу не можел да види дали ДДГ лежи.

Менаџер и капитен по таков момент носат одлука за фер плеј или не
Има статија на Телеграф и мислења на коментатори дека Арсенал можел спортски да постапи по признавањето на голот.

Небитно.

Инаку стварно не се сеќавам на тој гол. Утре ќе се потрудам и јас да го побарам.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Eве, повели.


* ќе морам вака бидејќи не го дава на форумов од официјалниот канал на Јунајтед.

0_Chelsea-v-Manchester-United-Premier-League-Stamford-Bridge.jpg


Од 0:50 натаму. Алонсо лежи (изброив паушално, повеќе од 10 секунди, а акцијата нема абер да застане). Не гледаат овие од Челзи (на почеток), не гледаат ни овие од Јунајтед (ни ги интересира). Не гледа ниту судијата.
Марсијал постигнува гол.

Дури, апропо муабетот дека Де Геа намерно бил паднат и со главата накај трибините (на фанот на Арсенал погоре), по оваа ситуација навивачи на Јунајтед го зазеле истиот став. Алонсо лажирал повреда.

Зошто тогаш Мурињо не побарал од своите играчи фер-плеј, да постигнат автогол или нешто слично? Бујрум твое мислење да видам на форумов, мислење каде што си го осудил Марсијал и неговиот потег.

Мислам, лесно е вака отпосле и откако твојот тим е оштетен под наводници.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Голот е скроз регуларен,фер плеј секако си е избор од играчи и тренер ама славењет на тој гол?! Па ја да бев на местото од Керик или било кој играч после утакмицава ќе му го покажував курот на Артета како Симеоне пример.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.113
Поени од реакции
56.111
Не знам какво е правилото за прекин на игра при повреда на голман. За удар у глава на играч инстатно се прркинува.
Ситуацијава може да се толкува различно, брзо беше све и Смит Роу некако инсинктивно изреагира и шутна, не играа Арсенал па да речеш имаа шанса да застанат. Одбиена топка, воздушен дуел и тука Смит Роу ја следи играта односно топката а не Де Геа, му доаѓа и ја шутира.

А имаш и ваква ситуација на пример.

 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Не ми е јасно зошто го успорувате голот. Ако одиме по таа логика, можам при секој напад на противникот да повредувам свој голман со 'мај гери' потег, па противникот нема ни да се приближи до голот. Така мечот би траел 24 часа ако судијата врши прекини.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.663
Поени од реакции
63.025
Не знам какво е правилото за прекин на игра при повреда на голман. За удар у глава на играч инстатно се прркинува.
Ситуацијава може да се толкува различно, брзо беше све и Смит Роу некако инсинктивно изреагира и шутна, не играа Арсенал па да речеш имаа шанса да застанат. Одбиена топка, воздушен дуел и тука Смит Роу ја следи играта односно топката а не Де Геа, му доаѓа и ја шутира.

А имаш и ваква ситуација на пример.

Ја мислам дека виде дека Де Геа е легнат. Шутна со послабата нога, плус шутот лесно се бранеше да беше голманот на линија. Бидна што бидна, џабе ке разглабаме.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.113
Поени од реакции
56.111
Ја мислам дека виде дека Де Геа е легнат. Шутна со послабата нога, плус шутот лесно се бранеше да беше голманот на линија. Бидна што бидна, џабе ке разглабаме.
Добро нормално дека видел што се дешава не дека гледа стрикно у земја коа шутира али сепак е пребрзо да би застанал. Еве 5 пати ја глеам снимкава и ми делува дека ради реда шутна, очекуваше ваљда и да му го поништат голот.

Убедување тука нема нормално али сигурен сум дека 100 од 100 фудбалери би шутнале од прва па што биде биде. Си играл фудбал, мора да ти се јасни вакви ситуации.

Не дека си рекол еј голманов е паднат дај да му дадам гол.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.881
Поени од реакции
7.449
Инаку Обамејанг е станат потпросечен топчиња треба да го искеширате додека е време.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.842
Поени од реакции
5.971
Обамејанг може само во САД или кај Арапите да се искешира. :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.881
Поени од реакции
7.449
Обамејанг +70 милиони за Халанд уште во Јануари. :kafence:


кикедамус
Да не ме сватиш погрешно Халанд не оди у Арсенал дури и да ги исфрлат у понизок ранг Сити, Ливерпул, Челзи ,Јунајтед ,Лестер и Кокошките.
Ќе оди у Нукасал одколку во Арсенал.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.074
Поени од реакции
13.013
И овој Роналдо кај му текна така педерски да шутира пенали по средина, да си игра курташак со Рамсдејл, ќе види во март против Македонија мајчиното млеко ќе го натераме да го бљуцне. :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
И непопуларно мислење, ама мислам дека Де Геа намерно беше паднат со лицето накај трибините, да добие на сериозност ситуацијата/глумата. Несфатлив ми е потегот мене во денешно време толку слепо да се надеваш на прекин на игра од страна на судијата, ама поштовање за тоа што имаше образ да си стане и да си продолжи да игра, пробал да изглуми неуспеал продолжил понатаму, да беше некој друг ќе го изнесуваа на носилки, 2 месеци немаше да игра, да добие моментот поголема театралност.
Пандемија, секаде е проблем со кревети!
Или институциите љуфнале?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.881
Поени од реакции
7.449
И овој Роналдо кај му текна така педерски да шутира пенали по средина, да си игра курташак со Рамсдејл, ќе види во март против Македонија мајчиното млеко ќе го натераме да го бљуцне. :D
Изгледа забрави дека Жабарите ќе не мезат?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.512
Да не ме сватиш погрешно Халанд не оди у Арсенал дури и да ги исфрлат у понизок ранг Сити, Ливерпул, Челзи ,Јунајтед ,Лестер и Кокошките.
Ќе оди у Нукасал одколку во Арсенал.
Јасно е тоа, форсам неуспешно :D
Халанд очекувам да заврши во екипа што ќе биде главен конкурент за ЛШ а не да биде во борба за топ 4 :D

Њукасл зимово ништо чудно да фатат да гребат насекаде и да земат барем 1-2 класа играчи, може ќе гледаме нешто слично како коа шеиците дојдоа во Сити и почнаа на Кака и Роналдињо да им нудат огромни плати.



п.с. Влахович се поврзуваше со Арсенал, мислам дека топ трансфер би бил тоа и за двете страни. Доста интересно ќе биде на овие Сити, Пул и Челзи следна сезона да ги добиеме и старите Арсенал и Јунајтед. Нормално ако Арсенал продолжи вака и Јунајтед ако конечно упеца добар менаџер и везњак :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.074
Поени од реакции
13.013
Пандемија, секаде е проблем со кревети!
Или институциите љуфнале?
А како си убеден дека наведеното не е тоа што се случило? Не тврдам, само така ми делува, после 1 минута си стана и без проблем си го продолжи натпреварот, сум видел многу пострашни удари на голман каде што голманот останал на нозе и продолжил. Еве јас тотално истото би го направил да бидам искрен, да добијам удар, да паднам и да се надевам дека играта ќе биде прекината пошто нормално голманот не ти е во состојба да брани, еднаш после ако се изгориш нема другпат да ти текне на таа карта да играш, ама дур ти е непознат терен (а релативно непознат е во ПЛ) би го пробал да бев на негово место. Мислам дека Де Геа не беше свесен дека од Фред го доби ударот и тука малку се заеба, мислеше дека од играч на Арсенал е. Ако беше од противнички играч, тогаш 100% ќе беше фаул врз голман. Размисли и ќе видиш дека држи вода.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom