Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 219 50,9%
  • Не

    Гласови: 211 49,1%

  • Вкупно гласачи
    430

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се согласувам со тоа. Ќе сменам малку тема. Еве друго прашање. Кога тогаш(пред 30-40 години) пратиле човек на месечина, зошто до сега немаат пратено човек на Марс туку праќаат некои вселенски машинчиња кои не можат ни да се вратат назад туку само испраќаат сателитски снимки.
Па ајде сега нека ми објаснат од НАСА како се дигна од месечина вселенското летало на Нил Армстронг од Месечината?
Чомбе, остај тоа. Дај нека покажат јасна слика од знамето и отпадоците (ѓубре оставиле) што се на месечината, наводно.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Чомбе, остај тоа. Дај нека покажат јасна слика од знамето и отпадоците (ѓубре оставиле) што се на месечината, наводно.
А да те прашам, зошто Русите не се имаат досега побунено? Мислиш немаат сознанија за сомневањата дека е сето ова лага? Зошто не застанале зад тоа?

-Бидејќи ги споредиле резултатите од нивните експедиции на месечината, камењата кои што ги довеле оттаму и увиделе дека е во ред.

-Ако има некој доволно компетентен да кажува дали САД навистина биле на месечината или не, се' Русите.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А да те прашам, зошто Русите не се имаат досега побунено? Мислиш немаат сознанија за сомневањата дека е сето ова лага? Зошто не застанале зад тоа?

-Бидејќи ги споредиле резултатите од нивните експедиции на месечината, камењата кои што ги довеле оттаму и увиделе дека е во ред.

-Ако има некој доволно компетентен да кажува дали САД навистина биле на месечината или не, се' Русите.
Русите кур ги боли за месечината веќе. Цел свет верува дека слетаа Американците во шеесдевета, шо кур ќе се мачат да докажуваат било што?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Русите кур ги боли за месечината веќе. Цел свет верува дека слетаа Американците во шеесдевета, шо кур ќе се мачат да докажуваат било што?
брат стара демамагогија ти е оваа верувај ги боли а ги заболи уште повеќе кога Американците објавија дека стигнаа таму... а да си докажат и да докажат дека се уште вселенска велесила ..... индија праќа ракети а тие уште на месечина немаат стапнато...........
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
А да те прашам, зошто Русите не се имаат досега побунено? Мислиш немаат сознанија за сомневањата дека е сето ова лага? Зошто не застанале зад тоа?

-Бидејќи ги споредиле резултатите од нивните експедиции на месечината, камењата кои што ги довеле оттаму и увиделе дека е во ред.

-Ако има некој доволно компетентен да кажува дали САД навистина биле на месечината или не, се' Русите.
БОЖИНО ПРОЧИТАЈ ГО МОЈОТ КОМЕНТАР ПОГОРЕ....ИМАМ ОБЈАСНАТО ЗОШТО РУСИТЕ СЕ НЕМААТ ПОБУНЕТО
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
Види сега вака. Дека американците имаат слетано на Месечина е најголемата прифатена лага во историјата на човештвото. Факт!
Прво, на снимката која е снимана на Месечината, ако забележите во позадина се вее американското знаме што не е возможно затоа што таму нема атмосфера! Не може да се вее. Факт!
Второ, ако американците слетале таму пред 30-40 години, до сега таму ќе имаа направено најлуксузни казина, хотели и слично за што ќе земеа големи парични средаства. Факт!
И едно прашање. Како може во овие години да не пуштат никого до сега да слета на Месечината кога техниката е одена 100 чекори понапред од тогаш?
Одговорете ми на ова и утре тргнувам и јас за на Месечина!
abe covek ne e samo nil amstrong toj sto sletal na mesecinata posle nego imalo uste 6 ili 7 dusi taka da mislam deka amerikancite ne ne lazat i kako sto kaza bozino ne se bunat rusite toa e samo bidejki toa e vistina:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
abe covek ne e samo nil amstrong toj sto sletal na mesecinata posle nego imalo uste 6 ili 7 dusi taka da mislam deka amerikancite ne ne lazat i kako sto kaza bozino ne se bunat rusite toa e samo bidejki toa e vistina:smir:
A бе никој не може да ме разубеди. Според мене тоа што Русите молчат е некој вид противуслуга кон американците кои молчат за нешто друго во што се вмешани Русите. Ајде нека одат пак на Месечина, зошто последниве години немаат пуштено никого. Еве и на Марс зошто не одат, 40 години поминаа. А Марс бил многу посличен со Земјата него со Месечината. Гравитацијата била слична со земјината. Нека одат со летало и полесно ќе можат да се вратат од таму него овие кој што наводно биле на Месечина. Беа во некоја пустина, направија снимки и среќа што тогаш имало многу телиња кои поверувале. Ама гледам и сега има!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
A бе никој не може да ме разубеди. Според мене тоа што Русите молчат е некој вид противуслуга кон американците кои молчат за нешто друго во што се вмешани Русите. Ајде нека одат пак на Месечина, зошто последниве години немаат пуштено никого. Еве и на Марс зошто не одат, 40 години поминаа. А Марс бил многу посличен со Земјата него со Месечината. Гравитацијата била слична со земјината. Нека одат со летало и полесно ќе можат да се вратат од таму него овие кој што наводно биле на Месечина. Беа во некоја пустина, направија снимки и среќа што тогаш имало многу телиња кои поверувале. Ама гледам и сега има!
cekaj malku zosto ne odat?hm...pa jas mislam vaka:tie veke imat odeno tamu 6-7 pati taka?!e sega prviot pat imalo euforija lele luge na mesecinata vamu tamu.taa euforija pocnala da se namaluva,za misijata koga amstrong i ostanatite sletale na mesecinata televizijata i platila na nasa za da go emituva toa no za 6 ili 7 misija nasa platila za da bide emituvana misijata bidejki na lugeto toa veke ne im bilo interesno sakale nov predizvik.ne e izvodlivo sega da se odi na mesecinata toa se pari frleni vo voda,zatoa sega nasa e nasocena kon prakanje na luge na mars.toa mislam deka ke bide 2016 ili taka nesto ne sum siguren misalm deka ima proekt koj e vo izrabotka.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.376
Поени од реакции
25.142
НЕМА ЕБАНА ЛОГИКА :vozbud:
Кога некој ти дава објаснување, прочитај го уште еднаш. А зошто да нема ЕБЕНА логика? Коментарот од НафураН беше еден од најпокрепените факти според мене.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Божино ти си вториот ДОн Кихот кој се бори за да ја освои месечината.!!

Кажј кога ти е роденден па и ќе ти поклонам каменче од мојот двор но ќе му ставам етикета дека е од месечината можда ќе поверуваш.:smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Божино ти си вториот ДОн Кихот кој се бори за да ја освои месечината.!!

Кажј кога ти е роденден па и ќе ти поклонам каменче од мојот двор но ќе му ставам етикета дека е од месечината можда ќе поверуваш.:smir:
Закачи во камчето и мало знаменце, од тие што ги даваат со амерички крофни. :)
И нема да се вее плус. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
Кога некој ти дава објаснување, прочитај го уште еднаш. А зошто да нема ЕБЕНА логика? Коментарот од НафураН беше еден од најпокрепените факти според мене.
moze li nekoj da go napise objasnuvanjeto uste ednac bidejki nemozev da go najdam tnx odnapred.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Кога некој ти дава објаснување, прочитај го уште еднаш. А зошто да нема ЕБЕНА логика? Коментарот од НафураН беше еден од најпокрепените факти според мене.
Можите овде до утре да си правите филмчиња дека сте ја разрешиле мистеријата, но и тогаш имало такви како вас, жедни да ги разгорат сомневањата на обичниот народ да се сомневаат во неколку годишен труд на некои кутри луѓе кои што ги давале животите за вас (нас) за потоа тој труд да не му биде признаен.
Толку имам да кажам и не мислам понатаму да реплицирам на оваа тема, бидејќи си го кажав своето мислење.
Поздрав.
П.С Фантомче, не би било лошо тоа со крофните :)
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
moze li nekoj da go napise objasnuvanjeto uste ednac bidejki nemozev da go najdam tnx odnapred.
НЕМА ВЕЌЕ СОМНЕНИЕ И ОДАМНА СЕ ЗНАЕ ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕМААТ СТАПНАТО НА МЕСЕЧИНАТА. ВЕЌЕ ВООПШТО НЕ СЕ ДИСКУТИРА НА ОВАА ТЕМА, ДОКАЖАНО Е ДЕКА ЦЕЛА ТАА МИСИЈА Е ИЗВЕДЕНА ВО СТУДИО, РЕЖИСЕР БИЛ СТЕНЛИ КЈУБРИК И ТОА Е НАЈСКАПИОТ СНИМАН ФИЛМ... РУСИТЕ ОВА ГО ИМААТ ДЕМАНТИРАНО СО ЦВРСТИ ДОКАЗИ, САМО ЕДИНСТВЕНИОТ ПРОБЛЕМ Е ШТО РУСИТЕ ПРВИ СТАПНАЛЕ НА МЕСЕЧИНАТА НО МИСИЈАТА БИЛА НЕУСПЕШНА БИДЕЈЌИ НЕ УСПЕАЛЕ ДА ГИ ВРАТАТ ЛУЃЕТО НА ЗЕМЈАТА...ОВАА МИСИЈА КОЈА СЕ ОДВИВАЛА ВО ПОТПОЛНА ТАЈНОСТ НЕ УСПЕАЛЕ ДА ЈА ПРИКРИЈАТ ОД АМЕРИКАНЦИТЕ, И ДОКОЛКУ СЕ ДОЗНАЕЛО ТОА БИ БИЛО ГОЛЕМ УДАР ДО ЦЕЛАТА РУСКА НАЦИЈА И РУСИЈА БИ ГО ИЗГУБИЛА СВОЈОТ РЕЈТИНГ ВО СВЕТСКИОТ ПОРЕДОК!!! ТОКМУ ЗАТОА РУСИТЕ МОРАТ ДА СЕ ПОМИРАТ ДЕКА ТАА БИТКА СОСЕМА НЕЗАСЛУЖЕНО ЈА ДОБИВААТ АМЕРИКАНЦИТЕ...И НИШТО НЕ МОЖАТ ПРОТИВ ТОА :uvo:
Можите овде до утре да си правите филмчиња дека сте ја разрешиле мистеријата, но и тогаш имало такви како вас, жедни да ги разгорат сомневањата на обичниот народ да се сомневаат во неколку годишен труд на некои кутри луѓе кои што ги давале животите за вас (нас) за потоа тој труд да не му биде признаен.
Толку имам да кажам и не мислам понатаму да реплицирам на оваа тема, бидејќи си го кажав своето мислење.
Поздрав.
П.С Фантомче, не би било лошо тоа со крофните :)
И не би било лошо малце појќе да се информираш за темава а после да даваш вакви коментари...мн си сигурен со коментарите а не ти се основани...демантирај ме со чисти информации-(докажи некако дека ова шо го пишиме немат “ебана логика“):salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom