Македонска фудбалска репрезентација

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.372
Поени од реакции
79.218
Меѓутоа Велс и Шкотска имаа неколку слаби натпревари, барем резултатски. На пример:
Велс - Естонија 0:0
Шкотска - Израел 3:2
Шкотска - Молдавија 1:0
Ова не се резултатски слаби натпревари за Шкотска, па и за било кој.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.047
Поени од реакции
2.089
Сеа ќе звучам како Џони ама ист таков бев и пред Европското кога цела нација беше у транс како да имаме капацитет за полуфинале.
Ја тепавме Ерменија што ни врати за таа намештаљката од 3-0 коа Столе од раце ги испушташе топките, киксна Романија, за малце пак ќе ја поебевме оваа со Исланд, откако претходно се бламиравме и срамевме на веќе добиени утакмици... и ете завршивме 2ро место у група, историски најдобар пласман и слично и одеднаш класика македонецот се вивнува у облаците и мисли дека станал Бразил.
Како тоа не треба да се мочаш у гаќи од Италија, Португалија, Русила или Шведска, екипи што редовно играат на евр сеопски и светски натпреварувања, кои имаат фудбалска историја поголема од нашата држава, кои имаат титули и титули освојувано, кои имаат играчи што редовно играат на врвно ниво и коишто се имаат изнаосвојувано све и свашта, кои знаат што значи да се игра клучен наптревар и да не набројувам понатаму.

Па утакмиците на европското првенство требаше да бидат показател дека сме послаби и од Украина и од Австрија, воопшто не сме се држеле туку фино лепо и рутински не исплескаа.

Послаби сме од сите екипи у баражов, `англичанине` не ги коментирам, тие иако изгледаат слабо вака на име и хартија, ќе не отворат, кој ќе трча со нив.
Едино со Русија и Шведска имаме некакви шанси пошто они играат тврд и копачки фудбал па би можеле да се носиме некако. Иако ќе се паднеме со Русија на Лужники со вештачка трева, наросен со мраз у 6 саат попладне на минус 60 има да не одлепат.

Не летајте дека сме некој убер квалитет, а до пред месец дена го корневте од пцуење Милевски.
Само, ко што кажа Курајберот, некоја таква шанса каде противникот ќе го изеде притисок и ќе нема свој ден па да се протнеме некако на среќа.
Не го заборавај фактот дека сега имаме некоја подобра игра иако бев против Боби на почетокот, плус Барди и Елмас се во подобра форма (Барди после корона играше на ЕП, Елмас не играше многу во Наполи), Костадинов играше крило на ЕП:facepalm: И Трајковски сега игра повеќе во Алборг. Би рекол без Пандев можат повеќе да трчаат сега. Ме плашат Велковсли што не игра ич за Риека, Алиоски падна у форма и Стефан Ристовски офанзивно е слаб, нема кој да нафрли добри топки.
Инаку за делот со фудбалската историја, да беше така, Португалија и Италија ќе беа директно пласирани, место да не можат да ги победат Србија и Северна Ирска... Да не се повторувам од другиот пост, Италија дома играше 1-1 со Бугарија, Велс 0-0 со Естонија, а Португалија го изгуби најбитниот натрпевар. Што го ебам и они се у бараж и ние сме, нека му ја мислат они.:duel:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.149
Јакиот фактор, не си дал гол против селекција на меч одигран во друго време, други играчи и околности.
Кога тогаш и ние ќе им дадеме еден гол на Русите па макар и 4 да примиме... Важно е да се учествува...
Автоматски споено мислење:

ќе и влезе гол
На некоја твоја убава братучетка...
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.047
Поени од реакции
2.089
@Monte
Велковски гази во Ријека последните неколку натпревари, им плесна гол на Динамо Загреб.
Приметив дека последните утакмици влегува од клупа, ама знам не играше претходно. Баш имаше изјава од претседателот на Риека, дека е разочаран зашто за клубот е нон стоп повреден, а за репрезентација игра стандардно и дека не планираат нов договор да му дадат.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.999
Поени од реакции
7.025
Него планират да пуштат дресови да си купиме ко луѓе , да одиме како што личи на утакмица ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Него планират да пуштат дресови да си купиме ко луѓе , да одиме како што личи на утакмица ?
Добар период е да го средат тоа со дресовите и да го исперат образот за бламажата од пред ЕП. Можда учествово во бараж е конечно шанса да се фати појак спонзор на спортска опрема и да направат нов дрес. На времето знам ни беа Пума, имам и оригинал топка од тој период мислам беше околу 2000та год.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.955
Поени од реакции
5.515
Добар период е да го средат тоа со дресовите и да го исперат образот за бламажата од пред ЕП. Можда учествово во бараж е конечно шанса да се фати појак спонзор на спортска опрема и да направат нов дрес. На времето знам ни беа Пума, имам и оригинал топка од тој период мислам беше околу 2000та год.
Колку што знам веќе се имаат договорено со Macron.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.086
Поени од реакции
57.432
Бар мене моменталниов дрес ми е предобар, Јако ги крена стандардите, па така кој и да е следен спонзор ќе има сериозен предизвик. Тешко да ќе поминат без хејт :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Бар мене моменталниов дрес ми е предобар, Јако ги крена стандардите, па така кој и да е следен спонзор ќе има сериозен предизвик. Тешко да ќе поминат без хејт :D
Да, супер е моменталниот дрес од аспект на дизајн, но не можеме вечно да останеме на него. Ако добро се сработи, и новиот дизајн може да се направи привлечен за повеќето.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
FIFA is set to approve a yellow-card amnesty that would prevent players from being banned for the UEFA World Cup playoff finals through accumulated bookings, sources have told ESPN.

A total of 107 players across 12 teams go into the March playoff semifinals one yellow card away from a suspension, and if cautioned would miss the crucial final ties.

A source told ESPN that while the regulations state that the playoffs are part of the preliminary competition, and any yellow cards received must carry through, any request from UEFA for an amnesty to have all bookings wiped at the end of the group stage is likely to be approved. As of Friday morning, UEFA had not asked FIFA for this amendment.

UEFA has told ESPN that a number of the nations have already requested the change and it is canvassing opinion from all teams in the playoffs.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.372
Поени од реакции
79.218
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.314
Поени од реакции
7.450
"вардаровата легенда Јовче Џипунов, еден од најдобрите играчи од среден ред на поранешна Југославија"
:lolzz:
И што е тука смешно? Прашај било кој постар од Екс Ју што прател фудбал ќе ти каже дека бил страшно добар играч и дриблер а после еден од најдобрите во мал фудбал...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.372
Поени од реакции
79.218
И што е тука смешно? Прашај било кој постар од Екс Ју што прател фудбал ќе ти каже дека бил страшно добар играч и дриблер а после еден од најдобрите во мал фудбал...
Ја сум постар од Екс-Ју што прател фудбал и велам дека не може да се каже дека бил еден од најдобрите играчи од среден ред во СФРЈ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom