Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.256
Поени од реакции
5.229
Да ама ова некој да ви го кажеше у тие 6 месеци каде Хакан и Кеси изгледаа како Де Брујне и Јаја Туре, очи ќе ни истеравте.
Кеси и лани немаше кузнае каква сезона, не дека беше лош али пеналите си го направија своето.

А за Хакан и лани пола фан клуб го плукавме така да....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Da da, u redu e deka nemal kojznae kakva sezona, sekoja utakmica dostapen a najcesto i bas koga trebase poso maka macea Benaser i Tonali so povredi i suspenzii.

Meite bese pola igrac pola nisto, Krunic sekade prosecen, na niedna pozicija jak ili dobar i ete sega Kesi so skoro 15 golovi sezonata ne bil niso posebno.

I u redu e so toa "ama site mu se od penal" prvo poso Lampard taka naprai kariera i e legenda, a vtoro poso ne e samo da sutiras penali, treba i da gi pogoduvas, a Kesi tuka e skoro sovrsen.

Da ne praam muabet za presingot i za sve toa so go praese doeka umirase na teren.

Mene me nervira poso bara 9m(spored mediumi) u ovaa kriza, me nervira poso u avgust iskoci javno da objasnuva deka ke prodolzel i sega so agentot glumat ludilo ama nemoj da se blamirate deka ne bil dobar.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Сеа да не се правиме на Тошо дека Кесие не бил битен прошла сезона. Клучен играч беше и од огормна важност беа пеналите што ги даде против Аталанта. Греота ќе биде таков играч да се изгуби. Ама па од друга страна 9 милиони е преголема плата кој никој во Италија нема да може да си ја дозволи без притоа да си направи проблем со останатите играчи. Не знам и зашто мислите Интер има шанси да го потпише за таа плата. Ќе земе 9 милиони да му даде ама после хаос ќе им се деси со сите други битни играчи кој ќе почнат да плачат за поголеми плати кои Интер со оглед на финансиската ситуација која се нема да се во можност да ги дадат.

Кесие мислам дека е печен за во ПЛ. Мислам дека ќе заврши кај Конте во Тотенхем. Ама пак ќе кажам 9 милиони се преголема плата моментално во оваа криза да се дадат на играч.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.256
Поени од реакции
5.229
Da da, u redu e deka nemal kojznae kakva sezona, sekoja utakmica dostapen a najcesto i bas koga trebase poso maka macea Benaser i Tonali so povredi i suspenzii.

Meite bese pola igrac pola nisto, Krunic sekade prosecen, na niedna pozicija jak ili dobar i ete sega Kesi so skoro 15 golovi sezonata ne bil niso posebno.

I u redu e so toa "ama site mu se od penal" prvo poso Lampard taka naprai kariera i e legenda, a vtoro poso ne e samo da sutiras penali, treba i da gi pogoduvas, a Kesi tuka e skoro sovrsen.

Da ne praam muabet za presingot i za sve toa so go praese doeka umirase na teren.

Mene me nervira poso bara 9m(spored mediumi) u ovaa kriza, me nervira poso u avgust iskoci javno da objasnuva deka ke prodolzel i sega so agentot glumat ludilo ama nemoj da se blamirate deka ne bil dobar.
Затоа реков дека не беше лош....Лампард не може у иста реченица да се стави со Кеси, Лампард беше роден голгетер, на страна тоа што шутираше пенали.

Кеси колку гола у живот има дадено што не се пенали? Пет? Дали и толку.

Дека лани беше клучен играч беше, али само ради физичката спремност ради ништо друго....нити знае да изнесе топка, ни да намести гол, ни да даде гол, па ни да украде топка како Канте пример.

Едино го биваше за прес и да задржи топка, што оваа сезона ни тоа не го прави како што треба. И на крај пеналите....да му ебам мајката ако за пеналите вреди 9 миљона...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Абе ....

Ви текнува 2006 Јувентус кога си наместија Серија А ?
Каков скандал беше тоа и тоа со контра тужба дека Морати нив ги местел.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Проста математика, Кесие/Брозович на пазарот вредат 50М.

Милан/Интер нудат плата 6М, играчот бара 9М, разликата е 3М.

За четири годишен договор разликата од понудата и побарувачката е 12М.

Е сега дали вреди за 12М во период од 4години, да губиш играч кој вреди минимум 50-60М на пазарот, прашувајте се....

Ама не ги заслужува ама ќе бараат и другите толку плата, ама ова ама тоа, епа затоа следен пат ќе им продужиш договор на 2 год пред истек и тоа според твои услови.

пс. Да сум Марота би го собрал Кесие за 9М плата и кур не ми чуе, а пред тоа дај му на Брозо глупиот колку бара, макар и 10M, бидејќи знам дека кој и да му биде замена до 50М нема да може да го замени како што треба, а плус ќе треба да го платиме мин 5-6м. :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кеси и лани немаше кузнае каква сезона, не дека беше лош али пеналите си го направија своето.



А за Хакан и лани пола фан клуб го плукавме така да....
Најдобар беше минатата сезона, оваа е 50% од тоа што го играше. Да продолжеше со мал напредок во офанзива ќе ги заслужеше тие 9 мил вака на пола тоа е.
Во дефанзива сега лесно се добива дуел со него и некогаш и бега, не се бори за секоја топка.
Имаше шпекулација од агентот дека минатата сезона изиграл 50 натпревари, па тоа е причина да падне физички.

Бенасер е подобар од минатата сезона кога веќе се прави споредба. Не е стартер секогаш поради тоа што и Тонали е веќе спремен за прв тим, имаат многу натпревари, а од друга страна и го чува од замор од повреди.
Крунич е универзален, тимски играч кој каде да го стават ќе игра. Сега и тој му е опција, така да веќе нема две опции.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Проста математика, Кесие/Брозович на пазарот вредат 50М.

Милан/Интер нудат плата 6М, играчот бара 9М, разликата е 3М.

За четири годишен договор разликата од понудата и побарувачката е 12М.

Е сега дали вреди за 12М во период од 4години, да губиш играч кој вреди минимум 50-60М на пазарот, прашувајте се....

Ама не ги заслужува ама ќе бараат и другите толку плата, ама ова ама тоа, епа затоа следен пат ќе им продужиш договор на 2 год пред истек и тоа според твои услови.

пс. Да сум Марота би го собрал Кесие за 9М плата и кур не ми чуе, а пред тоа дај му на Брозо глупиот колку бара, макар и 10M, бидејќи знам дека кој и да му биде замена до 50М нема да може да го замени како што треба, а плус ќе треба да го платиме мин 5-6м. :D
Марота ако го направи тоа ондак следува бунт во Интер. Шкриниар, Де фрај, Барела, Брозович, Лаутаро сите ќе ја бараат истата плата. Дали стварно мислиш дека Интер може да го издржи тоа? И плус не е само плата во случајот со Кесие. И Агентот бара дебела провизија. Така да не ти се математикиве баш ко што ги израчуна.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Марота ако го направи тоа ондак следува бунт во Интер. Шкриниар, Де фрај, Барела, Брозович, Лаутаро сите ќе ја бараат истата плата. Дали стварно мислиш дека Интер може да го издржи тоа? И плус не е само плата во случајот со Кесие. И Агентот бара дебела провизија. Така да не ти се математикиве баш ко што ги израчуна.
Нешто како бунтов за Хакан што го направија ?


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.681
За четири годишен договор разликата од понудата и побарувачката е 12М.

Е сега дали вреди за 12М во период од 4години, да губиш играч кој вреди минимум 50-60М на пазарот, прашувајте се...
Одлична логика, и ако да речеме Брозо почне да трокира следна година знаеш кога и каде ќе го продадеш со таа плата? Кој ќе ти го купи само објасни ми. Не се прајте експерти божем Марота не знае за финансии ебате и не е свесен за тоа колку Броз е јак или слаб и дали вреди финансиски за клубот да се продужи договор со него.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Нешто како бунтов за Хакан што го направија ?


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Хакан не побара плата од 9 милиони. Зашто споредувате работи кои немаат врска една со друга?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom