Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.723
Поени од реакции
34.997
Те чекам за една анализа, а мачиња ќе се пеијават ли? Ај пушти муабет да видиме како е зљинтересираноста ;)
...Хоуп со нејзините коментари не го направи калабалакот,
туку тој што отвори таква еротска тема, а веќе кога ќе се коментира за членовите кои ќе постават фотка ќе треба и таа да постави фотка, па другите нели, да коментираат на ист начин и за неа, а не вака ќе замислува баба роги за други, а она принцеза на форумов!
Мислиш јас да пуштам слика да скршам мраз?
Неее јас морална поддршка тука со анализите и оцени ау нешто. :P
- јас од сега кажувам дека нема да учествувам во таков еднонасочен потсмев!
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.801
Поени од реакции
29.349
...Хоуп со нејзините коментари не го направи калабалакот, туку тој што отвори таква еротска тема, а веќе кога ќе се коментира за членовите кои ќе постават фотка ќе треба и таа да постави фотка, па другите нели, да коментираат на ист начин и за неа, а не вака ќе замислува баба роги за други, а она принцеза на форумов!

- јас од сега кажувам дека нема да учествувам во таков еднонасочен потсмев!
,,,pa ti stavi ja komshivkata ti ,,,,ionaka e pozgodna od tebe,,, :icon_mrgr:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Дај да го видиме комшијата @shutrak :D

@bijons се е можно и пак да е анонимно. Еве јас веќе се докажав дека си ќутам и не кажувам кој е кој, може и темата да биде преку мене поставена за да не се знае кој ја дава. Само да има заинтересирани ;)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.801
Поени од реакции
29.349
...ако, ама ти да го поставиш комшијата! :P
Дај да го видиме комшијата @shutrak :D

@bijons се е можно и пак да е анонимно. Еве јас веќе се докажав дека си ќутам и не кажувам кој е кој, може и темата да биде преку мене поставена за да не се знае кој ја дава. Само да има заинтересирани ;)
,,,aj ne pravete zamena na tezi,,,zborot beshe okolu komishvkata,,, :D
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
406
Поени од реакции
2.760
Зошто кога сакам да прикачам слика за натпревар не ми успева никако освен ако не си ја препратам на месенџер и после ја симнам пак и таква да ја прикачам (а така ептен ми се губи квалитетот на сликата.. не дека претходно била со не знам каков квалитет, пошто сепак е од телефон, ама оригиналната не е толку зашумена). Ми вика дека е преголема...

Како ги прикачувате фотките, вие што ги сликате со професионални апарати? Има некои марифети, или?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Зошто кога сакам да прикачам слика за натпревар не ми успева никако освен ако не си ја препратам на месенџер и после ја симнам пак и таква да ја прикачам (а така ептен ми се губи квалитетот на сликата.. не дека претходно била со не знам каков квалитет, пошто сепак е од телефон, ама оригиналната не е толку зашумена). Ми вика дека е преголема...

Како ги прикачувате фотките, вие што ги сликате со професионални апарати? Има некои марифети, или?
Аплоадирај ја тука или на друг хостинг и копирај го линкот што ќе ти го даде, па тука кога ќе ја прикачуваш наместо аплоад избери со линк да ја постираш
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Зошто кога сакам да прикачам слика за натпревар не ми успева никако освен ако не си ја препратам на месенџер и после ја симнам пак и таква да ја прикачам (а така ептен ми се губи квалитетот на сликата.. не дека претходно била со не знам каков квалитет, пошто сепак е од телефон, ама оригиналната не е толку зашумена). Ми вика дека е преголема...

Како ги прикачувате фотките, вие што ги сликате со професионални апарати? Има некои марифети, или?
И јас се нервирам сега за последново мораше да ја смалам сликата за да се прикачи и биде видлива. Тоа исто го прави и месенџерот. А понекогаш кога че забележи и бјонс помага. @bijons кај ги намалуваш сликите? Предпоследниот натпрева, ако се сеќавам добро, ја суреди мојата слика...
Автоматски споено мислење:

Или како што предлага Corvus :)
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
406
Поени од реакции
2.760
Аплоадирај ја тука или на друг хостинг и копирај го линкот што ќе ти го даде, па тука кога ќе ја прикачуваш наместо аплоад избери со линк да ја постираш
И јас се нервирам сега за последново мораше да ја смалам сликата за да се прикачи и биде видлива. Тоа исто го прави и месенџерот. А понекогаш кога че забележи и бјонс помага. @bijons кај ги намалуваш сликите? Предпоследниот натпрева, ако се сеќавам добро, ја суреди мојата слика...
Автоматски споено мислење:

Или како што предлага Corvus :)


П.с. @коцка може да ја избрише првата слика (ако сака :D )
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
и јас приметив дека има проблем со фотките, сега требаше да направам скриншот на фотката од петра дека никако не ја прифаќаше :(
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.994
Поени од реакции
14.806
Јас ја користам апликацијата Lit photo и правам намалување на резолуцијата за пола...и нема проблем

Успат....сакав прво да ја ставам оваа слика...но си реков ај...во последно време одам малку настрана со сликите, па решив овај пат да одам поконзервативно

20211021_163622_resize_95.jpg
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Зошто кога сакам да прикачам слика за натпревар не ми успева никако освен ако не си ја препратам на месенџер и после ја симнам пак и таква да ја прикачам (а така ептен ми се губи квалитетот на сликата.. не дека претходно била со не знам каков квалитет, пошто сепак е од телефон, ама оригиналната не е толку зашумена). Ми вика дека е преголема...

Како ги прикачувате фотките, вие што ги сликате со професионални апарати? Има некои марифети, или?
Максимум големина на фотка што може да се прикачи на форумов е до 5MB.

Мене една фотка штракната со Никон-от во оригинална резолуција (6000x4000 пиксели) ми тежи ~15MB
Во Фотошоп, Гимп што и да е ја симнувам на резолуција 2500x1667 пиксели и при зачувување на фотката што ќе ја прикачам намалувам малку квалитет (во Фотошоп неместо максимум 12ка, бирам 10 или 11). Тоа е тоа :).
ПС За мобилни апликации, поима немам. Еве Ѓоко кажа некоја апликација, сигурно е добра доколку одиш преку телефон.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.801
Поени од реакции
29.349

Kajgana Shop

На врв Bottom