Фото натпревар #162: машки делови од тело

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
2, 5 и 6
другото, мање више, ставено колку да се стави
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.682
... мои три гласа во три категории,
за уметничка фотографија помеѓу бр.2 во вода и бр.5 со скопско, двете во црно бела техника, ќе се одлучам за бр.5
за најзгоден кајганџија на фотографија
помеѓу бр.6 со лајт, бр.7 со пенис шо ѕирка, бр.13 стегнат на столче, бр.15 со жолт шорц, бр16 со тиркиз шорц и бр.17 селфие, ќе се одлучам за членот со добра висина и рамномерно надграден за бр.16 во тиркиз шорц,
за најкреативна фотографија
помеѓу бр.2, 6, 7, 9 и 14 , ќе се одлучам за бр.7
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
5 не е лоша фотографија, али ја лично би ја скокнал затоа што праи реклама
(на најлошото пиво у градов)
Требало у кригла да стај пивото... да.

Него 6 мал совет... не знам која била целта со светлечките линии, али ако некад прајш слични фотки, ставај го тој леер на скрин мод у ПС... дека светлото е секогаш адитивно, ќе изгледа по инкорпорирано.

И може фотката да има и фора... како отворена експозиција.... линии околу телото од камерите на женските што го снимаат, он само се појавил. (y)

f239e1ed88c4d7e17b6ac4d3f9aefb1b.jpg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
Него 6 мал совет... не знам која била целта со светлечките линии, али ако некад прајш слични фотки, ставај го тој леер на скрин мод у ПС... дека светлото е секогаш адитивно, ќе изгледа по инкорпорирано.

И може фотката да има и фора... како отворена експозиција.... линии околу телото од камерите на женските што го снимаат, он само се појавил. (y)
фала, следечи пут ќе применам све ова (y)


дур го допишав постот, пуно ми сандаче
бре, бре,
@Govinda друже требеше тебе прв да ти текне оваа финта
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.682
5 не е лоша фотографија, али ја лично би ја скокнал затоа што праи реклама
(на најлошото пиво у градов)
...во грешка си, напротив, види ја лименката како е свртена на средина каде нема поврзан збор Ти тоа знаеш дека е скопско, ама друг дај да прочита нема да знае...и сигурна сум дека е намерно завртена, токму за да се запази тоа ненамерно рекламирање! што би рекле фотографирано од „искусен волк“ (y)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
...во грешка си, напротив, види ја лименката како е свртена на средина каде нема поврзан збор Ти тоа знаеш дека е скопско, ама друг дај да прочита нема да знае...и сигурна сум дека е намерно завртена, токму за да се запази тоа ненамерно рекламирање! што би рекле фотографирано од „искусен волк“ (y)
не се изразив доволно јасно
не ми смета он што рекламира
ми смета Скопско, у било која комбинација
неќам да го глеам

малку субјективна ми е забелешката
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
2, 5 и 13 од мене. 2 крајно имагинативна и уникатна со уметничка примеса, 5 опуштена, лежерна и работна варијанта, 13 чисто од естетски аспект, ненаметлива поза и убава телесна конституција, макар што за некои од фотографиите искрено се сомневам дека го претставуваат истиот машки примерок.

Ако баш морам да бирам меѓу нив, би типувала на 2 да победи, затоа што сакам вода, фина тетоважа и подолга машка коса и фотката не е чисто егзибиционистичка, како, кхм, некои други тука.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Малку чит од моја страна...го познав братот, а јас поштувам фамилијарни и пријателски вредности па јбг...иначе добра атмосфера, малку забава у овие матни времиња.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.682
... мене не ми е јасно,
од една страна, извикувавме по мушки егземплари на форумов да се пријават и да „се соблечат“ и да им ги видиме идејно различно поставени мушки атрибути, а кога дојде до гласање ќе мрчиме као вакви такви се, па ќе гласам за нешто дискретно ова она ... каква еуфорија направи моментот на поставување на фотката бр.7 со главчето од неговиот најинтимен дел то ест курот, што ниеден член немаше муда да помисли, а не да го направи тоа за да испадне малтене со најмалку гласови... значи форава дај јас да те видам во комплет како изгледаш со курот и газот да оплакнам очи, а потоа ќе си гласам за сенката и раката во капките на сончева светлина! :mad:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.706
Поени од реакции
9.541
... мене не ми е јасно,
од една страна, извикувавме по мушки егземплари на форумов да се пријават и да „се соблечат“ и да им ги видиме идејно различно поставени мушки атрибути, а кога дојде до гласање ќе мрчиме као вакви такви се, па ќе гласам за нешто дискретно ова она ... каква еуфорија направи моментот на поставување на фотката бр.7 со главчето од неговиот најинтимен дел то ест курот, што ниеден член немаше муда да помисли, а не да го направи тоа за да испадне малтене со најмалку гласови... значи форава дај јас да те видам во комплет како изгледаш со курот и газот да оплакнам очи, а потоа ќе си гласам за сенката и раката во капките на сончева светлина! :mad:
Џабе филозофираш душо, ете уште една вистина а тоа дека жените се палат на тело, фаца, сексипил, а не на патлаче голо:pos::pos:....Фраерот бр.7 има прекрасно градено тело, но фали малку да видевме од фацичката;)...јас гласам импулсивно, не ги анализирав многу, едноставно кај ми се штрецна срценцево:love:
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ovde sme za zabava inaku sepak e frend glasanjeto
jas gledam sosem od drug agol i gidelam slikite na
hrabri toa se onie so face ili nekoja tatu so koja ke go prepoznaat
pomalku hrabri samo nozinja pa ne e temava mashki noze
i kremcinja sto slikale stapalo ili prst
Автоматски споено мислење:

ovde sme za zabava inaku sepak e frend glasanjeto
jas gledam sosem od drug agol i gidelam slikite na
hrabri toa se onie so face ili nekoja tatu so koja ke go prepoznaat
pomalku hrabri samo nozinja pa ne e temava mashki noze
i kremcinja sto slikale stapalo ili prst
kad je bal neg bude onda basket bal
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.682
Џабе филозофираш душо, ете уште една вистина а тоа дека жените се палат на тело, фаца, сексипил, а не на патлаче голо:pos::pos:....Фраерот бр.7 има прекрасно градено тело, но фали малку да видевме од фацичката;)...јас гласам импулсивно, не ги анализирав многу, едноставно кај ми се штрецна срценцево:love:
...е да де....затоа сите се онесвестивте кога видовте само главчето како зирка знаеш колку си стиснала една буква само ти ? ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа,
а тек целиот да го сликаше, три дена ќе ве немаше тука,
ама ај опасно е така, Ацид ќе не избркаше ќе речеше овие первезњаци тука си го мерат и ќе прославевме општи првомајски бан! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom