Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Macedon1um

Гостин
Мк има буџет од 5.000.000.000 евра или 3000 годишно од човек или за 4 години 12000 евра или окулу 40000 евра од семејство. Јас одам на слоган гласајте за мене и добивате 40000 евра секое семејство :) гарант ќе тепам :icon_mrgr:
И после откако ќе им дадеш 40.000 за четири години па се ќе биде скапо и ќе се плаќа ќе треба по уште 2x од таа сума кредити да зимаат да исплатат давачки кон државата
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.106
Поени од реакции
5.771

:tapp:

Левица, полев од овој не можевте да најдете. Не знае кај тера!
Типот не е за луѓе што не препознаваат сарказам, какви што се огромен дел од населението на +50 години, а он не се ни труди да ги придобие нив.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.824
Поени од реакции
33.721
Типот не е за луѓе што не препознаваат сарказам, какви што се огромен дел од населението на +50 години, а он не се ни труди да ги придобие нив.
Аха, значи нам ни треба некој саркастичен лик за градоначалник? Прекрасно!
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.106
Поени од реакции
5.771
Аха, значи нам ни треба некој саркастичен лик за градоначалник? Прекрасно!
Што знам, барем за мене подобра опција е таков отколку сељак пијаница...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
И после откако ќе им дадеш 40.000 за четири години па се ќе биде скапо и ќе се плаќа ќе треба по уште 2x од таа сума кредити да зимаат да исплатат давачки кон државата
Не е така ама не е ни битно...ќе се радуваме на 35 денари дневно возење сега :) Електоратот е целосно неписмен и глуп како чускија така да секој може да го вози и за 35 денари дневно.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.787
Поени од реакции
17.540
Прегледај го приврзокот 308461

Овој вика дека Заев и Мицковски се договориле, Мицко вика: гласовите за Димче се гласови за Заев, а Заев вика: Димче и Мицковски имаат договор. :tapp: А да се договоревте вие кој со кого се договорил, па да ни кажете?
pa prilicno e jasno koj so koj ima dogovor, deckite zaedno popis so organiziraa
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.650
Поени од реакции
27.994
Овој Рио од Трст Виа Скопје, го пратија на Евровизија со тие едни девојчиња ХХL,па нешто матрицата као им ја сјебале и се вратија као усрани голуби.После гостуеше у емисија и кога фати да објаснуе,да драми,вика сакал да се пресмета со организаторот ама тие од обезбедувањето нааа,толкави пиштоли имале и не можел ништо да стори :pos:Значи дебил неписмен у вистинска смисла на зборот. Она па ш.иптариштено Бени,еднаш гостуеше на МТВ,и дека чекал пред врата 20 минути каснела емисијата,за инат у живо стана и го напушти студиото со зборовите дека више нема да гостуел у таа телевизија.Екстремен до даска одма,каде год да раснел и со кого да се дружел ш.иптарското е посилно од него.Кај трпи ш.иптар да чека,или да слуша претпоставен
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974

Еве го Мерко. Не вклучил во спотот ниедна жена, а можеби и од неговите верни гласачи од СДС.
Не контам што е финтата но и албанскиот не ми е јака страна? Немало жени во тие тркачите? Противкандидати треба да му бидат? Малку е смешен спотот ама не гледам некоја основа за негодување и револт. Или јас не ја разбирам работата?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Не контам што е финтата но и албанскиот не ми е јака страна? Немало жени во тие тркачите? Противкандидати треба да му бидат? Малку е смешен спотот ама не гледам некоја основа за негодување и револт. Или јас не ја разбирам работата?
Не е негодување нити пак револт.
Само да го рекламирам кандидатот што сдс на нашата земја го гласа безусловно во Струга.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.824
Поени од реакции
33.721
Што знам, барем за мене подобра опција е таков отколку сељак пијаница...
И тоа што викаш, и така цела држава ни е циркус, еден кловн на градоначалничко место нема да промени многу.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.225
Поени од реакции
35.848
Каква бурлеска е спотот на ДУИ, денес десет пати го гледам. Умрев :pos:

Да живеев во Струга ќе полнев кутии за Мерко.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom