Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.754
Па реално те немаше.

Те немаше кога се појави таа мала искра надеж 2015та година, кога ви дојде тренер Манчини и Јоветиќ успеа да сврзе три утакмици неповреден. Јувентус започна ужасно, порази од Удинезе, Сасуоло, бледа игра, Даре доживуваше оргазми, Интер започна со скор 5-0-0 и му бегаше 7-8 бодови на Јуве и Деко не' убедуваше дека немаме шанси за шампиони.

Те немаше и кога Де Бур го назначија тренер (Фреди нагалено го викаше Де Кур), па после еден епски пораз во Лига Европа, Интер го победи Јуве 2-1 таму некаде септември месец, за потоа да му се случи нормалниот бродолом.

Мислам дека те немаше и на онаа утакмица 2018та кога Јуве ја обрна од 2-1 на 2-3 во последните минути, Пјаниќ не доби чист црвен, а Интер играше без Весино 70 минути.

Да не набројувам уште :LOL:
Мондо, Мондо, немој со вакви подли инсинуации. :D Тоа што ме немало на форум најмалку од се има врска со фудбал. Секогаш сум тука за сеир, ти барем не читаш на фан клуб, ние кога сме за никаде самите себе се ребраме, што останало за други.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Па ти се љутиш и репортнуваш, можно е да се уништат не викам не.. можно е и Милан да си биде прв, ако добро се развијат сите играчи ко што почна Сандро Тонали а и Леао. Можда и Наполи да е, можда и Рома да изненади со Жозе.. но Јуве со тимов у наредни пет години не освојува, освен ако сменат се од корен.
Ај те молам просветли ме и кажи ми тоа што има врска со Јувентус?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.390
И го глеаш у фан клуб Јуве со инфаркт како квичи дека се собрале интераши и намерно јадат гомна за Јувентус а со тоа се изгубиле доста членови навивачи на Јуве на форумов. :pos: :pos: :pos:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ти навиваш за јувентус глуп. Тоа има врска.
Добро глуп, ако навивам за Јувентус значи треба да мешате све... да ми зборите шо музика имам омилено, кај сум модератор, кај пишам постови, шо работам, од кај сум, кај работам итн.

Браво, секоја ви чест. Си го вртите муабетов како сакате и каде сакате.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Добро глуп, ако навивам за Јувентус значи треба да мешате све... да ми зборите шо музика имам омилено, кај сум модератор, кај пишам постови, шо работам, од кај сум, кај работам итн.

Браво, секоја ви чест. Си го вртите муабетов како сакате и каде сакате.


Пријател од Аеродром сум, песната ми ја имаат пеено 12 години.Ти што не ја разбираш поентата на песната е твој проблем личен и не подлежи на опцијата пријави мислење прибидејќи не може да си навреден иако си опериран од заебанција на твоја сметка
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
И го глеаш у фан клуб Јуве со инфаркт како квичи дека се собрале интераши и намерно јадат гомна за Јувентус а со тоа се изгубиле доста членови навивачи на Јуве на форумов. :pos: :pos: :pos:
Па кога ги повлече Горилас на неговиот нов форум....

Ќе си напрајме и ние Јувенташиве форум, ќе го крстиме jajca.mk
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Еве се ти објасни убаво братов @Cassaro , и јас сум од Аеродром и цело средно ми пееа против песни за МЗТ и ај да се нервирам лол. А да има врска со Јуве секако, да беа ко што беа немаше да те заебаваат и да подлегнуваш на провокации ко Миа Калифа на.. :)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Не е битно на што личи, битно е да е реален, а тоа дека фанови на јуве напуштиле ради интераши не ми е релевантно. Според мене не пишуваат зашто им е јасно на кое дереџе се стигнати, само жал ме фаќа за нив што ќе го брукаат и италјанскиот фудбал у Европа, да изиграат нерешено со Зенит и да не примат 5 комада од Челзи.. огномет треба да правите на фан клуб на Јуве.. или на јајца.мк :bravobe:
Да не ме сфатиш погрешно, ја нигде не сум рекол ништо навредливо кон никој на форумов и го поштувам секое мислење, особено реално мислење ко што имаше @Trezeguet17 за мечот Милан - Јуве. Само сакам да ти кажам колку и да те провоцираат да не подлегнуваш на тоа.. јас колку и да не ги сакам Јуве, у последни 10 години се најдобар тим, и секако дека со одредени промени и после едно 4-5 години можда ќе се вратат каде што беа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.754
Ти навиваш за јувентус глуп. Тоа има врска.
Прво го пријавува ова.

Потоа реплицира:
Добро глуп,
И сега што прајме? Знаеш дека кога би го санкционирале тоа на Cassaro, и ти ќе го јадеш подеднакво?

Копчето за пријава не е за занимација, пријавувај кога има нешто да се пријави, не затоа што некој те прозивал со песничка, или ти рекол не биди глуп. Ако не можеш да поднесеш сеир како сите други, не ти е местото на фудбал, седи си во фан клуб барем, овде секој секого прозива а само ти плачеш.

По твојава логика за овој пост:

А за шинтерци ич не се плашиме искрено...
Треба 20 пријави да ти стегнат од Интерашите. Јака навреда јеботе, шинтерци, како дете од 14 години се однесуваш. Порасни мадиња веќе еднаш.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.390
Што би рекол господинот Саша Матиќ - дао бих јој срце своје, нека има срца два.
Или што би рекол јас - СВЕ БИ И ДОЗВОЛИЛ.
Или што би рекол Стекот - би и дозволил да ме вика Урко Киелини.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Немате појма колку ме исполнува кога играч од ФМ ќе даде гол у живо.. РИ КА РДО СО ТИЛ! и да не е фаул над Шкринар, чиста 50-50 ситуација дуел. А и добро бе зашто интер се $inter. Колку лошо стој..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom