Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Ау да не е човек у кожа на семејствата кои имале свои луѓе таму, а се збори дека и медицински персонал има меѓу жртвите.
Не знам со кое лице Филипче ќе се појави таму, ако уопште дошол. Треба на клоци да се испрати за Скопје, а Теута ко до сега да се скрие у глувчја дупка.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
Кано технички си во право, за ова одговорност има САМО и САМО кај СДСМ и ДУИ.

Ама пропаѓањево на државава е 30 години. Знаеш дека пола беше ДПМНЕ, пола СДСМ на власт.

Нема смисла сега во оваа прилика за ова.

vmro kupi kanaderi. sds nekese da plati 400k evra ama zatoa za gricki, lubrikanti i posteri za odbelezuvanje na ramkoven frlija miljoni... izgore pola mkd. i za toa da ne treba sega 50/50 da delat odgovornost?

im ostavija proekt za klinicki... 3 god nisto ne napravija osven sto ja smenija lokacijata i odnovo tenderi i frlanje pari. neznam dali ke go izgradea, ama so ogled deka e pandemija da zapnea sigurno ke mozese da izgradat nesto za da nema potreba od kontejner bolnici.

da bese obratno jas sum siguren ke izgradese vmro, moze ke bese barok, sigurno ke lapnea i oni pari (mislam procitav negde koco zel 3mil za kontenjerite lol) ama ke sklepaa nesto posoodvetno i 100% podobro ke menidziraa so situacijata. toa e realnosta kolku i da ne vi se dopaga. ednostavno ovie ne mozes da gi narecis dno dna zasto sekoj den nekako uspevaat i toa dno da go probijat.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.621
Поени од реакции
10.261
vmro kupi kanaderi. sds nekese da plati 400k evra ama zatoa za gricki, kubrikanti i posteri za odbelezuvanje na ramkoven frlija miljoni... izgore pola mkd. i za toa da ne treba sega 50/50 da delat odgovornost?

im ostavija proekt za klinicki... 3 god nisto ne napravija osven sto ja smenija lokacijata i odnovo tenderi i frlanje pari. neznam dali ke go izgradea, ama so ogled deka e pandemija da zapnea sigurno ke mozese da izgradat nesto za da nema potreba od kontejner bolnici.

da bese obratno jas sum siguren ke izgradese vmro, moze ke bese barok, sigurno ke lapnea i oni pari (mislam procitav negde koco zel 3mil za kontenjerite lol) ama ke sklepaa nesto posoodvetno i 100% podobro ke menidziraa so situacijata. toa e realnosta kolku i da ne vi se dopaga. ednostavno ovie ne mozes da gi narecis dno dna zasto sekoj den nekako uspevaat i toa dno da go probijat.
Оди лечи се бе!
На ваква трагедија ти ќе ми го дудлаш за вмро.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.883
Поени од реакции
10.508
Овие бре во тетово што народ ќе живее таму, не дека во другите градови е нешто поарен ама па да му ебам мајката, од она што читаме Тетово е општ хаос по одност на хигена, собраќај и не знам што, и Теута вечити градоначалник, срања еден куп се дешават там никој не мрда, ни да се побуни нешто ни да реагира ниту да се смени.
За банални работи знаат да направат еден куп проблеми а за тоа што навистина треба да се раеагира никаде ги нема.
што те чуди кога секаде владее хаос у сообраќај, нехигиена кај што доминантно население се шипците, незнаат поинаку да функционираат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Немав срце да го пуштам видеото сега на тв го пуштија, кое мачење е ова само :place:
Страшна работа, нема полоша смрт :( Прежално и језиво, ептен се потресов...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Од глава не ми излегуваат врисоците, кај го пуштив видеото кај се запустив, јас, шо не ги ни познавам жртвите, можам да замислам на блиските како им е :(
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Страшна работа, нема полоша смрт :( Прежално и језиво, ептен се потресов...
И јас случајно го слушнав на телевизија, не можев овде да го пуштам.
Потресно... Немам зборови веќе...
Да живееш овде е една голема траума..
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.964
Поени од реакции
11.765
Оди лечи се бе!
На ваква трагедија ти ќе ми го дудлаш за вмро.
Како толку трагедии не заредија откако овие се на власт? Изгледа баксузи се.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
Оди лечи се бе!
На ваква трагедија ти ќе ми го дудлаш за вмро.
lol... kurobolie ne e tragedija.

tragedija e da umre nekoj nevin u soobrakajki da receme ko onaa pred nekoj den koga kiceec si pretical na puna linija posto brzal i mesto da e u zatvor ubil nekoj vo drugata kola... toa e tragedija.

ova e kriminalno odnesuvanje od strana na vlastite.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
На канал 5 на водредните вести ако разбрав добро од студио ја прашуваа новинарката што е на лице место дали се точни информациите дека 84 луѓе биле сместени во модуларната ...
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.142
Поени од реакции
2.583
Ова е една од најголемите трагедии во Македонија и баш на овој ден...
Уште поголема трагедија ќе биде што гомното ќелаво нема да даде оставка, а не па Заев...
Сочувство за најблиските на жртвите :(
 
O

onefifty

Гостин
lol... kurobolie ne e tragedija.

tragedija e da umre nekoj nevin u soobrakajki da receme ko onaa pred nekoj den koga kiceec si pretical na puna linija posto brzal i mesto da e u zatvor ubil nekoj vo drugata kola... toa e tragedija.

ova e kriminalno odnesuvanje od strana na vlastite.
Toa gomno trebalo da bide vo zatvor a ne da pretica na puna linija sto ja pravi uste pogolema tragedijata i vo isto vreme ja pokazuva vlasta vo pravo svetlo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom