Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
12 јуни 2013
Мислења
95
Поени од реакции
47
За втора доза сум наредна недела. А сум на работа...Дали би ми правеле проблем да одам после 15:00 часот за ревакцина ? Или битно е само тој ден да одам ?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
За втора доза сум наредна недела. А сум на работа...Дали би ми правеле проблем да одам после 15:00 часот за ревакцина ? Или битно е само тој ден да одам ?
Јас отидов покасно од терминот тој ден немаше никаков проблем :)
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Пфффф, па после зошто не оделе на лекар, а во болница никако. Види, види што мислеле дека им правеле таму
:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
„Српско-македонскиот кислород убива Албанци! Македонија убива Албанци, не со оружје и полиција и војска како порано, туку убива со кислород со лекари, над 70 отсто од Албанците кои се хоспитализирани од коронавирус во Македонија умираат, Бугаро-Македонците не одат дури 20 отсто од смртните случаи“, напишал Мифтари на фејсбук.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Пфффф, па после зошто не оделе на лекар, а во болница никако. Види, види што мислеле дека им правеле таму
:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
„Српско-македонскиот кислород убива Албанци! Македонија убива Албанци, не со оружје и полиција и војска како порано, туку убива со кислород со лекари, над 70 отсто од Албанците кои се хоспитализирани од коронавирус во Македонија умираат, Бугаро-Македонците не одат дури 20 отсто од смртните случаи“, напишал Мифтари на фејсбук.
Не глеам да е ништо поразлично од тенеке и екипа. Комплет исто интелектуално ниво.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Науката на Караџоски вака вика :D


 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.138
Поени од реакции
25.568
Ова злобниов делта сој, што напаѓа и многу млади луѓе и ги убива, ги убива ли негде надвор од Македонија во толку зголемен обем? Или само кај нас им е посебно навртен на младите?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Имавме состанок со нив, со претставници на таа компанија. Сите испитувања одат во насока дека трета доза ќе биде потребна, но чекаме тие наоди да ги официјализираме“, рече министерот за здравство.

Од Фајзер му кажале на Филипче дека ќе треба трета доза.

 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.137
Поени од реакции
2.575
Абе а некоја статистика што покажува колку посто од вакцинираните имаат сертификат со два пати скршен шприц на пола и фрлен у канта за отпадоци?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.737
Поени од реакции
17.437
Ова злобниов делта сој, што напаѓа и многу млади луѓе и ги убива, ги убива ли негде надвор од Македонија во толку зголемен обем? Или само кај нас им е посебно навртен на младите?
Ова е за децата, од британија, конкретно за нив ништо се нема сменето.

The JCVI said children were at such a low risk from the virus that jabs would offer only a marginal benefit.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom