Најекономично греење и ладење

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.006
Sega pokacena e Cenata na Haier Tundra i vo Energija i vo Klimi mk e 26.990

Samo vo Setec e na minimalen popust 25.649
Од кога Енергија имаат ценовник пуштено?
Од ко знам треба шетање по салони, јавувања кај министер за да добиеш цена.

А и кај клими мк тие не се конечни цени и дозволуваат ценкање.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.223
Поени од реакции
5.183
Од кога Енергија имаат ценовник пуштено?
Од ко знам треба шетање по салони, јавувања кај министер за да добиеш цена.

А и кај клими мк тие не се конечни цени и дозволуваат ценкање.
Energija na Telefon mi ja kazaa cenata za 3.5kw Haier Tundra

A za www.Klimi.Mk neznaev deka dozvoluvaat cenkanje odnosno deka cenite na Web Stranata na Klimi Mk ne se konecni
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.193
Поени од реакции
2.867
Energija na Telefon mi ja kazaa cenata za 3.5kw Haier Tundra

A za www.Klimi.Mk neznaev deka dozvoluvaat cenkanje odnosno deka cenite na Web Stranata na Klimi Mk ne se konecni
Никој цени и никаде не се конечни... особено за плаќање во кеш.
Е сеа ако си господин човек и не се распрашаш на повеќе места.... ќе си платиш конечна цена ;)
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.223
Поени од реакции
5.183
Никој цени и никаде не се конечни... особено за плаќање во кеш.
Е сеа ако си господин човек и не се распрашаш на повеќе места.... ќе си платиш конечна цена ;)
Jasno mi e toa deka kaj poveketo prodavnici za bela tehnika dokolku platis vo kes ima popust i moze covek da se cenka za dopolnitelen popust

No ne mi e jasno kako vo Klimi.Mk moze covek za ceni da se cenka koga plakanjeto e vo kes vo gotovo no preku brza posta znaci dostavata i plakanjeto e preku brza posta za bilo koja klima naracana preku klimi.mk i kako e mozno cenkanje so klimi mk ne mi e jasno
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
Никој цени и никаде не се конечни... особено за плаќање во кеш.
Е сеа ако си господин човек и не се распрашаш на повеќе места.... ќе си платиш конечна цена ;)
Нормално, после 500 години турско :)
Ама дури и да добиеш попуст, ќе добиеш илјадарка-две-три! Колку "поскапа" клима толку поголем попуст.
Дури и големите маркети(Сетек,Нептун,Техномаркет) ја играат истата игра, затскриена зад "фамозни","непоновливи" попусти кои дополнително ги користат за чистење на стари залихи, или пак некоја комбинација на поени и членски картички.
Сепак најголем попуст што сум видел биле греевци, кои знаат да кутнат и 10000ден! (Пример од форумов)

Нејсе... ако некој мисли го з@ебал системот, гадно се лаже! Трговијата купи-продај е традиционален модел со големи маржи, и кога ќе се искомбинира со директен увоз од Кина...
Дури и еден Анхоч кој важеше за посаглам трговец со марки, целосно се пре-ориентираше и сега сее кинеско ѓубре насекаде!
П.С. а Сетек лично ми се на црна листа мене!
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
97
Поени од реакции
48
Поздрав друштво
Што ќе ми препорачате од 5.5 клима?
 
Член од
23 октомври 2015
Мислења
70
Поени од реакции
48
Dali nekoj moze da mi pojasni zosto Gree standardno davaat 10god. garancija,a ako se montira vo delovna prostorija samo 2god.barem taka mi kazaa vo Gree Kumanovo.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
Dali nekoj moze da mi pojasni zosto Gree standardno davaat 10god. garancija,a ako se montira vo delovna prostorija samo 2god.barem taka mi kazaa vo Gree Kumanovo.
Тагни ги греевци за да не почнат филозофии на долго и широко. Конкретно ти е прашањето за нив.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Zdravo dali e bitno ako nadvoresnata edinica ne e pod vaser vaga, t.e. gorniot del da e malku navalen nadolu vo odnos na dolniot 1.5cm otprilika?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Zdravo dali e bitno ako nadvoresnata edinica ne e pod vaser vaga, t.e. gorniot del da e malku navalen nadolu vo odnos na dolniot 1.5cm otprilika?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Bitno e zaradi kondenzot, mora da e pod vaser vaga.
Mozes da imas golemi problemi zimoska, nema da moze da istekuva kondenzot kako sto treba, neka ja niveliraat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom