Најекономично греење (затоплување)

Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Fala na odgovorite.
Vejce ja otpisav .Baram druga
Pozdrav
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.676
Поени од реакции
3.964
Fala na odgovorite.
Vejce ja otpisav .Baram druga
Pozdrav
Ič ne gledaj polovni klimi. Montaža, demontaža i pak montaža so pomoš na našive priučeni monteri će napravi kanta od sekoja klima, plus doprinosot od korisnikot ...... Moj sovet gledaj isklučivo NOVA klima.
Update na tabelata: BOSH i VOX se prefarbani MIDEA .
 
Член од
6 април 2014
Мислења
132
Поени од реакции
164
Ti imas Vivax on-off klima oem gree i si zadovolen taka da i Orginal i oem brend se kupuva zavisi se do kvalitetot na brendot vo koj se prioizveduva bilo koj oem brend
Sto model na vivax imas ?
Автоматски споено мислење:


Tocno taka nekoj OEM brend ima podobra servisna mreza nego li orginalot brend

Primer Vivax oem Midea ima podobar servis Pakom odkolku Orginal Midea Setec bidejki kaj nas orginal Midea uvezuva Setec a servisot na Setec e uzas

Mnogu podobar servis kaj nas vo Mk e Pakom Vivax odkolku Setec Midea
Еден лајк за "најубав". Конечно почна да користи интерпункциски знак.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.017
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Ima li klimi, slusam zalihite se namalile.
Уште колку спам постови се потребни за да излези ново банерче на нова страна?
Многу прост и провиден начин да се почне со провокација и да се напишат набрзина 20 постови, откако неколку денови помина во неактивност темава.
Питачи на семафори во Скопје не го прават ова...
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Ke izleguva izgleda postojano, ke si platis pa ke si klatis. Mnogu e prosto, bitno pravilo vo zivotot, za sekoj otvoreno... koj ima m...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Ke izleguva izgleda postojano, ke si platis pa ke si klatis. Mnogu e prosto, bitno pravilo vo zivotot, za sekoj otvoreno... koj ima m...
Ова барем не е никаква новост и немам ништо против тоа. Јасно ми е и дека форумот не може сам да се рани и мора да заработи за да опстои.

Но, во исто време и претставува еден вид пораз за „форумџиски начин на живот“. Барем во моите 15+ разноразни форумџиски години, секогаш постоеле неколку основни правила меѓу кои за мене најбитни: казнување за спам и навреди и некои непишани како лаги и манипулации.

Секогаш форумите служеле за да се најди добро корисничко искуство, за да се добие добра информација, знаење и помош.

Добро е што барем се призна дека парите можат да победат и тука, па од сега ќе знаеме за „искреноста“ и „добронамерните совети“ за тоа што се претставува.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Ова барем не е никаква новост и немам ништо против тоа. Јасно ми е и дека форумот не може сам да се рани и мора да заработи за да опстои.

Но, во исто време и претставува еден вид пораз за „форумџиски начин на живот“. Барем во моите 15+ разноразни форумџиски години, секогаш постоеле неколку основни правила меѓу кои за мене најбитни: казнување за спам и навреди и некои непишани како лаги и манипулации.

Секогаш форумите служеле за да се најди добро корисничко искуство, за да се добие добра информација, знаење и помош.

Добро е што барем се призна дека парите можат да победат и тука, па од сега ќе знаеме за „искреноста“ и „добронамерните совети“ за тоа што се претставува.
Pak izvrtuvas muabet.... zapomni, sekoj moze da reklamira... ako plati, kade saka pa i tuka.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Kaj gi najde ovie stari ,ko od garderob so naftalin konzervirani da gi vadis.
Ti kazaa ne e ubavo polovna klima,rizicni se pa uste 300-350 eura.
Abe bez pari ti gi davaat,neznam montazata dali ke ti se isplati,rizicni se.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
abe montazata ne e problem,
Imam coek od familijata za dobar rucek ce svrsime rabota.
Bitno mi e da se dobri i ekonomicni.
Sto ce mi kazis na taa tema?
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
abe montazata ne e problem,
Imam coek od familijata za dobar rucek ce svrsime rabota.
Bitno mi e da se dobri i ekonomicni.
Sto ce mi kazis na taa tema?
Rizikot e tvoj.
Sega mozi da ti se pogodat i da ne.
Klima ko klima e poekonomicna od drugo elekktricno grejno telo.
Postari modeli se na gas R407 ili R-410 freon,ako se pogodat poekonomicni od panelki i kvarcni i ilektricni pecki.
Ako imas garancija za ispravnosta nivna zemi gi,koga imas veke tvoj covek za montaza,toa e prednost.
Srekno!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom