Фан Клуб: Вардар

Член од
31 август 2020
Мислења
394
Поени од реакции
1.194
Како и да е ќе имаат подобар и поискусен тим од оној во ПМФЛ во пролетната полусезона.


Инаку еве видео од одбраните на голманот со кој се преговарало.

Мануел Ноер за оваа патарушката што бранеше цела година
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Дарко Стојанов и Никола Ристески се топ засилувања, ќе имаме солидна двојка позади, можеби штета што ќе отпаднат децава кои играа изминатава сезона, или пак ќе се игра со 3-ца позади па би имало простор за некој од нив, ама добро ќе ни дојде искуство и стабилност позади. Добро засилување би требало да биде и Пеев за средниот ред, а големи засилувања би биле и Најденов и Лазаревиќ ако останат. Од другиве имиња, би се сложил со досега напишаното, собрани нивни деца и трупање на позиции без потреба и некој план, Демир и овој Борис Јакимовски не верувам дека можат многу да пружат на крилните позиции, а исто мислење имам и за Петров, ама он барем има некое искуство. За Керим прв пат слушам, а не го знам ни овој Грозданоски, така да нападот ќе биде енигма. Се надевам ќе соберат уште некој, очајно фалат бекови, ако остане Стефан може да ора по десна страна, ама лево останува дупка, поготово што и крилава повеќето играат десно..
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ми се свиѓа ангажманот на Чоко, Демир и Мутибариќ.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Имате информации на кој терен ќе се игра?
Претпоставувам не на Градски, или?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Што бидна со она игралиште во Аеродром, нели и тоа беше на ФК Вардар или нешто сум грешка?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Ме збунивте сега. Кои се браќа... Стефан и Борис Јакимовски?

Иначе да има некои непознати имиња, али Пеев, Петров, Стојанов, Ристески, Демир, па и брат/братучед му на Љамче се ок аквизиции за Втора лига.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ме збунивте сега. Кои се браќа... Стефан и Борис Јакимовски?
Стефан и Дамјан Јакимовски. Со Стефан се во преговори, а и помалиот Дамјан беше во младинската школа. За тоа напишав Вардарови деца.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
znaete deka poslednite godini kaj site fudbaleri koi pominaa kaj vas dobro prognozirav kako ke se pokazat, a mislam deka nikola risteski ke vi bide predobro zasiluvanje, sportski gledano smesno e da igra vo vtora liga. on ustvari ima ponuda od prvoligas, ama ne e zadovolen so ponudenata plata. mnogu go potcenuvaat, i kaj rabotnicki igrase za niska plata i idiotine duri go sutnaa. deckoto e eden od tie fudbaleri koi prekasno zaigraa vo prva liga, slicna prikazna kako marjan ristovski, patem i dvajcata se ista generacija, rodeni 1996ta. da ne me razberete pogresno, ne e on materijal za nekoja solidna internacionalna kariera, zboruvam za nasiot fudbal vo makedonija. on slicno kako tosevski i bejtulai ne e ni klasicen CB ni klasicen RB, ama i na dvete pozicii solidno pokriva. borben, od se znae po nesto, igra cvrst fudbal i fizicki e dobar za kaj nas, a od toa sto go gledam na teren ima i zelba da se dokaze. jas duri kaj klubovi kako shkendija ili shkupi momentalno takov bi zemal za na klupa za da pokriva korektno na dve pozicii koga e potrebno. za kaj vas vo aktuelnata situacija e predobar transfer.

darko grozdanoski e klasicen centarfor, nesto drugo realno ne moze da igra osven eventualno nekako nekogas da bi se pretvoril vo stoper lol (na shega kazano, ne znam defanzivno kakav kapacitet ima za takvo nesto realno da ocenam, go nemam dovolno gledano za takvo nesto da tvrdam). zborot mi e deckoto ne e bas so visok kapacitet, nema poseben adut za da napravi nesto povise. dobro e sto raboti na terenot, toa se trudi i ima golema zelba za uspeh. ako nisto drugo napred ke rmba, ke vrsi pritisok kaj protivnikot i ke postigne po nekoj gol. vo situacija vardar da ne moze da donesi kvaliteten spic moze da se zemi za da popolni dupka. mlad i ne e skap, taka sto ne moze strasno da se zgresi. mozda nema da se pokaze, no so malku sreka ako mu trgne moze da bide korisen.

da vidime koi od transferite ke se ostvarat, no ako navistina potpisat site najaveni + se zadrzat fudbaleri kako lazarevic i najdenov togas vardar navistina moze da trgne vo dobar pravec.

iskreno i taja zdelkata so placot na akademijata moze navistina da bide spas za klubot. na edna strana mi se gadi sto na toa mesto sakaat da gradat hotel, preku glava mi e od seto toa sranje sto se slucuva kaj nas, ama ako pozitiven efekt bi bil odstranuvanje na dolgovite na vardar toa malku ke go ublazi kriminalot.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
879
Поени од реакции
1.653
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Колку за информација, во втора лига не се дозволени играчи кои немаат македонско државјанство. Тѕка завршува приказната дека Фенербахче ќе праќа играчи во Вардар...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Колку за информација, во втора лига не се дозволени играчи кои немаат македонско државјанство. Тѕка завршува приказната дека Фенербахче ќе праќа играчи во Вардар...
ne deka veruvam vo ova, ama ako familija Koc zastane zad Vardar ne e problem da se vratime vo prvo vo prva liga pa da prakaat...

Ako ne se lazam ovie na vremeto Ramstore go poseduvaa. Niven glaven igrac e gazdata na hilton vo mkd, taka da ovaa "teorija" drzi poveke voda nego glupostive so katarcite.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
Колку за информација, во втора лига не се дозволени играчи кои немаат македонско државјанство. Тѕка завршува приказната дека Фенербахче ќе праќа играчи во Вардар...
Чим Седат Пекер има мак пасош, пи.кин дим ќе биде за фудбалерите да добијат док ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom