Трансексуалност (општо)

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.738
Поени од реакции
8.221
Од медицински и етикички аспект не е точно.
Маж кој ке си ги одсече пенисот и тестисите не е за клиника?

Си видел на слики на што личат тие "нео вагини"? Или "пениси"?
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
Едното е погрешно верување другото е идентитет и нема верување. Луѓето не се замараат со надворешни работи туку со самите себе. Секој си има право на идентитет. Што се однесува на верувањата мое право е да го кажам своето мислење кое во некои случаи е спротивно со нивното и точно. Инаку што се однесува на аргументите за гејовите и трљнсовите тие се точни од медицински и морален аспект додека на теориите на заговори и верата се погрешни. Вистината и правдата е на страна ЛЏБТКј а не е на верниците и заговорниците. Ваљда има човек должност да биде на страната на вистината и правдата.
Автоматски споено мислење:


Од медицински и етикички аспект не е точно.
И другото е исто така погрешно веруваее оти некој си верува дека е нешто што не е. Верува дека е друг пол а не е. Верува дека е волк, мечка, тигар, темјанушка..., а не е.
Вистината никад не била на страна на транџите и никад нема да биде, а правдата уште помалку.

Вистината е дека полот е загарнтиран уште од зачнувањето и нема врска со чувства, туку е биолошка алатка.

Од медицински и етикички аспект не е точно.
Од која медицина и етика? Таа мозокоперачката на СЗО?

Па добро ако не да идам јас во некое село да почнам да давам овци кога ќе видам пуштени да пасат под изговор дека се осеќам како волк. Да си понесам и нож со себе ако ми дојде некој шарпланинец да го закољам и него.

Против сум за ширење говор на омраза од типот направење сапуни, мапуни, гасни комори и слично, сепак мора да се размисли дека без разлика на се, колку и да изгледаат лошо работите поврзани со ЛГБТ заедницата,
Сапуни и гасни комори има многу работа во тоа. Од гасовите може да загине и персонал ако некој кретен заборави да затвори убаво се. А и сапуните може нема да испаднат добри, ќе испадне џабе инвестиција во таквите фабрики.

Најефикасно е или клиника (како помирољубиво) или отстранување по кратка постапка како пресекување глава или стрелање.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.738
Поени од реакции
8.221



Мишел:facepalm:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Дечки претерувате со убиствата. Едно е тоа што немам ни грам емпатија за нив, но далеку од тоа дека некој заслужува да биде малтретиран, влечкан по институции или убиен поради нешто (макар тоа нешто било и грозоморно убиство). Тука немаме никакво противправно дело. Правото на живот е прво и основно човеково право и од таа оска нема мрдање. Зборувам општо против смртната казна.

Општеството го има секое право да не те прифати.

Само тоа е илузија дека може да го промени полот или родот. И сеуште не ми е јавно како доаѓа до таа идеја дека она припаѓа кон друг, вчера измислен, род? 81 родови имаше! They/them бе! :facepalm:
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
Кај ги најдоа 81, бог да чува. :pos:

И јас сум до негде против смртна казна. Но во ситуацијава каде што има закон што им допушта на фриковиве да лудуваат по светов не можам да не се согласам дека треба радикално да се постапи.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Кај ги најдоа 81, бог да чува. :pos:

И јас сум до негде против смртна казна. Но во ситуацијава каде што има закон што им допушта на фриковиве да лудуваат по светов не можам да не се согласам дека треба радикално да се постапи.
Еве ја приказната како доаѓаат до идеја да го променат родот:

Е сега, затоа што Стефус смета дека и ние треба да ги учиме овие глупости, правично би било да даде пример, да појде од себе и да ја совлада оваа материја.

Не треба да се брза со заканите. Лично сум против смртната казна и напредокот на ова поле во последните 50тина години ми се допаѓа. Во еден историски период, во САД, смртната казна била предвидена за скоро секое кривично дело. Денес постои тренд да лице под 18 години не може да биде осудено на смртна казна. На денешен датум, мислам дека границата е 16 години, но не сум сигурен. Ама верувам дека Врховниот суд повторно ќе ја смени рамката (18 или 21), ако во некоја иднина и не ја забрани или крајно ограничи смртната казна.

Во дел од арапските држави истата многу се злоупотребува, но и кај нив има движење во струите. Очекувам и таму стегнатата тупаница за некоја деценија да попушти.

Мислам дека во сите држави во Европа е забранета и така мора да остане.

Култот кон животот треба да се негува. :)

пи.ес. Паричката се врти. Еден ден и ние ќе бидеме опозиција, но со оглед на бруталноста на левицата не очекувам да покаже милост.
пи.ес.ес. Што е форава со розе косата? Баш личи сите ко од еден ист шаблон да се праени.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.578
оваа Ронда е може чистокрвна женска ама има бајаги тестестерон или адреналин :cool:
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Против сум за ширење говор на омраза од типот направење сапуни, мапуни, гасни комори и слично, сепак мора да се размисли дека без разлика на се, колку и да изгледаат лошо работите поврзани со ЛГБТ заедницата, колку и да делуваат за никаде посебно овие луѓе од транс заедницата, колку и да изгледаат глупаво овое од модернава сега бајнари, нон бајнари и не знам ти јас каква заедница, сепак се работи за луѓе, живи луѓе и не смее да се зборува за нив во таков, за нацистички, хитлеровски контекст. Треба, од друга страна пак, сериозно да се разговара за медицинска помош за тие луѓе, психијатриска помош, консултации и слично, а не да се разговара за давање дополнителни права на тие луѓе и слично иако, имам 32 години и до ден денес не ми е јасно кои права им се ускратени на припадниците на ЛГБТ заедницата, освен правото на склучување брак.
Нон-бајнерите се бетер фрикови и од ЛГБТ хормонално пореметените луѓе,тоа имај го во увид во иднина,значи некој(голем крупен маж) пробува да изиграва нон-бајнари за да се пикне во женски рагби тим на пр.или женски фудбал и таму праи ршум,жените не можат физички со таква сподоба да се носат,е тука сега затајува расипаниот неморален систем кој ваквите навреме би ги сместил во психијатриска установа а не да ги охрабрува и заштитува во нивните аморални и манипулаторски измамнички постапки! Уште полошо е тоа што на тој начин било кој систем сам себе се дупи-т.е. дозволува да биде манипулирна од очигледни фрикови и измамници
Автоматски споено мислење:

Маж кој ке си ги одсече пенисот и тестисите не е за клиника?

Си видел на слики на што личат тие "нео вагини"? Или "пениси"?
Во нормални здраворазумски системи оваквите не би ни можеле да влезат во клиника да направат такво нешто затоа што тоа би било најстрого ЗАБРАНЕТО СО ЗАКОН
Едноставно кажано за некои работи мора да се постави граница,не може ненормалното да се прифаќа како нормално или психијатриски случај да се воздига на ниво на модерно,нео,напредно итн.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Во нормални здраворазумски системи оваквите не би ни можеле да влезат во клиника да направат такво нешто затоа што тоа би било најстрого ЗАБРАНЕТО СО ЗАКОН
Едноставно кажано за некои работи мора да се постави граница,не може ненормалното да се прифаќа како нормално или психијатриски случај да се воздига на ниво на модерно,нео,напредно итн.
Vo kapitalisticko opstestvo toa e dobivanje na dozivotni pacienti-klientela.
Zatoa se butka granicata da vklucuva i deca.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Vo kapitalisticko opstestvo toa e dobivanje na dozivotni pacienti-klientela.
Zatoa se butka granicata da vklucuva i deca.
Најискрено,да им се испосерам у таквиот систем,чист неморал и разврат е тоа,посебно кога деца се вклучуваат во оваквите западњачки перверзии,мамицата нивна бе
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
е тука сега затајува расипаниот неморален систем кој ваквите навреме би ги сместил во психијатриска установа а не да ги охрабрува и заштитува во нивните аморални и манипулаторски измамнички постапки!
Се ова некој дебело го финансира затоа и тој куродрапачки систем ги штити.
Ќе ги штити системот се додека на светот не му скурчи и не каже доста е.
Ова во иднина може да прерасне и во озбилна закана, затоа сметам и дека треба на време да се пресече. Додека е змијата мала.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.630
Поени од реакции
4.929
Еве ја приказната како доаѓаат до идеја да го променат родот:

Е сега, затоа што Стефус смета дека и ние треба да ги учиме овие глупости, правично би било да даде пример, да појде од себе и да ја совлада оваа материја.

Не треба да се брза со заканите. Лично сум против смртната казна и напредокот на ова поле во последните 50тина години ми се допаѓа. Во еден историски период, во САД, смртната казна била предвидена за скоро секое кривично дело. Денес постои тренд да лице под 18 години не може да биде осудено на смртна казна. На денешен датум, мислам дека границата е 16 години, но не сум сигурен. Ама верувам дека Врховниот суд повторно ќе ја смени рамката (18 или 21), ако во некоја иднина и не ја забрани или крајно ограничи смртната казна.

Во дел од арапските држави истата многу се злоупотребува, но и кај нив има движење во струите. Очекувам и таму стегнатата тупаница за некоја деценија да попушти.

Мислам дека во сите држави во Европа е забранета и така мора да остане.

Култот кон животот треба да се негува. :)

пи.ес. Паричката се врти. Еден ден и ние ќе бидеме опозиција, но со оглед на бруталноста на левицата не очекувам да покаже милост.
пи.ес.ес. Што е форава со розе косата? Баш личи сите ко од еден ист шаблон да се праени.
Јас појма нема кои се заменките. Но ако сака некој да го викам како сака сосема е ОК со мене. Не сум Грк ни Бугар.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Ова ќе биде страшно само и само ако почнат да трошат наши пари (Taxpayers money) за да им сменат пол.
Ако семејството им платило на мочковци да менуваат пол, тогаш ме заболе и за родителите и за децата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom