Како да се реши Албанското прашање во РМ и на Балканот

Vladimkd

Né giusto né sbagliato, conta solo il risultato!
Член од
16 февруари 2021
Мислења
43
Поени од реакции
100
Why can't you just fuck off douchebag

Прегледај го приврзокот 296916

Imam sjajan predlog. Dođi u Beograd. Za lakše prepoznavanje uzmi šiptarsku kapu (ona tvoja bela najlepša kapica) pa šetaj gradom (trebalo bi da bude danju). Naravno, po želji je dozvoljeno mahanje šiptarskom zastavom.
U strogom centru kretanje desetak minuta. To je to.
Zanimljiv izazov za svakog Šiptara koji želi da pokuša da se takmiči u Srbiji.

Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.878
Поени од реакции
23.771
@puno жал ми е што ќе ти го кажам ова, ама овој 9 гег те шие во одбрана на шиптaрството. Не постои тема за која нема веќе спремен линк, видео, слика. Да му побарам сигурно има 4К видеа како балисти донираат за изградба на православна црква или официјална статија од светска асосијасија на педијатри како сексот е здрав за 9 годишни девојчиња, како што практикувал педофилот мухамед.

9 гег, алал алое вера. Докажа како треба да делува и да се понаша еден врвен шиптaр. И ова ти го кажува еден каур. Ти си се што шиптaрството претставува како ментална матрица. Ни сам адем јашари да стане нема да може да каже јо на тоа. Еве ти од мене почасти се, заслужи.

 
D

Deleted member 53418

Гостин
Ако поминувате крај Арачин ќе видите како е ридот ископан цик-цак пат направен горе пат на брдото ќе турале Орел прилично голем, викале како вие го имате крст на водно ние ќе го правиме орел горе.

Земјиштето се продало за 2 милиони евра.

What to say more...
Муабетот е од дедо ми кој работи во тој реон.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.821
Поени од реакции
26.394
Крстот го има на водно, орелот сега ќе го стаат... Ново Душаново царство ќе праат.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.828
Поени од реакции
11.850
Што има врска орел со крст? И кои се тоа „вие“ што го имаат крстот? :)
Ако гледаме така, тогаш на тој рид, ако им е дозволено за изградба може само полумесечина да кренат на еден обелиск, како симбол на исламот и доста е :)
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
185
Поени од реакции
746
@puno жал ми е што ќе ти го кажам ова, ама овој 9 гег те шие во одбрана на шиптaрството. Не постои тема за која нема веќе спремен линк, видео, слика. Да му побарам сигурно има 4К видеа како балисти донираат за изградба на православна црква или официјална статија од светска асосијасија на педијатри како сексот е здрав за 9 годишни девојчиња, како што практикувал педофилот мухамед.

9 гег, алал алое вера. Докажа како треба да делува и да се понаша еден врвен шиптaр. И ова ти го кажува еден каур. Ти си се што шиптaрството претставува како ментална матрица. Ни сам адем јашари да стане нема да може да каже јо на тоа. Еве ти од мене почасти се, заслужи.

Орелов е веќе демоде, нашиве сограѓани имаат нов пијалок :D

1622411753658.png
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.188
Поени од реакции
8.523

Тепачка и во авион....абе не бираат ни место ни време кога ке им зоврие крвта:facepalm:
Znaes sto e ovde najgolemata tragedija, ova kaj golem del od nivnata populacija ke bide prikazano kako nekoe golemo herojsko delo na koe bildaat ego, posebno ako po nekoja slucajnost drugata strana e pripadnik na nekoja druga nacionalnost, abe na naslovna strana ke bide po toa mediumite kako koj znae sto kur napravil idiotot.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.575
Поени од реакции
6.069
Samo skoči na moje polje. Igraćemo zanimljivu igru u šumi. Hajde, ne razmišljaj, čekamo te na našem terenu.

Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
Јас кога би бил срб (боже сачувај) не би се курчел на тема за албанско прашање, Србија направи премногу грешки во голем временски период, страшни грешки за кои веројатно нема да има поправен.

Освен драматична смена во меѓународни односи каде САД тотално губат интерес за Косове и Албанија (што не е невозможно) комбинирано со инерцијата во албанскиот етноцентризам и иредентизам, не знам што би довело до промена.
Сојуз на неколку балкански држави засегнати од проблемот на иредентизмот би имал логика, но тоа денес е скоро во домен на СФ.
 

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
154
@puno жал ми е што ќе ти го кажам ова, ама овој 9 гег те шие во одбрана на шиптaрството. Не постои тема за која нема веќе спремен линк, видео, слика. Да му побарам сигурно има 4К видеа како балисти донираат за изградба на православна црква или официјална статија од светска асосијасија на педијатри како сексот е здрав за 9 годишни девојчиња, како што практикувал педофилот мухамед.

9 гег, алал алое вера. Докажа како треба да делува и да се понаша еден врвен шиптaр. И ова ти го кажува еден каур. Ти си се што шиптaрството претставува како ментална матрица. Ни сам адем јашари да стане нема да може да каже јо на тоа. Еве ти од мене почасти се, заслужи.

Aj da ne ispadne deka ne te esapam koga veke si opsednat so moite linkovi eve ti tri linka za pocetok kako dnevna doza za da razberesh deka inspiratorite na tvojata slepa patoloska omraza veke se vratija vo nivnata prirodna matrica islamot a toa mi dava nadez deka eden den i ti ke pocnes da mislis i analiziras so sopstvena glava, so ladna glava kako so vikat za tvoe licno individualno dobro daleku od predrasudi.


Zamisli Far-Right AfD politicar zestok anti-islamist ( ti voda mozi da mu nosis nego. think)
EXCLUSIVE INTERVIEW with Anti-Islam Politician Arthur Wagner | I Accepted  Islam! - YouTube



Zamisli desna raka na Wilders stanuva Musliman ( ti ke mrazis poveke od nego? think)
Van Klaveren with Geert Wilders




Zamisli zestok islamophob od partijata FN na Le Pen ( tvojot mentor na slepa omraza. think)

Les miracles du Coran par Maxence Buttey, l'élu FN converti à l'islam -  YouTube



This is the tip of the iceberg my friend, life has purpose and its not a joke, your time to save yourself starts now, life is extremely short and you've got one chance, the choice is entirely yours no one will be able to help you on the day of judgment, YOU only can help yourself.

As a Muslim I'm obliged to convey this message to you and God is witness that I've done my part. May Allah guide us all. Amen
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.029
Поени од реакции
7.405
Јас кога би бил срб (боже сачувај) не би се курчел на тема за албанско прашање, Србија направи премногу грешки во голем временски период, страшни грешки за кои веројатно нема да има поправен.

Освен драматична смена во меѓународни односи каде САД тотално губат интерес за Косове и Албанија (што не е невозможно) комбинирано со инерцијата во албанскиот етноцентризам и иредентизам, не знам што би довело до промена.
Сојуз на неколку балкански држави засегнати од проблемот на иредентизмот би имал логика, но тоа денес е скоро во домен на СФ.
Ти биди фер и сподели што велат Штерјо, Свето, Хари и остала тајфа од таа група на највлијателни на Балканов :cool:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Aj da ne ispadne deka ne te esapam koga veke si opsednat so moite linkovi eve ti tri linka za pocetok kako dnevna doza za da razberesh deka inspiratorite na tvojata slepa patoloska omraza veke se vratija vo nivnata prirodna matrica islamot a toa mi dava nadez deka eden den i ti ke pocnes da mislis i analiziras so sopstvena glava, so ladna glava kako so vikat za tvoe licno individualno dobro daleku od predrasudi.


Zamisli Far-Right AfD politicar zestok anti-islamist ( ti voda mozi da mu nosis nego. think)
EXCLUSIVE INTERVIEW with Anti-Islam Politician Arthur Wagner | I Accepted  Islam! - YouTube



Zamisli desna raka na Wilders stanuva Musliman ( ti ke mrazis poveke od nego? think)
Van Klaveren with Geert Wilders




Zamisli zestok islamophob od partijata FN na Le Pen ( tvojot mentor na slepa omraza. think)

Les miracles du Coran par Maxence Buttey, l'élu FN converti à l'islam -  YouTube'élu FN converti à l'islam -  YouTube



This is the tip of the iceberg my friend, life has purpose and its not a joke, your time to save yourself starts now, life is extremely short and you've got one chance, the choice is entirely yours no one will be able to help you on the day of judgment, YOU only can help yourself.

As a Muslim I'm obliged to convey this message to you and God is witness that I've done my part. May Allah guide us all. Amen
Наравоучение, сите ќе станеме муслимани? Ова е закана или?

Јас дефинитивно мислам дека ќе имаше помалку проблеми помеѓу Албанци и Македонци доколку не бевте муслимани т.е бевте било што освен муслимани. Дури и мислам ќе имаше вистински соживот, колку и да звучи тоа неверојатно.
Да не ме сфатиш погрешно, немам јас толку проблеми со вас, колку што имам проблем со исламот, кој прераснува во глобален проблем за човештвото.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
100% сум сигурен дека се допира доле кога ги чита овие вести како некој десничар се конвертирал во муслиман. За видеата со дронови како Азерите убиваат Ерменци што ги објавуваше и се радуваше исто така сум сигурен дека маструбирал на нив.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
232
Поени од реакции
287
 

Kajgana Shop

На врв Bottom