Бисери oд училишни денови

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
проф: Даниел ај повтори шо реков !
Д : Даниел ај повтори шо реков!

јас : порфесор на Кики и е лошо ....
проф : ај излези со неа до надвор плесни ја... со вода ...
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Индустрии во Канада
-Никел, СРебро, златоо...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Денес беше најсмешниот ден во школо. Се случија киксови кои едноставно не смеат да се случат во 4та година во математичка паралелка!

Час по француски:

Имаме стара професорка која не знае што да прави на часот, па пишуваме од некои текстови од книгата прашања. Но, денес и текна од еден текст да ги вадиме именките, придавките, глаголите и препозициите! Се сменивме неколку ученика на табла и дојде на ред еден соученик, за кого никој не знаеше дека е премногу слаб со граматиката.

Има збор changement што значи промена и овој на големо изненадување на цел клас треска дека е глагол. Се насмеаја 2-3 ученика дека не слушна никој, но оттука сите се заинтересираа. Го слушаме и нареден збор му е interviennent (интервенира). Чекаме што ќе каже и тој -> именка. Настанува општо смеење, а тој како врв на тоа -> не, уствари придавка! Се засрами и си седна на место. (инаку ученикот е 5.00)!!!!!
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Денес ни ставаа отцени по ликовно... и излегува една другарка и професорот ја прашува
П: Ти на чија си?
И другарми шо седи до мене вели : Таткои има дупик (сакаше да каже бутик)
потоа си се смееше сам себеси
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
проф : кога параболата има максимум ??
Јас: на удолница професорке...
 

Anti Spam Master

Anti Spam Master
Член од
22 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
1
еве кикс од еден школски поранешен:станвам во 6 гледам сатот 7:vozbud:

наставничката по биологија:ајде донесе те ја сликата за клетка.
ученик:немат струја:vozbud:

наставник:со кои стихозбирки се појавиле централните говори?
ученик:со пеш по патот!!(сакаше да кажит светот)

еве уште едно од наставникот по македонски:христина што се родители во реченицава?
христина:Љуѓе

еве неколку од на историј во осмо...
уч:холокаустот треба да го паметиме за никогаш да не се сеќаваме
уч2:и така русија морала да ја напушти државата:tapp:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
денеска по француски цел час се смееше еден вземен и на проф преку глава и дојде и му вика:
проф: добро ти што се смееш ко некое животно таму ?
ученик: оти не сум растение :pos2::pos2::pos2:

сега ми текна на еден што учеше во 1ва и 2ра година со мене се викаше Крунослав Василевиќ и еден проф. испрашуваше и вика:
проф: ајде на табла Курослав :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.609
Поени од реакции
1.094
На час по Историја и наставничкава испрашува и прашува едно девојче што седи пред мене :
П : Што е фашизам ?
У : Па, наставничке фашизам е комунистичка партија :toe:
:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Наставник по музичко од осмолетка ! !

-Толку тивко пеете шо дури слабо се слуша. ! !
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
На час по историја, една ученичка:
- Во 1986 год. се случила експлозија на атомската централа во Черчил (наместо Чернобил). :pos2::pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
професорката по македонски испрашува и го прозива еден слабо што учи и му вика
П: зошто не научи за денеска?
У:немав време, многу имаме за учење (а тој книга не фаќа по ништо)
П:ама изгледа ти заљубен си штом не учиш...ајде кажувај која е таа среќница или можеби среќник пошто вие сега скоро сите современи сте
У: (да не остане по нејзино) ако се смета ќерка ви како машко...добро тогаш современ сум

и го плесна :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: ама и вистина тој подзатрескан е во ќерка и
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
- На физика гледавме како работи теслин трансформатов. Кој видел, знае како работи односно тој создава струјно магнетно поле, и кога ќе се доближи до него на пример неонка, таа свети. И едно бате денес вика еј што убаво ова кога дома нема струја. А, всушност тој за да работи треба да се уклучи во струја. :tapp:

- На час од класната. Праша нешто таа, и еден му кажува нешто... Но тој многу лажи и го викаме Лага. И и кажуваме на класната за тоа и таа вика: "Можеби тој не ја кажува вистината, но лаже." :vozbud: После кога и текна што всушност рече, самата со себе се смееше. :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Наставникот раскажува лекција...
ученик: Лажеш !
Наставникот повторно продолжува да раскажува
ученикот : Абе лажеш ! хахах:vozbud:
 
I

Intex

Гостин
Иам англиски,
професорката: птиците пеат, а сите слушаат.
Да одредиме глагол, прилог, подмет и шотијазнам. Сите кажуваат, ама сите ја утнуваат работата, ебате глупаците.
Hacket_Man станува и и кажува: Професорке, јас иам забелешка. Птиците не пеат, тие црцорат, затоа децата грешат. :pos::pos:


Македонски професорот доаѓа накај мене со ножница во раката, јас станувам, му ја зиам од раката и му викам, професоре, дај ја ножницата, јас неам доверба у тебе, ќе си напрајш некоја беља. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom