Бисери oд училишни денови

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ја не го кажав тоа у негативна смислам,напротив,мене професорот ми е шема и стварно највише се релаксирам на филозофија:D,и ако реков забеган не мислев дека е прост,глуп и.т.н.Мислам да не дојде до недоразбирање:)Поздрав:salut::salut::salut:
Не бе, арно те разбрав.
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
денеска на географија едно ддевојче: средната јулска температура во август изнесува....ааа....22 степени
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
У основно една по Биологија вика:
-Свињите летаат со помош на свински крилца!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Правевме голема галама на латински и професоров се изнервира „АЛООО АЛООООО’’
и еден типац што седи зад мене „Во програма сте :pos2:’’ И ојде на посета кај директерон :pos2::pos2:
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Турска паралелка,нов професор...
Добар ден деца.Јас сум вашиот нов професор по математика и од сега ке ви го држам двапати неделно на математика.
-Еден од учениците:Аман професоре!
-Професорот:Ако треба секој ден ке ви го држам,само да научите!

Абе ова е вистинска случка или измислена?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.603
Поени од реакции
43.206
Правевме голема галама на латински и професоров се изнервира „АЛООО АЛООООО’’
и еден типац што седи зад мене „Во програма сте :pos2:’’ И ојде на посета кај директерон :pos2::pos2:
:pos::pos::pos::pos::zver:

ЦЦЦ..претседателот ни е пеза :)

Класниот:Претседателе,како да ги почастиме тие што носеа алати на денот на дрвото
Претседателот:Професоре,мислам дека по 1 неоправдан доста ќе им биде :pos2::pos2:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ми текна на еден бисер(т.е. sweetheart ме потсети да го напишам) за мој соученик:

Час по македонски:
професорка: ајде апостол ќе ни изменуваш еден глагол од е-група!
апостол: паа вака, јас блеам, ти блееш, тој/таа/тоа блее....

Цел клас паднат на земја од смеа....професорката не може да се соземе цел час од смеање, а и јас сега не можам да се соземам додека го пишувам постот од смеање:vozbud::vozbud::vozbud:

2. Професорка по француски на мене и уште на 2ца ни пиша единици на тест заради препишување, а беше 1 или 2 јуни не се сеќам. И јас така изнервиран одам накај неа и ја пцујам сите онака збунети, таа се праи не ме чуе. Застанувам пред неа и:

Ти си..........не си нормална!

3. Виктор на истата професорка кога учевме за националности:

Вико: Професорке како е Брегот на слоновата коска???

Професорката се мисли, мисли и вика Cote d`Ivoire! Мислите мене ќе ме зафркнете, ама не можете!

Вико: Професорке, а како е жител на Брегот на Слоновата коска????:pos2:

има уште мал милион мометни на кои моментално се смеам бидејќи ми се враќаат сеќавањата ама за жал не можам да ги доловам тука на форумов, на темава, во постов.:helou:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Со имам една класна ама мрдна*а :pop: е вкрај,не можит никој да не се насмеат до солзи од незин час,само ова случка е од другиот клас,другарите ми казаја.

На некое дете кое било емо во класов му викат:Ти со та косата шо ти е ко на женско внимавај на часов не толку ми чачкај по компјутерот!,мислиш не те гледам и на крај му викат: Море дете внимавај на часов дека ако земам ножичка та косата ке ти ја истрижам лустер.:pos2::pos2::pos2:

P.S: Кај можит со ножичка да се истизит косата лустер.xD:pos2::pos2::pos2:
 
С

Смока

Гостин
Професорката по физика го вади Матка на табла и му вика: ајде кажи шо знаеш за едно двојче.
Матка: а да го кажам само тоа што го знам?
Професоркава:?!? па кажи и тоа шо не знаеш..нема проблем xD
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
по стручен предмет професорка вика.Може некој од вас има дома багер :tapp:
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Една другарка од средно, ја испрашуваат и оваа почиња нешо да блада и после неколку секунди целата напиздена и вика на проф: Професорке извинете се здркав :D :D
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
професорката по хемија ни вика, деца заокружете под број а :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Саботата по Германски испитуваше и го стана на еден што „Учи’’ со мене.И го прашува-Ајде повтори што значи пасивот.И другаров -Што значи пасивот :pos2::pos2::pos2::pos2:Пак еден друг надофрла седум пилиња џигерот да ти го јадет професорке:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

професорката по хемија ни вика, деца заокружете под број а :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Кај нас оваја по хемија кога учевме за некои реакции и вика пократкиот пат не е секогаш пократок. А да и нејзинава логика која ни ја кажа-ДЕЦА ОВА Е ЧИСТА ЛОГИКА Еден по пет пет,пет по еден еден.:pos2::pos2:
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
cas po istorija....eden kire celo vreme zborese na cas i nastavnickata mu vika::
-Abe Kire ti imas majka i tatko da te vospitaat?
-Kire: imam
-nastavnickata: a roditeli?:tapp:


abe sme se zgazile od smeenje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom