Влада на Македонија

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775
Ај Зоки што е циганче циганче е, ама шизиков што фура комбо фризурче на боцки тзв 'eже' + катанец а ла Гордон Халф Лајф кецот брада у 2021 тешко и дека некогаш ќе биде на власт, да бидеме малце сериозни.

Ti biras koj sakas da te vodi ili koj sakas da te ebi. Za prvoto fizicki izgled e totalno nebiten, za vtoroto i te kako e bitno. Vaka po muabetot ti nekako sumliv mi si, aj da ne recam nastran :cautious:.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Такви беа времињата и модата.
Сигурен сум дека се давел даскалот во вагинални киселини со изгледов.
Сигурно на леб млател пичкини коктели место путер, затоа е вака замастен и ден денес.

Ti biras koj sakas da te vodi ili koj sakas da te ebi. Za prvoto fizicki izgled e totalno nebiten, za vtoroto i te kako e bitno. Vaka po muabetot ti nekako sumliv mi si, aj da ne recam nastran :cautious:.
Па не за џабе викаат како мислиш така изгледаш, поврзано си е едно со друго :D Ти па што си запнал да го браниш, нешто многу многу те бендисуваат на боцки фризурчиња а?


На овој му сметале луѓето од оваа страна на Македонија(истокот) демек сељаци биле, ама изгледа лидерот шо е сељак не му смета.
Не е точно дека биле сите сељаци, туку дека даваат највеќе сељаци по глава на жител. Ако не сум во право поправи ме.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775
изгледаш, поврзано си е едно со друго :D Ти па што си запнал да го браниш, нешто многу многу те бендисуваат на боцки фризурчиња а?
Kade vide deka branam nekoj oooooo ti glupo trkalo komunjarsko.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.323
Поени од реакции
18.974
Сигурно на леб млател пичкини коктели место путер, затоа е вака замастен и ден денес.



Па не за џабе викаат како мислиш така изгледаш, поврзано си е едно со друго :D Ти па што си запнал да го браниш, нешто многу многу те бендисуваат на боцки фризурчиња а?




Не е точно дека биле сите сељаци, туку дека даваат највеќе сељаци по глава на жител. Ако не сум во право поправи ме.
Сељак е сељак без разлика од каде е.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.069
Поени од реакции
14.975
Во средината и крајот на 90-тите, ,,овој,, десно и брат му В`цето по цело лето престојувале во Кичево кај нивни школски другар, нормално продавајќи френки и ќушки ами и бостан. Интересно е што нивниот школски беше голем активиста во ВМРО (неговата фамилија е основач на кичевскиот огранок), и како што ми кажуваше вели дека и Зоќе и Вицето воопшто не трзале на политички теми. Вели ние ќе им кажуваме-види ова...она...(големи случаи од 90-тите)...тие биле крајно незаинтересирани
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.323
Поени од реакции
18.974
Во средината и крајот на 90-тите, ,,овој,, десно и брат му В`цето по цело лето престојувале во Кичево кај нивни школски другар, нормално продавајќи френки и ќушки ами и бостан. Интересно е што нивниот школски беше голем активиста во ВМРО (неговата фамилија е основач на кичевскиот огранок), и како што ми кажуваше вели дека и Зоќе и Вицето воопшто не трзале на политички теми. Вели ние ќе им кажуваме-види ова...она...(големи случаи од 90-тите)...тие биле крајно незаинтересирани
Па од човек што го продаде името баш као чушка и френка, зарем можеш да очекуваш нешто повеќе.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.062
Во средината и крајот на 90-тите, ,,овој,, десно и брат му В`цето по цело лето престојувале во Кичево кај нивни школски другар, нормално продавајќи френки и ќушки ами и бостан. Интересно е што нивниот школски беше голем активиста во ВМРО (неговата фамилија е основач на кичевскиот огранок), и како што ми кажуваше вели дека и Зоќе и Вицето воопшто не трзале на политички теми. Вели ние ќе им кажуваме-види ова...она...(големи случаи од 90-тите)...тие биле крајно незаинтересирани
СДС ти е збирштина од опортунисти. Па папата нивни освен политика нема еден ден работен стаж, исто како и Радмила Шеќеринска. Цел работен век се на грбот од народот. Не само што немаат никаков општествен придонес туку само зијан сме од нив. Радмила 100 пати покорисна ќе беше наместо пратеник цел живот да и дадевме 3 кози на Галичник да ги молзи.

Така и овој грев од Муртино. Партијата и државата ја гледа само како начин како да си ги оствари своите себични и кратковидни бизнис цели. Тогаш продавал карпузи на парче сега одгледува марихуана. Чат пат шверца бело.

Еден политичар во оваа земја не се роди со визија да направи држава
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.564
Леле леле само кога ќе помислам дека програмериве и правнициве на форумов го донесеоа на власт говедово од муртино, ви ебам мозокот програмиран.
Луѓето едноставно очекуваа и сакаа промени а Заев во 2016 не изгледаше ни 1/10 од лудакот што е сега. Многу луѓе гласаа за сдсм од таа причина. Тоа беше пред 5 години и треба да се престане со тие напаѓања кон обични луѓе кои едноставно не беа задоволни од Груевски.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Што е со македонецот бе гледа му тоне државата пред нос, ништо не реагира како да сака да пропадне тоа рупата од држава.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
21.794
Тоа е дуополот СДС - ДПМНЕ. Кого и да гласаш на старт знајш си во зијан. Ама ова муртинско суштество убедливо, убедливо, ги надмина сите дноа кои до тогаш беа надминати во Македонија. Едно време кога дојде Грујо на власт со релативно млад тим мислам Црвенковски беше кој викаше деца не си играјте со државата. Али овие не деца, лудаци, тотално е докрајчија.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.758
Поени од реакции
9.882
Луѓето едноставно очекуваа и сакаа промени а Заев во 2016 не изгледаше ни 1/10 од лудакот што е сега. Многу луѓе гласаа за сдсм од таа причина. Тоа беше пред 5 години и треба да се престане со тие напаѓања кон обични луѓе кои едноставно не беа задоволни од Груевски.
И те како беше истиот деген и тогаш,само тогаш беше слаткоречив и делуваше наивен.И простата маса падна на тоа.Само глуп и необразован човек можеше да не го примети простотилакот и сервилноста на овој изопачен створ.
Автоматски споено мислење:

Што е со македонецот бе гледа му тоне државата пред нос, ништо не реагира како да сака да пропадне тоа рупата од држава.
Апатија последен стадиум.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775
Луѓето едноставно очекуваа и сакаа промени а Заев во 2016 не изгледаше ни 1/10 од лудакот што е сега. Многу луѓе гласаа за сдсм од таа причина. Тоа беше пред 5 години и треба да се престане со тие напаѓања кон обични луѓе кои едноставно не беа задоволни од Груевски.
@пунтер mi go pamtis muabetot. Eden nema da najdis tuka sto ke reci pooo kolku glupi i naivni bevme togas, posebno od togasnite nezavisni koi po nekoja slucajnost skoro site ispadnaa ili komunjarcinja ili sarenoliki kurtoni za edna upotreba( toa sto povekjeto bea programercinja i pravnicinja e cista slucajnost posto tuka sekoj vtor e ili programer ili blagonadezen pravnik). Nikako glupi i tupi, samo najdobri nameri imale :facepalm:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom