Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Види му ја фацава на Ањели, жената да му ја изнаебам.

Виде дека ќе банкротира уште малце, му проработи тоа мафијашкото во себе, успеа да направи хаос во Уефа, направи растур систем.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Прв англиски освојувач на европски куп.
Цвезда и Стеауа се историски побитни клубови од нив. Пола од „основачиве“ се клубови со ужасен менаџмент со години, кој константно потфрла. Сега спортот ги наградува со стотици милиони евра загарантирании пари, секоја година.
Мислам дека и нема врска со корона, ова е во план со години, сега само начекаа изговор.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
А и како по ѓаволите би забраниле? Тоа би повлекло проблем со репрезентациите, не одат нпр.Франција, Англија, Италија, Шпанија и Германија. Што ќе организираат,турнир с.Добреноец?
Мислам дека ќе смеат да играат репрезентациите. Пример, Франција би била без Гризман, Погба, Мбапе, Лорис, Варан итн..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.914
Поени од реакции
84.321
Мислам дека би било фер Лаказет да се повлече од Арсенал, сепак е човек што се грижи за правдата, да им покаже на богатите белци дека не може да го конторлираат, исто како тоа што го направи против Славија
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Мислам дека ќе смеат да играат репрезентациите. Пример, Франција би била без Гризман, Погба, Мбапе, Лорис, Варан итн..
Ќе смеат ама дали ќе сакаат ми беше зборот
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Јас вака ви се извињавам во име на цел клуб шо и покрај создавањето на нова супер лига каде ќе игра кремот од Европа ќе мора пак Чолобол фудбал да гледате :pipi: Дерман да се немало
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.914
Поени од реакции
84.321
Инаку ете, официјално на ист ден кога пред 133 години се создаде англиската лига
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Фифа и уефа колку и да се мафијаши прв пат сум на нивна страна
Доколку скроз истиот формат беше под покровителство на ФИФА/УЕФА, што мислиш какви ќе беа нивните реакции?

Не им е нив до “помалите клубови“, до “традиција“ или до “фанови“, на ФИФА и УЕФА им е до парите што ќе ги губат, исто како што на овие босовите Перез, Глејзер, Ањели, Кроенке исто им е до пари, а не дека сакале атрактивна лига и вселенски фудбал.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Точна е информацијата за 425 милиони евра само за учество? Барса пола долг ќе го исплати со ова. :несвест: Реал кога ја освои ЛШ 3 пати по ред не ги зема тие пари од УЕФА и од тв права.

Ова е милион посто амерички консорциум. Чим масонски фамилии како J.P.Морган дале 5 милијарди за старт, не е проблем да се најдат уште 20 вакви како нив и со 100 милијарди да ја протнат лигата. Сите јаки фудбалери ќе ги соберат во тие клубови, тек сеа ќе гледаме по 50-60 милиони евра нето плати. Циганот Нејмар сигурно и трансфер има договорено ако не влезе ПСЖ. :pos:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Цвезда и Стеауа се историски побитни клубови од нив. Пола од „основачиве“ се клубови со ужасен менаџмент со години, кој константно потфрла. Сега спортот ги наградува со стотици милиони евра загарантирании пари, секоја година.
Мислам дека и нема врска со корона, ова е во план со години, сега само начекаа изговор.
Пробуваш историски да го изедначиш Лајпциг со било кој клуб од лигава? Озбилен си?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Точна е информацијата за 425 милиони евра само за учество? Барса пола долг ќе го исплати со ова. :несвест: Реал кога ја освои ЛШ 3 пати по ред не ги зема тие пари од УЕФА и од тв права.
Реал скоро целиот кредит за стадионот ќе го исплати, само треба да влезат во лигава :D
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Исти К**** се сите тројца кога ќе видат цент на улица вода им оди на уста.
Тебе поштениот да не те викат? Ти да си на нивно место демек ќе одбиеш пари? Кој не трча денес по пари, посебно во период каде што секој сектор е во тешка економска криза?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
718
Поени од реакции
938
Не ми штима како може Тотенхем да е во овие "големи" екипи, по кој основ?
Иначе не ми изгледа примамливо сето ова што се планира, ама па кој ме чита и слуша мене, обичен смртник што следи фудбал на стрим.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.914
Поени од реакции
84.321
Доколку скроз истиот формат беше под покровителство на ФИФА/УЕФА, што мислиш какви ќе беа нивните реакции?

Не им е нив до “помалите клубови“, до “традиција“ или до “фанови“, на ФИФА и УЕФА им е до парите што ќе ги губат, исто како што на овие босовите Перез, Глејзер, Ањели, Кроенке исто им е до пари, а не дека сакале атрактивна лига и вселенски фудбал.
Не би се изненадил да испадне на крај некаков микс од двеве ствари..
Ама од друга страна па некако ептен закрвена делува работава....

Како и да е, едни корумпирани неморални криминалци против други.

Како македонци барем треба да сме навикнати на ваков избор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom