Македонска фудбалска репрезентација

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.109
Поени од реакции
56.087

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Овој па Драгонскај, војна и мир ја изрецитира за факинг Несто :pos:
Ај, ај, кога ќе даде два пенала против Сан Марино у пријателска за пар години мене ќе ме пофали пред камера, нема тебе :/
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.266
Поени од реакции
16.860
Ај, ај, кога ќе даде два пенала против Сан Марино у пријателска за пар години мене ќе ме пофали пред камера, нема тебе :/
Пољубац ќе ти пушти на камерче како Џерард ко ја бацваше камерата :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Јас па дури сега гледам дека Алиоски преговарал со Галатасарај :pos: од фен фејворит стана најомразена личност во Лидс моментално. Не е можно како одредени се зацапуваат од глупост во глупост.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.109
Поени од реакции
56.087
Јас па дури сега гледам дека Алиоски преговарал со Галатасарај :pos: од фен фејворит стана најомразена личност во Лидс моментално. Не е можно како одредени се зацапуваат од глупост во глупост.
Зошто?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.509
Пошто Галатасарај е најомразен клуб помеѓу Фан Базата на Лидс. Ако потпише ќе биде втор играч што отишол од Лидс во Галатасарај а прв што директно ќе отиде од Лидс во Галата.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.713
Поени од реакции
5.765
2000та година кога играле Галатасарај-Лидс пред натпреварот се избодени двајца навивачи на Лидс по што починале.
Од тогаш им станал најомразен клуб.

Незнам само како Џани од сите клубови баш нив ги најде.
Да сум на негово место подобро во Силекс ќе потпишам и ќе играм Македонска лига отколку да им го направам тоа на навивачите на кој сум им бил миленик.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.189
Поени од реакции
3.527
2000та година кога играле Галатасарај-Лидс пред натпреварот се избодени двајца навивачи на Лидс по што починале.
Од тогаш им станал најомразен клуб.

Незнам само како Џани од сите клубови баш нив ги најде.
Да сум на негово место подобро во Силекс ќе потпишам и ќе играм Македонска лига отколку да им го направам тоа на навивачите на кој сум им бил миленик.
Ни прв ни последен
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.084
Поени од реакции
18.242
2000та година кога играле Галатасарај-Лидс пред натпреварот се избодени двајца навивачи на Лидс по што починале.
Од тогаш им станал најомразен клуб.

Незнам само како Џани од сите клубови баш нив ги најде.
Да сум на негово место подобро во Силекс ќе потпишам и ќе играм Македонска лига отколку да им го направам тоа на навивачите на кој сум им бил миленик.
Некој пред него, поминал од Лидс у Галатасарај ама пред тоа бил у некој друг клуб, овој пак дирекно ќе помине и ќе биде прв. Не дека му можат нешто, ама глупо е да станеш најомразена личност во клубот каде што си играл најдобро а и плус клуб од најдобрата лига во светот.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 289804


Второ одделение, второ полугодие. Кога ќе те сретнат во ходник од другиот клас во сооднос 10:1.
Имаше еден у школо ваков као него коа игравме фудбал, секогаш Нестор го викав по името на тоа дете, сеа пак ептен се докажа дека е заглавен тука некаде.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.323
Поени од реакции
7.477
Ќе ги отпишат Несторо, Тамара, Гавранлиев а ќе ги величаат Заев, Груевски, Мицко...

Абреееееее Макеееедоооончееееееее абре малку ти е....
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Сега го гледам на YT клипот со головите од вечер и гледам над 150 коментари на видеото. Искрено очекував некои провокации, ама пријатно се изненадив кога видов дека сите се позитивни коментари и тоа од сите екс ју држави. Честитаат за добрите игри и посакуваат среќа на ЕП. Како што тука сме навивале за Србија, Хрватска и Босна убаво е да се види дека и тие сега навиваат за нас. (y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537

Kajgana Shop

На врв Bottom