Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
На секоја помош се вика фала. Бугарите имаат проблем со тоа што немаат вакцини за нив, имаат највисока смртност или така нешто и пак решиле да одделат за нас...
ma jok neka si gi cuvaat... eve zaev vika ke stignat na kraj na mesecot :pos:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.335
Поени од реакции
21.819
Јас сум тука, предмалку се вратив, возевме точаци со другарките...кејот врие од луѓе, во паркот исто, кафичите фул....се живо и диво е излезено.
Инаку луда работа, како им се оди до Београд за вакцина на некој, не ми е јасно.
.
Kako ne ti e jasno. Gledas vo Makedonija sto se desava?

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.310
На секоја помош се вика фала. Бугарите имаат проблем со тоа што немаат вакцини за нив, имаат највисока смртност или така нешто и пак решиле да одделат за нас...
Болварите го испуштија возот, нека блокираат таму вета-мета.
Македонците се вакцинираа у Србија веќе.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.068
Поени од реакции
84.972
Психијатриската кај МВР ќе ја прават Ковид центар
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.201
Поени од реакции
9.803
Kako ne ti e jasno. Gledas vo Makedonija sto se desava?

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Гледам, знам..но гледајќи ги оние илјадници луѓе наредени во колона како чекаат ред за вакцина, срби, хрвати, босанци, македонци(еххх златна Југославијо)ме фаќа страв, па тоа е еден огромен КЛАСТЕР..нема дистанца, во халите нема промена на воздухот, нема промаја....подобро дома нека седат или нека носат по две маски на фаца, нека држат дистанца, да се стрпат додека дојде вакцинирањето и кај нас.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.310
Гледам, знам..но гледајќи ги оние илјадници луѓе наредени во колона како чекаат ред за вакцина, срби, хрвати, босанци, македонци(еххх златна Југославијо)ме фаќа страв, па тоа е еден огромен КЛАСТЕР..нема дистанца, во халите нема промена на воздухот, нема промаја....подобро дома нека седат или нека носат по две маски на фаца, нека држат дистанца, да се стрпат додека дојде вакцинирањето и кај нас.
Не се губи.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Одговорот е очигледен, во иднината е измислена временска машина и денес ни праќаат вакцини од иднината.

Или после успешна втора фаза на тестирање е започнато производство. После успешна трета фаза издадена е дозвола за дистрибуција.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.335
Поени од реакции
21.819
Член од
17 август 2011
Мислења
9.948
Поени од реакции
17.765
Сепак изглеа ги услужуваат и тие без термин. Некако поише сум за не идење, нз дали за 26 годишем бенефитите ги оправдуваат ризиците. Ко што вика европската агенција. Ќе си почекам најверојатно, иако тешно да добијам прилика коа ќе го расчистат ова со тромбозата.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.953
Абе види, кој Белград кој излезен, сонце денес пука, денес нема корона :)...
Болварите го испуштија возот, нека блокираат таму вета-мета.
Македонците се вакцинираа у Србија веќе.
Имало и холангани и германци на вакцинација во Белград... ако продолжи ова ќе мора педофилот по грешка да ги баомбардира, поводом 20 годишнина...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.948
Поени од реакции
17.765
Lesen odgovor. Proizveduvaa uste pred da dobijat dozvola da se pustaat vo upotreba.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Мислам дека е муабет тоа со рокот, поише ми е веројатно дека очекуваат руски и кинески и овие ќе им дремат за џабе.
Автоматски споено мислење:

Имаме среќа шо во Србија се повеќе и повеќе има теоричари на заговор и останаа фира вакцини :)
Ова со астра зенека не е никаква теорија на заговор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom