Македонска фудбалска репрезентација

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама и многу евтино Елмас ја продаде пред да примиме гол, нафрли ја напред кон Пандев, ќе скокне старото колку толку. А во одбрана супер сме како колектив ама со Бејтулаи ништо не правиме и на ЕП, движечки кикс е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Само да не примат некој лев гол пак и да се чешаме после, а со Бејтулаи назад подвижна мина е стварно. Толку немаме деца да играат на негово место ? Или по рамковен мора да игра ?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Несфатливо ми е Велковски да не стартува назад. Мене ми е најдобар од сите дефанзивци.

ЕДИТ: Го нема ни на клупа. Изгледа сум пропуштил нешто
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.784
Поени од реакции
33.574
Местено е бе ова кец у два да испадне. :D Сега Мрме еден говор ќе им одржи во соблекувална и гледајте го полувремето. ;)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
Ама и многу ефтино Елмас ја продаде пред да примиме гол, нафрли ја напред кон Пандев, ќе скокне старото колку толку. А во одбрана супер сме како колектив ама со Бејтулаи ништо не правиме и на ЕП, движечки кикс е.
па бејтулаи денес немаше ни да игра да не се повредеше Велковски стаклениот.. Ристевски Велковски Муслиу ќе беше тројката позади...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Can Mrminho be Van Helsing for Dracula? Is he really the chosen one? Stay tuned with us and watch the new episode of the Macedonian series The Chosen One.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Само да не примат некој лев гол пак и да се чешаме после, а со Бејтулаи назад подвижна мина е стварно. Толку немаме деца да играат на негово место ? Или по рамковен мора да игра ?
Ај сега да не претеруваме со рамковно, барем не во првиот тим... Бејтулаи е најдобар бек во Македонско Првенство, реално на таа позиција сме најтенки. Муслиу и Даре се најдоброто што воопшто го имаме на таа позиција, Зајков заборави како се игра фудбал, Кире Ристевски е нешто како Бејтулаи можеби малку подобар но незнам кој друг во моментов е со репрезентативен квалитет... За клупата не зборувам таму е по менаџерска линија...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Несфатливо ми е Велковски да не стартува назад. Мене ми е најдобар од сите дефанзивци.

ЕДИТ: Го нема ни на клупа. Изгледа сум пропуштил нешто
Пишуваше дека ќе биде поштеден Даре за оваа утакмица заедно со Адеми.

Овој Нестонегол е најсељачкиот играч после Јахович што сме го имале.

Прв е да искоментира нешто кога друг ќе згреши и да му се раздере, кога промашува он крив му е теренот или топката, симулира, се дере на судија, добацува на противници.

Типичен полуаматерски играч од летен турнир на теренче за мал фудбал.

Не знам како уште е во Удинезе искрено.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.903
Поени од реакции
84.295
CLOSE UP SHOT НА "МАМУ ТИ ЕБАМ У ПИЧКА"

ТОООООООООООООООООО :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:

Ваков жар се бара! Одимеее
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Најголем проблем е што немаме ниту еден централен бек на клупа.
Големиот Мрме битно си ги шета Крсте Велковски, Радески, Трајковски и Хасани низ Европа.
Екипа туристи.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Извај го бе, извај го бе фаца му ебам инфлуенсерска и тебе мрме све ти е.ем што го земап

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.903
Поени од реакции
84.295
фасјккссхдкфхксдхфсд мамицата!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom