Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Pozdrav svima
Ja citam poodavno skoro sve forume za klime.
Treba mi savet, razmisljam o Gree ili nekoj drugoj jeftinijoj varijanti.
Koliko sam mogao da ukapiram Gree nudi najvise za cenu. U Severnoj Makedoniji imate i najbolje cene. ali bice kupovane u Srbiji
Dosta ste upuceni bas oko Gree.
U pitanju je mali stan od 42m2, podeljen u dve prostorije i hodnik. Izolacija je vrhunska jer je stan nov. Bice gotov za mesec ili dva.
Jedna prostorija je dnevni boravak sa kuhinjom, sve ukupno oko 22 m2. druga je spavaca od 10m2, hodnik je 6m2.
Etazno grejanje ne postoji jer nismo hteli jos prilikom dogovora sa investitorom da ga ugradjujemo.
Jedini izvori grejanja bice inverteri. Eventualno cu da stavim i neki od norveskih radijatora, kao neku rezervu.
Stan ima samo jedan spoljni zid koji je prema jugu, duzine oko 8m, tu se nalaze terasa, prozori iz vrata iz dnevne, prozori iz spavace.
Koje mi klime preporucujute ?
Hvala
Gree Pular Inveter 18K, bices prezadovoljan.
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Kao prvo hvala ti na ovoliko izgubljenom vremenu i trudu. Sve je kako si rekao.
Kao drugo, ovaj uredjaj radi odlicno.
Kao trece, da dodju do mene 2 poznata clana odavde, da skinu 2 kom Gree Muse i da ih odnesu u neku kolibu gde se zimi skupljaju lovci u sumi ... da tamo greju sa 1 kw. Da ih ne bacam sa treceg sprata.
Kao cetvrto, da obrisu sve recke koje sam crtao markerom po stolariji, da bi podesio modulaciju i ujednacenu temp sa otvorenim prozorima.
Kao peto, da se izvine clanu VladB, ljudski je.

edit, dopuna: Kao sesto, da me ne kunu sto ovo pisem :)
Нема на што, мило ми е ако сум помогнал колку толку.

Ти благодарам на добрите зборови, а за останатото, со среќа :)
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Gree Pular Inveter 18K, bices prezadovoljan.
Hvala
Znam da se modeli u Srbiji razlikuju po nazivu ali cu da konsultujem sledece nedelje uvoznika i vidim koji sa 18btu odgovara.
Ja Gree Pular 18 nisam pronasao kod nas. Ili ako mozete da pomognete Vi koji model je kod nas kao Pular.
Evo kod nas sta ima https://www.energynet.rs/3-klimatizacija-i-ventilacija/klima-uredaji-split?device=desktop&f[0]=field_kapacitet_klime:18000
Evo i skice stana izvinjavam se sto sam rukom sada skicirao
DSC_0526_2.JPG

koje bi mesto bilo adekvatno za unutrasnju ? Spoljna ce biti na terasi. Kupatilo se greje drugacije. Znaci hodnik 6m, dnevna sa kuh 22m, spavaca 10m2
Kakav je ovaj Gree Bergen Tilia 18 ? Cena mu je odlicna
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.018
Izmesav poveke vrsti,i za pod senka i sonce,a pred snegot mu rlif 3-15 kombinovano,uspesna e .
Samo me drapa ovaj kinezot kosacka od 800W so produkt fishe 1500 lepenka da ja e....,moram na dva pati da ja kosam nozot ne go vrti ,zaglavuva.
Па зошто у старт електрична си земал? Ја никад не би па макар и марка била.
Автоматски споено мислење:

Gree Pular Inveter 18K, bices prezadovoljan.
Ваууу супер! 5.5ка во 15 квадрати :bravobe:
Сега уште да му прецизираш дали да му мава на каучот или на фотелјата за подобар ifeel
:facepalm:
Автоматски споено мислење:

Hvala
Znam da se modeli u Srbiji razlikuju po nazivu ali cu da konsultujem sledece nedelje uvoznika i vidim koji sa 18btu odgovara.
Ja Gree Pular 18 nisam pronasao kod nas. Ili ako mozete da pomognete Vi koji model je kod nas kao Pular.
Evo kod nas sta ima https://www.energynet.rs/3-klimatizacija-i-ventilacija/klima-uredaji-split?device=desktop&f[0]=field_kapacitet_klime:18000
Evo i skice stana izvinjavam se sto sam rukom sada skicirao
Прегледај го приврзокот 288657

koje bi mesto bilo adekvatno za unutrasnju ? Spoljna ce biti na terasi. Kupatilo se greje drugacije. Znaci hodnik 6m, dnevna sa kuh 22m, spavaca 10m2
Kakav je ovaj Gree Bergen Tilia 18 ? Cena mu je odlicna
Раде што и да земеш избриши ја спалната од комбинација. Сам кажа нова градба(изолација топ) јужна страна... најобичен панел ќе ти биде најдобра и најефтина варијанта за греење таму. Една добра 2.5ка во дневна(исто можеш да имаш панел за најладното) и капата настрана!
Само да знаеш предвреме оти е мало станче комбинирано дневна/кујна/трпезарија, кога ќе готвиш ќе мораш да ја исклучуваш климата. Аспиратор тука не помага.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Sad sam malo zbunjen od 18 dodjodmo do 2,5. Ne znam sta mislim.
@Sv B gde da postavim 18 ticu i koju ? Ja sam te razumeo, na osnovu podataka koje sam dao, da jednom 18k zavrsam sve ?
@PticaSelica , koju od 2,5 ? Ako odustanem od 18. kao sto je Sv B predlozio
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.018
Sad sam malo zbunjen od 18 dodjodmo do 2,5. Ne znam sta mislim.
@Sv B gde da postavim 18 ticu i koju ? Ja sam te razumeo, na osnovu podataka koje sam dao, da jednom 18k zavrsam sve ?
@PticaSelica , koju od 2,5 ? Ako odustanem od 18. kao sto je Sv B predlozio
Ќе треба да одлучиш дали сакаш комфор или економичност?! Двете не одат заедно,а во мал и одлично изолиран стан разликата е мала и можеш да бираш.Комбинацијата што ти ја предложив од панели+клима е на страна на комфорот. 2.5ка е предложена од проста причина што тоа е најидеална јачина за таа квадратура од 25-30м.кв
Твојот стан бидејќи е новоградба треба и да има енергетски пасош!? Побарај ги податоците од инвеститорот/изведувачот и самиот ќе видиш што треба да правиш.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Hvala
Znam da se modeli u Srbiji razlikuju po nazivu ali cu da konsultujem sledece nedelje uvoznika i vidim koji sa 18btu odgovara.
Ja Gree Pular 18 nisam pronasao kod nas. Ili ako mozete da pomognete Vi koji model je kod nas kao Pular.
Evo kod nas sta ima https://www.energynet.rs/3-klimatizacija-i-ventilacija/klima-uredaji-split?device=desktop&f[0]=field_kapacitet_klime:18000
Evo i skice stana izvinjavam se sto sam rukom sada skicirao
Прегледај го приврзокот 288657

koje bi mesto bilo adekvatno za unutrasnju ? Spoljna ce biti na terasi. Kupatilo se greje drugacije. Znaci hodnik 6m, dnevna sa kuh 22m, spavaca 10m2
Kakav je ovaj Gree Bergen Tilia 18 ? Cena mu je odlicna
Ta Tilia je on/off, nije Inverter.
Pular Inverter mislim da jos nemate, mozda krajem ove godine bude u Srbiji.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Дали Daikin FTXF35A/RXF35A е истата клима со Daikin FTXF35C/RXF35C?
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
27
Кое е вашето мислење за оваа клима? Мене ми се допаѓа и изгледа како солидна клима кога ќе ги земеш во предвид спецификациите. LINK
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Sad sam malo zbunjen od 18 dodjodmo do 2,5. Ne znam sta mislim.
@Sv B gde da postavim 18 ticu i koju ? Ja sam te razumeo, na osnovu podataka koje sam dao, da jednom 18k zavrsam sve ?
@PticaSelica , koju od 2,5 ? Ako odustanem od 18. kao sto je Sv B predlozio

Rade za tih 22+6m2 idalan ti je Lomo R32 ..Stavi je tu na južni spoljni zid da puše prema hodniku .. Kupatilo već griješ s nečim drugim , spavaću isto moraš da riješiš s dodatnom grijalicom, vidi ako klima šta ugrije jer je sve izolovano pa dogriješ po potrebi ..
Sad pitanje je da li se stanovi oko tebe , gore , dole , griju ? Jesu termički odvojeni ? Sve ti to utiče na izbor..
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Ta Tilia je on/off, nije Inverter.
Pular Inverter mislim da jos nemate, mozda krajem ove godine bude u Srbiji.
Ok, nisam odmah primetio na je to obicna klima. Necu moci da cekam do kraja godine, ipak moram uskoro i to da resavam. Planiram useljenje najkasnije maja 2020. Uzeo sam u obzir i tvoje misljenje za 18k, citao sam i druga misljenja. Ako kupim 18, molim te daj mi predlog gde da je stavim. Postavio sam skicu stana gore. Hvala
Автоматски споено мислење:

Rade za tih 22+6m2 idalan ti je Lomo R32 ..Stavi je tu na južni spoljni zid da puše prema hodniku .. Kupatilo već griješ s nečim drugim , spavaću isto moraš da riješiš s dodatnom grijalicom, vidi ako klima šta ugrije jer je sve izolovano pa dogriješ po potrebi ..
Sad pitanje je da li se stanovi oko tebe , gore , dole , griju ? Jesu termički odvojeni ? Sve ti to utiče na izbor..
Razumem i hvala. Stan je na drugom spratu, ima samo jedan spoljni zid. Da li ce i kada da se greju susedni stanovi ja to neznam jer koliko sam razumeo investitora za oba stana koji su oko mene na spratu kupci su u inostranstvu. Da li ce to da izdaju ili ne, ja neznam. Koliko znam ispod i iznad mene ce biti useljeni ljudi kada i ja. A to znaci da ce ti stanovi biti grejani. Za ovu drugu manju sobu nebi da uzimam grejalice, jer hocu vremenom prolazim sto jeftinije sa strujom.
Neko je pitao za energetski pasos, zvao sam komercijalistu iz ove firme danas, on mi nesto smuva i ne rece da li ima ili nema. Shodno tome mislim da nema.
Fasada je 10cm stiropora, na podu parket, stolarija odlicna
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Кое е вашето мислење за оваа клима? Мене ми се допаѓа и изгледа како солидна клима кога ќе ги земеш во предвид спецификациите. LINK
Го имам истиот модел од 3.5kw (купен од Нептун), но првенствено го купив за ладење и за тоа го користам.
За греење најниско го имам забележано на 600-700w, a највисоко на 1.4kw.
На ладење спушта 0.3 - 0.4w.
Дува топло и при минусни температури, со топол издув.
Имаш неколку брзини, тоа ти е предност. Немаш wifi контрола, јонизатори и слично. Нема и греачи на тацна (кои не ти требаат).

Иако се користи ретко и најчесто во лето (но кратко, саат до два дневно) сепак сум задовлен. Не крцка, тивка, нема пројавено кварови.

Како за 3.5kw модел си е океј. Е сега моделот е постар и за тие пари (и поевтини) други модели ќе ги најдеш и со јонизатори и со wifi контрола, но ако тоа не ти е пресудно и не ти треба (мене не ми беше кога ја купував) ќе си брка работа коректно.

Правени се во Турција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom