Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Za kolku vreme ve isplakjale na joni na Skrill?
U sredata napraiv baranje od neznani pricini mi go odbija demek tehnicki problem,vcera napraviv baranje pak uste ne e odobreno.Ima sansi da stignat do pred vikend ili ponedelnik duri...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Za kolku vreme ve isplakjale na joni na Skrill?
U sredata napraiv baranje od neznani pricini mi go odbija demek tehnicki problem,vcera napraviv baranje pak uste ne e odobreno.Ima sansi da stignat do pred vikend ili ponedelnik duri...
Prvo se cekase 1 den ama sega nesto zabusavale gledam dosta se zalat i vo grupava kaj so sum cekale po 3+ dena za nekoj minimalni isplati i toa, jas nemam povleceno periodov ama i @Mirko i Slavko cekal 3 dena za isplata na Skrill, realno toa e preterizam skoro site kladilnici isplajkaat maks za 15-30 min, zgora na toa i kvotive nekako gi padnaja mnogu i ne se kako na pocetokot yoni, jbg nerealno bese tolku perfektno da deluvat kladilnicata.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Prvo se cekase 1 den ama sega nesto zabusavale gledam dosta se zalat i vo grupava kaj so sum cekale po 3+ dena za nekoj minimalni isplati i toa, jas nemam povleceno periodov ama i @Mirko i Slavko cekal 3 dena za isplata na Skrill, realno toa e preterizam skoro site kladilnici isplajkaat maks za 15-30 min, zgora na toa i kvotive nekako gi padnaja mnogu i ne se kako na pocetokot yoni, jbg nerealno bese tolku perfektno da deluvat kladilnicata.
Katastrofa definitivno,segde kaj so sum se kladel onlajn za maks 1 saat sum gi imal parite na Skrill,posle use nekoj den-den ipol za na kartica.
Da si gi povlecam parive i vise ni oni ne me gledaat na nivniot sajt :D
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Katastrofa definitivno,segde kaj so sum se kladel onlajn za maks 1 saat sum gi imal parite na Skrill,posle use nekoj den-den ipol za na kartica.
Da si gi povlecam parive i vise ni oni ne me gledaat na nivniot sajt :D
Ne ostana asolna kladilnica definitivno b365 limitiraat i blokiraat akaunti, 1xbet isto, Pinnacle se naj pro ama nemaat siroka ponuda i kaj mene e blokirana od provajderov, wwin bosanskata bese porano dobra ama i tie limitiraat uplati, nemam ideja na koj drugi da se igra, neka predlozat ostanative ako imaat nekoja...
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
Ne ostana asolna kladilnica definitivno b365 limitiraat i blokiraat akaunti, 1xbet isto, Pinnacle se naj pro ama nemaat siroka ponuda i kaj mene e blokirana od provajderov, wwin bosanskata bese porano dobra ama i tie limitiraat uplati, nemam ideja na koj drugi da se igra, neka predlozat ostanative ako imaat nekoja...

ako "problemot" na yoni e samo vo plus den-dva od pisanoto oficijalno, za withdraw, mene pak mi e ok.
imam depositi na 5 sajta za igranje, pa generalno ne mi e frka za den-dva.

yoni do sega sum prezadovolen so ponudata (igram pretezno kosarka).
5 sajta - yoni, pinn, betway, unibet i bet365, na tie igram, site se dostapni vo svedska

skoroto gledav gi falat i ovie
https://www.coolbet.com/sv/odds/recommendations

marathonbet kao demek nesto najblizu do pinnacle, ama mislim deka ne e dostapna za svedska,
ovie drugite 2 ne sum se zaangaziral da gi proveram
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Имам гратис 25 евра што морам да ги искористам на еден тикет до недела.
Дај предложете утакмици со вкупен 3-4 коефициент. :smirce:
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
ajde strucno lice od gvadalupe, prosvetli ne zosto?
Oti pinnacle e kladilnica koja nikogash nema da te limitira ni da pravi problem pri withdraw. Marathon se rusi i se isti kako 1xbet ako nemash vip akaunt x4 povekje od 25 evra nema da uspeesh da stavish, a po nekoja sluchajnost ako fatish povekje pari nema ni da gi vidish kako i so 1xbet.

Nemozhi da igrate na Pinnacle i da imate profit konstanten oti tuka nikoj nezhivee od kladenje, a na Pinnacle se najsharp koefite neli zatoa i nema da te limitiraat ama i tie vo posledno na low level ligi so 100 evra limit se.

Osven bet365 da mozhesh da imash nonstop akaunti nema druga kladilnica koja e reliable.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Yoni i vtoroto baranje za isplata go odbivaat,nekoj help so iskustvo nekoe kako mozam da go resam problemov?
@SK-92
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
Oti pinnacle e kladilnica koja nikogash nema da te limitira ni da pravi problem pri withdraw. Marathon se rusi i se isti kako 1xbet ako nemash vip akaunt x4 povekje od 25 evra nema da uspeesh da stavish, a po nekoja sluchajnost ako fatish povekje pari nema ni da gi vidish kako i so 1xbet.

Nemozhi da igrate na Pinnacle i da imate profit konstanten oti tuka nikoj nezhivee od kladenje, a na Pinnacle se najsharp koefite neli zatoa i nema da te limitiraat ama i tie vo posledno na low level ligi so 100 evra limit se.

Osven bet365 da mozhesh da imash nonstop akaunti nema druga kladilnica koja e reliable.
nemam igrano na marathonbet, posto ne ja dava svedska vo dostapni zemji. od toa so procitav okolu margini, slicni se na pinnacle po toa,
ama kako sto gledam sega vo pravo si za delot okolu limitiranje na vlog.

tie so gi pisav prethodno, ok se za mene so igram od 20-100e po vlog.
za povekje neka pisat tie so igraat na pogolemi sumi.
Автоматски споено мислење:

Yoni i vtoroto baranje za isplata go odbivaat,nekoj help so iskustvo nekoe kako mozam da go resam problemov?
@SK-92
proba na chat da gi prasas? brzo odgovaraat, barem da znaes na so si, dali ima nekoj tehnicki problem
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
nemam igrano na marathonbet, posto ne ja dava svedska vo dostapni zemji. od toa so procitav okolu margini, slicni se na pinnacle po toa,
ama kako sto gledam sega vo pravo si za delot okolu limitiranje na vlog.

tie so gi pisav prethodno, ok se za mene so igram od 20-100e po vlog.
za povekje neka pisat tie so igraat na pogolemi sumi.
Автоматски споено мислење:


proba na chat da gi prasas? brzo odgovaraat, barem da znaes na so si, dali ima nekoj tehnicki problem
Copy paste odgovor,napravi pak baranje sistemski problem avtomatski gi odbiva baranjata.
So ova samo kupuvaat vreme posto sekoe baranje im trebalo 1-2 dena da go obrabotat,a vikend ne rabotat znaci duri sledna nedela treba da ocekuvam.
2 pati go odbivaat posle 24h baranjeto,nema vrska deka imale sistemski problem samo mackanje oci.
Polos sajt vo zivot nemam videno,podaleku od nego.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
betmarathon лимитираат влогови и мислам дека ги блокираа акаунтите кон мкд (на маил така ми имаше стигнато пред некој месец), pinnacle пак се само за сингл и со лимитирани игри (таму ми немаат лимитирано уплата), yoni да ги намалија коефициентите (имам приметено за во живо, порано беа драстично повисоки од бет365 сега се минимално).
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Yoni i vtoroto baranje za isplata go odbivaat,nekoj help so iskustvo nekoe kako mozam da go resam problemov?
@SK-92
Ако кажале дека имаат технички проблем и дека претходно стигале истиот ден тогаш сигурно имаат технички проблем.
Тоа што ти праќаат copy-paste одговори само потврдува ова што го зборам и дека не се во можност да ти одговорат конкретно во моментов. Ти можеш да настојуваш и да инсистираш, ама ако има системски проблем само џабе времео ќе си го трошиш.
Не можам да знам нешто повеќе дали е само Јони или сите наши клиенти па да ти кажам повеќе детали затоа што до вчера бев во карантин и денес кога стигнав на работа ни јони ни мони не сум видел.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Кај ова Јони бет имат некој кренато пари зашто малце ми е сумљива Курасао лиценца,Македонија е во excluded countries а мојт регистрација како шо викате.
Почнаја рогојте да ги покажвет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom