Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.981
За 10 минути започнува свечената церемонија.......вакцинација на двајца здравствени работници со пренос во ЖИВО! :lolzz:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.357
Поени од реакции
16.549
За 10 минути започнува свечената церемонија.......вакцинација на двајца здравствени работници со пренос во ЖИВО! :lolzz:
А плех музика ќе има?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.613
Поени од реакции
35.095
А плех музика ќе има?
И музика и чочек и црвен тепих и стрим и сите адети. Не за џабе правеа генерална проба.
Така ти е тоа друже, кога имаме најспремен систем :kafence:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.779
Поени од реакции
10.045
За 10 минути започнува свечената церемонија.......вакцинација на двајца здравствени работници со пренос во ЖИВО! :lolzz:
Ajde airlija, neka ni e so sreka:) i da se kurtulime od ova zlo sto pobrzo.:)
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.981
Конечно се случи.......Навистина се случи :lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
-Се чувствувам одлично, аплицирањето е безболно, препорачувам на сите граѓани да се вакцинираат. Ова е најефикасен начин да се заштитиме од корона вирусот. -Добринка Наунова

Убаво Добринке.......драго ми е за тебе.
Добринка препорачува сите граѓани да се вакцинираат........аман Добринке.......со што да се вакцинираме? ......со онаа за Тетанус? .....ах Добринке......:pos::pos:....политички ги мешаш картите.....како во нормална држава да живееш, па уште совети ни делиш.
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Конечно се случи.......Навистина се случи :lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
-Се чувствувам одлично, аплицирањето е безболно, препорачувам на сите граѓани да се вакцинираат. Ова е најефикасен начин да се заштитиме од корона вирусот. -Добринка Наунова

Убаво Добринке.......драго ми е за тебе.
Добринка препорачува сите граѓани да се вакцинираат........аман Добринке.......со што да се вакцинираме? ......со онаа за Тетанус? .....ах Добринке......:pos::pos:....политички ги мешаш картите.....како во нормална држава да живееш, па уште совети ни делиш.
Некаде прочитав, можеби и на темава беше, дека после цело ова чекање до недоглед ќе треба од беснило да не вакцинираат. :pos:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.981
Некаде прочитав, можеби и на темава беше, дека после цело ова чекање до недоглед ќе треба од беснило да не вакцинираат. :pos:
Искрено......ова со вакцините ми е дневна доза хумор.......всушност е трагикомедија.
Веруваш дека уште постојат индивидуи......северни.....кои сеуште веруваат во зборовите на црпнатиот? Многу пати сум се прашувал кое главче го имаат тие луѓе.....до толку ли се очајни и испрани.
Лично познавам неколку такви......без влакно на јазик, ем мајтап терам......ем перенде ги правам. Џабе......не допира ништо до нив.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Би гледал само ако има театар, како на пример, медицинското лице кое се онесвести кога прими вакцина пред некој месец. Драма квин.

@pozdrav eden topol тебе те замислувам баш како оваа Добринка. Ако си ти, нареден пат удри еден чешел за пред камери. (y)
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.981
Отиде светот у неповрат......
"Владата објави систем на беџови – виолетова за оние кои не се вакцинирани или примиле само една доза и зелена за оние кои примиле втора вакцина или прележале Ковид-19." -Израел

Некој се смее дека нема да постојат Ковид пасоши.......и тоа како ќе постојат, прашање на време е само.
Ние тука во вукојебинава ќе си скапеме, длабоки корења ќе пуштиме......мрдање од граница ни под разно. Уствари можеме во Србија (ние Македонците).....Албанија и Косово.....каде јас не одам.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Еврејската држава ќе ги тера луѓето да носат беџови односно обележја кој е вакциниран. Најверојатно ќе дозволат и на вакцинирантие да посетуваат концерти, теретани, базени, театри . Со оглед на тоа што според некој медиуми ги вакцинираат прво Евреите па ако остане тогаш Палестинците. Потсетува на тоа што им правеле нацистите во Германија каде ги бележеле.

За нашата ситуација овде е дефинитивно трагикомедија. Хрватска членка на ЕУ и НАТО си нарачува 2 милиони дози од руската вакцина која не е ни одобрена од ЕУ, ама затоа нашиве не ја наручуваат(да не заборавиме дека ни и била понудена) пошто не е одобрена од ЕУ и прашуваат Американците дали смеат да нарачаат кинеска вакцина. Целава држава е The Truman Show.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.779
Поени од реакции
10.045
Би гледал само ако има театар, како на пример, медицинското лице кое се онесвести кога прими вакцина пред некој месец. Драма квин.

@pozdrav eden topol тебе те замислувам баш како оваа Добринка. Ако си ти, нареден пат удри еден чешел за пред камери. (y)
Абе не сум мед.сестра, боље прашај ја Кулириска да не била :pos:..и јас нема да се вакцинирам, можеби другата година.

Отиде светот у неповрат......
"Владата објави систем на беџови – виолетова за оние кои не се вакцинирани или примиле само една доза и зелена за оние кои примиле втора вакцина или прележале Ковид-19." -Израел

Некој се смее дека нема да постојат Ковид пасоши.......и тоа како ќе постојат, прашање на време е само.
Ние тука во вукојебинава ќе си скапеме, длабоки корења ќе пуштиме......мрдање од граница ни под разно. Уствари можеме во Србија (ние Македонците).....Албанија и Косово.....каде јас не одам.
Мене ми се смееа кога велев дека ке имаме ковид пасоши, па дури и ова другарчево Думблебамбле, исто и дека нема веќе да имаме живот како некогаш.
Оваа работава како на евреите што им закачуваа значки...да не обележат ко за пред стрелање...боже која луда работа, отиде светов у неповрат:( ај ние постариве видовме убав живот,но жал ми е за децава:(
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Абе не сум мед.сестра, боље прашај ја Кулириска да не била :pos:..и јас нема да се вакцинирам, можеби другата година.
Примариус доктор е Добринка. :cautious:

Сакаш Империјата одма да го возврати ударот за паниката која ја ширеше кога имаше Ковид и твоето инаетење да не се вакцинираш!? Гледам ги шириш теориите на заговор на Бијонс.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.779
Поени од реакции
10.045
Примариус доктор е Добринка. :cautious:

Сакаш Империјата одма да го возврати ударот за паниката која ја ширеше кога имаше Ковид и твоето инаетење да не се вакцинираш!? Гледам ги шириш теориите на заговор на Бијонс.
Извини, но ништо не те разбирам.
Паничарев кога имав корона, да, но поминав не многу лесно, со тежок наод на плуќа...а бидејќи имам доволно антитела, ќе оставам простор за други луѓе да се вакцинираат...
Какви теории на заговор имало од Бијонс?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.087
Поени од реакции
18.011
За 10 минути започнува свечената церемонија.......вакцинација на двајца здравствени работници со пренос во ЖИВО! :lolzz:
Па и во Британија кога започнаа со вакцинација исто вака церемонија одеше во живо, цел свет гледаше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom