Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Ајде признај, макар и во приватна порака, дека ти не рачунаш за клуб :D
jas ve sfakam potopolno posto na eden nacin ovde sekoja etincika zaednica go zivee istiot film seedno dali e preston makedonia, melbourne croatia, sm hellas etc so taa razlika sto ovde sepak fudbalot e vo preden plan i site si ja postuvame drzavata kako vtora tatkovina. nie sekogas ke navivame prvo za maticnata drzava ama daleku od toa deka aus bi ja zapostavile.

vie ste politicki isprdok zatoa i bevte ukinati vo YU i nema nikogas da ve sfatam seriozno dur kako klub se ponasate ko takvi. primer odbidavanje da se slikate na panoto so poraka sampion na makedonija pred nekoja godina. takvi gestovi koj doagaat direktno od klubot se apla politicki. nema da zameram za navivanje nitu palenje znaminja nitu gaganje igraci niz godinite, toa go sfakam kako rivalstvo i iako e loso i nevkusno ok sum so toa kako navivac/navivcka provokacija/etnicko rivalstvo. ova pred se vazi za skendi, za sloga (kako klub) imam po ok mislenje, na niv gledam poveke kako sportski rival normalno i tamu ima etnciki tenzii.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
jas ve sfakam potopolno posto na eden nacin ovde sekoja etincika zaednica go zivee istiot film seedno dali e preston makedonia, melbourne croatia, sm hellas etc so taa razlika sto ovde sepak fudbalot e vo preden plan i site si ja postuvame drzavata kako vtora tatkovina. nie sekogas ke navivame prvo za maticnata drzava ama daleku od toa deka aus bi ja zapostavile.

vie ste politicki isprdok zatoa i bevte ukinati vo YU i nema nikogas da ve sfatam seriozno dur kako klub se ponasate ko takvi. primer odbidavanje da se slikate na panoto so poraka sampion na makedonija pred nekoja godina. takvi gestovi koj doagaat direktno od klubot se apla politicki. nema da zameram za navivanje nitu palenje znaminja nitu gaganje igraci niz godinite, toa go sfakam kako rivalstvo i iako e loso i nevkusno ok sum so toa kako navivac/navivcka provokacija/etnicko rivalstvo. ova pred se vazi za skendi, za sloga (kako klub) imam po ok mislenje, na niv gledam poveke kako sportski rival normalno i tamu ima etnciki tenzii.
Знаев дека не почитуваш :smirce: ...да живее :oeoeoe:
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Следно доаѓање у Скопје ќе ставам слика, јбг не е воинот на коњ ама има пред стадион од него и од еден бразилец незнам точно како се викаше, освоија заедно азиска лига на шампиони.

Ало википедија, освои азиска лига на шампиони следната сезона напраи трансфер 2 мил. Долари Луис Сколари го зема у Бујиндукур со Ривалдо.
timot od uzbekistan toa vreme imase bogat gazda pa donesoa skapi igraci. znam deka stevica dobro pecalese vo azija, no kako sto kaza @george_jov ristic slicno kako adis jahovic e igrac koj cesto pravese transferi za da lapne sto povise pari (ne deka toa go osuduvam). toa ako ima tamu nekoja mala statua mozda e nekoj cin od navivaci ili nesto slicno za osvoenata titula, no vo klubot definitivno nemal takov status da e legenda na klubot bidejki ne bil dolgo del od klubot. a posebno vo korea slicno kako vo japonija pred se pocituvaat lojalnost.

zaradi toa rekov pusti slika ili artikla (ako e nekoja oficijalna statua od strana na klubot toa sigurno bila udardna vest). kriticen sum bidejki uste togas koga nasite mediumi pisuvaa za toa ne se pojavi nitu edna slika, a znaeme kakvi se nasite mediumi, voobicno odma bi postirale slika za da prezentiraat bombasticna vest. baska sigurno i stevica bi se pofalil da e nesto poznacitelno.

Nesto se krie pozadi izjavata na Popov, sigurno ima nekoja sorabotka so niv inace za video prezentacii na transferi Shkendija odamna e delaku pred drugite, zatoa me cudi izjavata negova
pa popov e navlezen vo menagerskiot biznis i normalno saka da bide vo dobri odnosi so retkite klubovi od MK koi imaat pari na raspolaganje. mozda gi mrazi indijancite, ama ne kolku sto gi saka parite :D
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Од кога толку мислат на Вардар градоначалнициве? Голем дел од нив купија билети и споделија.. Тука нешто ми мириса...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
879
Поени од реакции
1.653
Од кога толку мислат на Вардар градоначалнициве? Голем дел од нив купија билети и споделија.. Тука нешто ми мириса...
Избори локални ќе има во октомври, па не е на одмет промоција и собирање поени.
 
Член од
31 март 2011
Мислења
42
Поени од реакции
199
Попов?! Па дај нека иде он кај зелките од Чаир... нели најпрофесионален клуб во Македонија се!? Кога ми ја испрати пред извесно време, еден пријател сликава што кружела по социјални мрежи, вриев буквално. Вакво колинечење пред осведочен душман на Вардар и Комити не е запамтено. Да не праиме муабет што бил навредуван, плукан и маван со тврди предмети од индијанците, како што сам ги нарече.
Колку што на Седло не му е местото во Вардар, толку и на Попов, Наумоски и слични
на нив.
Прегледај го приврзокот 283822
Ај погоди позадински кој го изменаџира трансферот на Матејчо у Шљога :)
На многу луѓе не им е местото у Вардар плус оние горе пто си го пишал ама брат реално сите кренаа раце и овие што се муваат сега у Вардар се едини што горе доле се нафатиле да бидат у Вардар.
Попов да имаше грам памет немаше да пљукне у премиер лига играч или да ја ебе Лила у ВЦ у Лофт а другите да навиваат.
Негов интерес у Вардар е ако дај Боже се средат работите да бутне играчи.
Од кога толку мислат на Вардар градоначалнициве? Голем дел од нив купија билети и споделија.. Тука нешто ми мириса...
Избори се ближат .....и ќе се лижат!

Акцијата е повеќе од успешна благодарение на Комити!
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Моите сознанија дека двајцата понудиле некоја смешна сума како помош, нормално во возврат за позиции во клубот, ама уште во старти се одбиени од страна на Комити и особено на Попов му е порачано дека не е пожелен во Вардар, после она лигавење на чаирска адреса...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.109
Моите сознанија дека двајцата понудиле некоја смешна сума како помош, нормално во возврат за позиции во клубот, ама уште во старти се одбиени од страна на Комити и особено на Попов му е порачано дека не е пожелен во Вардар, после она лигавење на чаирска адреса...
Seriozen si?!
Pa site vi gi izbrkaa i sega sdsm partiski si naklade funkcioneri i treneri sega uste da resat za zemjisteto kako da mu go zemat i toa ke bidi najvazno vo bitkata na vmro i sdsm kako i pancev vs grncarov klubot e sporeden

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.519
Поени од реакции
3.655
kolku ubavo ke im bide na goran i stevica, vo vardar nema da ima covek ko vo reprezentacijata koj bi gi discipliniral zaradi nedolicno odnesuvanje^^
Ако се лажеме. :)
Мала е државава и сите имаме некои познанства, не е во ред сега на форум да кажувам имиња за муабети кои ми биле кажани приватно и во доверба, али не знам како ебење на Лила е понедолично од на пример изживување и понижување на некои од најголемите наши фудбалски имиња врз девојчиња келнерки и собарки во хотел при собир на репрезентација. Смешна ми е помислата дека некој од ФФМ би се осмелил да дисциплинира познато име од репрезентацијата.
Фудбалери се, коефициент на интелигенција им е на рамно со кецаш од угостителско или АСУЦ, не знам зошто би требало некој да ги дисциплинира за вакви „излети“ ако тоа не влијае на нивен придонес за клуб/репрезентација, освен ако не е сериозно кривично дело.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Ако се лажеме. :)
Мала е државава и сите имаме некои познанства, не е во ред сега на форум да кажувам имиња за муабети кои ми биле кажани приватно и во доверба, али не знам како ебење на Лила е понедолично од на пример изживување и понижување на некои од најголемите наши фудбалски имиња врз девојчиња келнерки и собарки во хотел при собир на репрезентација. Смешна ми е помислата дека некој од ФФМ би се осмелил да дисциплинира познато име од репрезентацијата.
Фудбалери се, коефициент на интелигенција им е на рамно со кецаш од угостителско или АСУЦ, не знам зошто би требало некој да ги дисциплинира за вакви „излети“ ако тоа не влијае на нивен придонес за клуб/репрезентација, освен ако не е сериозно кривично дело.
valjda se soglasuvas deka ni ednoto ni drugoto ne treba da se sluci dodeka se na sobir na reprezentacijata odnosno ako gi fatat pri takvo nesto bi trebale da bidat sankcionirani? ustvari voopsto ne dolikuva za reprezentativec, posebno toa ti sto go spomna.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.519
Поени од реакции
3.655
valjda se soglasuvas deka ni ednoto ni drugoto ne treba da se sluci dodeka se na sobir na reprezentacijata odnosno ako gi fatat pri takvo nesto bi trebale da bidat sankcionirani? ustvari voopsto ne dolikuva za reprezentativec, posebno toa ti sto go spomna.
Апсолутно, за активни фудбалери, посебно па за репрезентативци на собир. Ама дека ги спомна Попов и Стевица, не знам зошто Вардар би се замарал што прават со спонзоруши кога тоа не би имало никакво влијание врз евентуалната (сеуште не ни знаеме дали нешто ќе бидат) нивна позиција во клубот во моментот.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Апсолутно, за активни фудбалери, посебно па за репрезентативци на собир. Ама дека ги спомна Попов и Стевица, не знам зошто Вардар би се замарал што прават со спонзоруши кога тоа не би имало никакво влијание врз евентуалната (сеуште не ни знаеме дали нешто ќе бидат) нивна позиција во клубот во моментот.
povise na zaebancija go kazav bidejki vo reprezentacijata veke bea ubav tandem, vo smisla ako dvajcata vlezat kaj vardar ke bide history reloaded.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Seriozen si?!
Pa site vi gi izbrkaa i sega sdsm partiski si naklade funkcioneri i treneri sega uste da resat za zemjisteto kako da mu go zemat i toa ke bidi najvazno vo bitkata na vmro i sdsm kako i pancev vs grncarov klubot e sporeden

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ама баш ништо разбрав, а не верувам и дека некој друг. Дај појасно објаснувај, ќе те молам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom