Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Хаха, добра шала е тоа, еве јавно да кажам освен овој акаунт, никогаш немам направено друг. Башка, кога дојдов тука на форум 2008 година, имаше тема за фудбалски клуб Рома и имаше испишано околу 200-300 страни. Тоа време, можеби сум поканувал фанови на Рома од МКД да се зачленат на форумот. :)
Што и да напишеш, секогаш, сите останати фанови на Рома ќе бидат твој дупли профили :toe:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.462
Зашто не игра Санчез у последно време?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Додири со топка на најдобрите бекови у лигата.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.565
Незнаев дека водат статистика и за додири на топка...
Mesi trebase da zeme zlatna topka zaso najveke stativi pogodil taa godina spored tamu nekoj fan na barsa od forumov, ti za ova se fakas. dajajdetisemolam.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.602
Поени од реакции
3.305
Зашто да се резили? Ајде според тебе кај е најдобар десен и најдобар лев бек во лига?
Едниот има одиграно 4 натпревари у Серија А, другиот 5. Двајцата заедно никогаш ништо не освоиле у кариера. Не знам на што му се темели анализава
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Хакими го третираат како бек, а реално повеќе е на противничката половина. Основна задача на бекот е да затвори во дефанзива, а тоа не го прави нешто посебно. Јас би го сметал за крило, ист случај е и Квадрадо. А за према напред дефинитивно Хакими е најдобар во лигава, за тоа збор нема.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Едниот има одиграно 4 натпревари у Серија А, другиот 5. Двајцата заедно никогаш ништо не освоиле у кариера. Не знам на што му се темели анализава
Најдобрите бекови во моментов.
Што има везе кој освоил и колку освоил минатите години?
Тео го немам гледано многу ама хакими by far е најдобар десен бек во серија а. Дефанзивно е ок, нема некои сериозни пехови, а офанзивно нема потреба да се дискутира.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Едниот има одиграно 4 натпревари у Серија А, другиот 5. Двајцата заедно никогаш ништо не освоиле у кариера. Не знам на што му се темели анализава
Збориме за сезонава. И двајцата имаат +15 натпревари. Пак те прашувам кој е подобар лев и подобар десен бек во Лига?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom