Драга Кајгана (виртуелен дневник)

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ми се патува, ми се плаче.......ми фали чуството во авион, како си го барам редот/седиштето....пораката за да се врземе......чуството при полетување, кое и после многу летање, сеуште ми крева адреналин......го обожавам полетувањето.
Мирот и спокојот високо горе....над облаците.
Зборувањето англиски или германски очи во очи со други луѓе......итн, итн.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.332
Поени од реакции
3.237
Политика-и-вести-инсепшн:
- Кога ке отвориш тема во политика и вести и ќе го прочиташ најнеедуцираното и најсимплистичното мислење кое е спротивно на твоите лични идеали, за во продолжение да прочиташ реплика од некој со исти или слични идеали како твоите, само што неговото мислење некако успеа да испадне уште поглупо и побезвезно од претходното.

Појавата на политика-и-вести-инсепшн е карактеризирана со 60 секундна пауза на предниот кортекс, ококорени очи со поглед во далечина за потоа да се манифестира како насилно кликање на BACK или на иксот горе десно. Состојбата завршува со ненадејна реализација за тоа зошто од антика до почеток на француска револуција му било забрането на плебсот да дискутира за политика во јавност.
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
ДК

Понеделнички прв работен ден, се чуствував тотално изгубен денес...не е лесно да си на одмор три недели, премногу е. Мислев ќе одморам од колеги и работа ама некако ми недостигаше тој хаос, за да денес си викам одморот бил прекраток. Животот ми е таков каков што е, го обожавам и го живеам до максимум и не би го мењал ни за милион долари.
 
H

Hyperion VI

Гостин
"Битна е концепцијата",
последниве денови ја употребив фразата,милијарда пати и никој не ми замери,воопшто :)
Најверојатно е нешто што иде со све,ако немаш добра концепција?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.699
Поени од реакции
19.732
ДК,

Да ме снема во моментов од мака..

Не знам како да баратам работа пукам со енергија лупам саати ко кобила збесната, и искачам од таму, душата мислам ми е потешка од планина.. не знам кој кур ми е..
И уште ова мај ниплс никогаш не ме болеле вака, можеш од средно Водно да ми ги видиш преку прслуци, џемпери.
Мачето ќе го заборавев ми е мелемче на рана, ја скапав од гушкање.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.694
Поени од реакции
9.531
Денес дознав дека човек може да биде до толку ненормален и да нема попаметна работа, па цел ден дислајкови да ми става......психијатриски случај Sk 92.....500...ехееееј...замислете 5оо дислајка.
Немам зборови за вакви дебилни работи...па уште и модератор ....:tapp:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Ако сака некој за роман да ја искористи приказнава може слободно.

Актер А и Актер Б се колеги. Првиот е 40 години во бизнисот, а вториот има две или помалку години искуство. Актер А и Актер Б немаат некој посебен контакт и може да се каже дека се на ниво на познаници.

Во меѓувреме се менува одреден закон и потребно е да се завршат одредени обврски кон државата на целиот сектор на кој припаѓаат Актер А и Актер Б.

Актер А иако не е пријател со Актер Б му нуди негов пријател Актер В да им заврши работа за 50евра.

Актер Б без да му каже на Актер А се јавува кај Актер В и пробува да се ценка за помалку од 50 евра. Актер В го одбива.

Актер Б потоа се јавува на други места и дознава дека таа услуга на слободниот пазар кошта од 500 до 800 евра.

Потоа Актер Б зборува со Актер А со зборовите АБЕ, АМА, ИЗВИНИ.

Толку од приказнава :tapp: :pos::pos::pos:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
@Anon the cannon Изгледа само јас те сакам на форумов побратиме :rolleyes: Иако си џубре :smirce:

Туку како што се ближи време за пензија од форумов, едино ми е криво што не ги запознав @Darling , @Darklady и @CoolIris ака Лиде (сега првпат заприметив дека не е кулРис туку кулАјрис што конечно има смисла). Првата гејмерка , аниме фан и интроверт. Е сега за жал веганка и опседната со политика ( а политика не е за жени). Втората ако не грешам охриѓанка, гарант е лоша како и сите охриѓани, ама има нешто темно, мистериозно и мистично во неа. Одлично би се слагале. Третата феминист и пеколна женска. Од оние што ќе те врзат за кревет и ќе те тепаат за да покажат женска доминација и притоа ќе те нарекуваат Венко Филипче. Јас на пример некогаш уживам во болката и одам на забар чисто за забава. Така да одлично би се слагале и со неа :rolleyes: (минус делот за доминација де)
Sorry ladies, вие ми се најдовте на тапет денес. Much love :love:

Фала и на Музафер што ми го промени никот.
Не може ник да се промени, не може аватар да се промени......па кој кур може на форумов? Ајде мрш таму

Ок доста тресев глупости, ако има фудбал некаков Битола вс Македонија известете ме. Посебен поздрав и до кантерџиите со исклучок на неколку читери :X3: Годинава нема бегање од средба :sneaky:
И секако да ве известам дека Ливерпул пак зема ПЛ сезонава. Фан клуб јунајтед :kezec::kuracc:

Au revoir :cool:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.964
Илјада години да имам на располагање малце ќе ми се...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.964
Турската треска зафатила и дел од форумската администрација.
Се преврте светот... :pos: :pos:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
dr...ja znaes onaa narodnata,odnosno sepak alal da mu e koj prv go rekol toa,
RANI KUCE DA TE LAE, e takva e kaj mene rabotata
za vnukot se sum daval i samo daval i se uste davam ,duri i nekolku godini sum go cuval;
Pred praznikov nesto se razbole i trcaj jas po doktori,apteki i piljari,cukni vo drvo sega dobar e.
Nesto mu se slosi padna i vo nesvest,AMA?
Vcera sopiram so kola na selska raskrsnica i propustuvam da pominat tri deca.Gledam vnukot e megu niv i me vide,dobro se vide toa i pominaa ulica,toj ni da se svrti i zastane potoa si prodolzi natamu.Jas malku dadov gas vo mesto kako da zaminav i stojam potoa gledam se svrti mangupot.A se sto e na nego e moe i gakite koj ne se gledaat,i toa od onie poskapite-marka.Ustvari i nikogas do sega ne se pozdravilso mene ili prasal nesto i rekol Dedo (kluknat tatkomu)
Mangup cekaj bre ima vreme za nesvest.
Samo kako da vidam kako ke trese noze i race koga ke mu go citaat testamentot,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom